Ruszyły notowania Starward Industries. Kurs akcji rośnie o ponad 300 proc.

Omawiane walory:

Krakowski deweloper gier zadebiutował na NewConnect w środę 19 sierpnia, ale inwestorzy na start notowań musieli poczekać ponad tydzień.

starward, industries, akcje, debiut, newconnect, lem, gra, gaming

Notowania Starward Industries ruszyły

W środę, 19 sierpnia o 11:30 na NewConnect zadebiutował Starward Industries. Jednak podobnie jak przy poprzednich debiutach, popyt na akcje był na tyle duży, że handel przez długi czas pozostawał w fazie równoważenia. Teoretyczny kurs otwarcia (TKO) wskazywał wzrost nawet o ponad 550 proc. Ostatecznie pierwsze transakcje na rynku udało się zawrzeć ponad tydzień po debiucie. Notowania ruszyły o 14:00 z poziomu 168 zł. Przypomnijmy, że kurs odniesienia wynosił na 41 zł – po tyle też spółka sprzedawała akcje w grudniowej emisji.

AKTUALIZACJA

Czwartkową sesję notowania Starward Industries zakończyły wzrostem o 258,54 proc. Na zamknięciu sesji za jedną akcję płacono 147 zł. Kapitalizacja spółki wynosi obecnie 271,6 mln zł.

Do obrotu na NewConnect trafiło 187.716 akcji, w tym 73.005 akcji serii H sprzedawanych po 41 zł w publicznej emisji pod koniec ubiegłego roku. Z oferty spółka pozyskała 2,99 mln zł, a stopa redukcji zapisów wyniosła 22 proc. Łącznie do obrotu zostało wprowadzone 10,18 proc. kapitału zakładowego, na które składają się akcje z serii H (emisja PRE-IPO) oraz serii G. Warto dodać, że inwestorzy jeszcze w grudniu ub.r. zawarli umowy lock-up. Praktycznie wszystkie akcje wyemitowane przed ofertą publiczną są objęte ograniczeniem zbywalności. Pierwsze akcje (serie E i G) zostaną zwolnione z lock-upu po 6 miesiącach od dopuszczenia do obrotu.

Obecnie spółka pracuje nad grą opartą na książce Stanisława Lema. Gra w klimacie atompunk powstaje na silniku Unreal Engine 4 i ukaże się zarówno na konsole obecnej i przyszłej generacji, jak i komputery osobiste. W lipcu spółka zakończyła realizację siódmego już kamienia milowego. Premiera planowana jest na 2021 rok, czyli w roku, w którym przypada setna rocznica urodzin Stanisława Lema. Spółka szacuje, że w rok od premiery sprzedanych zostanie 500-700 tys. egzemplarzy gry.

Starward Industries to niezależne studio tworzące gry komputerowe Premium Indie. Pomysłodawcą firmy, prezesem oraz szefem pierwszego projektu jest Marek Markuszewski – w przeszłości m.in. senior producer w CD Projekt Red oraz współzałożyciel krakowskiego oddziału tej firmy. W skład zespołu produkcyjnego wchodzą bardzo doświadczeni twórcy, którzy odegrali istotną rolę przy produkcjach takich firm, jak CD Projekt RED, Reality Pump, Bloober Team czy Techland.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o Starward)

 • Starward Industries: Dodatkowy czas pozytywnie wpłynie na minimalizację ryzyka błędów w finalnej wersji gry

  Gośćmi piątkowego czatu inwestorskiego StockWatch.pl byli przedstawiciele STARWARD Industries: Marek Markuszewski i Dawid Sękowski. Głównym tematem spotkania było przesunięcie terminu premiery gry The Invincible na 2022 rok.

 • Starward Industries przełożył premierę gry The Invincible na 2022 r.

  Debiutancki projekt STARWARD Industries nie ukaże się w roku, w którym przypada 100. rocznica urodzin Stanisława Lema. Studio ogłosiło właśnie, że na dokończenie gry The Invincible potrzebuje nieco więcej czasu. W piątek kurs akcji spółki spada o blisko 10 proc. do 89 zł.

 • Fundusz Acion Partners zainwestował w Starward Industries 2,7 mln zł

  Krakowskie studio deweloperskie, pracujące obecnie nad grą wideo będącą adaptacją powieści Stanisława Lema, zakończyło emisję prywatną skierowaną do zagranicznego inwestora instytucjonalnego. Fundusz zarządzany przez Acion Partners objął całą nową emisję o wartości 2,7 mln zł. Strony podpisały już umowę objęcia akcji, a wpłata została zaksięgowana na koncie STARWARD Industries.

 • Plany wydawnicze 5 producentów gier na 2021 r. [GPW Innovation Day]

  Podczas GPW Innovation Day, wydarzenia organizowanego przez przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie, cc group oraz Strict Minds, nie zabrakło notowanych na rynku spółek gamingowych. O powstających grach i planach na przyszły rok mówili przedstawiciele 5 znanych firm.

 • Starward Industries: Niezwyciężony zbiera pochlebne opinie na całym świecie

  We wrześniu STARWARD Industries ujawnił szczegóły swojego debiutanckiego projektu. Oprócz tytułu gry, spółka ujawniła wątek przewodni fabuły, pierwsze screenshoty z przebiegu rozgrywki oraz fragmenty oprawy muzycznej. Ogłoszenie odbiło się bardzo szerokim echem w Internecie, a gra została błyskawicznie zauważona przez największe media branżowe i przyjęta z ogromnym entuzjazmem.



Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR