Ryvu Therapeutics dostanie 33 mln zł dofinansowania z NCBR na projekt onkologiczny

Omawiane walory:

Ryvu Therapeutics zawarło z Narodowym Centrum Badań i Rozwoju umowę o dofinansowanie projektu pt. "Rozwój terapii celowanych opartych na mechanizmie syntetycznej letalności w onkologii" w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020 działanie 1.1/poddziałanie 1.1.1 "Szybka Ścieżka". Kwota dofinansowania wynosi 32,76 mln zł, a całkowita wartość projektu netto - 55,44 mln zł.

ryvu, therapeutics, ncbr, dofinansowanie

Fot. Pexels

– Celem projektu jest wdrożenie do działalności emitenta kandydata na lek przeciwnowotworowy na etapie I fazy klinicznej o mechanizmie działania opartym na zjawisku syntetycznej letalności.

– wartość całkowita projektu netto: 55.437.723,25 zł;

– wartość dofinansowania: 32.761.152,3 zł;

– okres realizacji: listopad 2019 – grudzień 2023 – czytamy w komunikacie.

30 grudnia 2019 r. Ryvu Therapeutics informowało, że projekt pn. „Rozwój terapii celowanych opartych na mechanizmie syntetycznej letalności w onkologii” został umieszczony na liście projektów wybranych przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju do dofinansowania w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014- 2020.

Ryvu Therapeutics zostało założone w 2007 r. (jako Selvita), obecnie zatrudnia 150 naukowców, z których 80 posiada stopień naukowy doktora. Ryvu Therapeutics jest notowane na głównym rynku GPW. W piątek kurs akcji spółki rośnie o 3,3 proc. do 50,60 zł.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o RYVU)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR