Są nowe decyzje sądu w sprawie Jago

Omawiane walory:

Sąd pozbawił dystrybutora mrożonek zarządu majątkiem oraz odwołał nadzorcę sądowego i powołał zarządcę. Kurs spada na razie nieznacznie.

Spółka poinformowała w komunikacie, że Sąd Rejonowy w Gliwicach na posiedzeniu niejawnym pozbawił Jago zarządu majątkiem. Jednocześnie odwołał nadzorcę sądowego Marcina Żurakowskiego oraz wyznaczył zarządcę w osobie Marcina Żurakowskiego.

Przypomnijmy, że w połowie lutego sąd ogłosił upadłość układową dystrybutora mrożonek, co pobudziło optymizm inwestorów w nadziei na wyjście z problemów. Propozycje układowe zakładały, że wierzytelności nie przekraczające kwoty 10 tys. zł zostaną spłacone w dwóch kwartalnych ratach, natomiast większe zostaną umorzone w 40 proc. kwoty objętej układem. Nastąpi również spłata pozostałej kwoty wierzytelności poprzez konwersję wierzytelności na akcje w stosunku 1 akcja za 1 zł wierzytelności. W obu grupach odsetki począwszy od dnia ogłoszenia upadłości nie będą naliczane. W przypadku zobowiązań publicznoprawnych będzie miała miejsce spłata w równych miesięcznych ratach, począwszy od listopada 2012 przez okres 5 lat.

W zeszłym tygodniu pojawiły się zgrzyty we władzach Jago. Odszedł wiceprezes zarządu Ireneusz Radaczyński, a kością niezgody miał być brak współpracy z radą nadzorczą spółki. Zdaniem odchodzącego wiceprezesa, plany restrukturyzacji forsowane przez część rady są niemożliwe do zrealizowania w obecnej sytuacji Jago.

W środę jeszcze przed południem akcje Jago próbowały walczyć z przeceną. Na niewiele sie to zdało, bo po południu cały czas utrzymuje się ponad 4-proc. spadek. Wyprzedaży towarzyszą niewielkie obroty.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT jago, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • Jago znika z parkietu, dziś ostatni dzień notowań akcji

  Wtorkowa decyzja sądu podtrzymująca likwidację oznacza definitywny koniec przygody producenta mrożonek z giełdą. Zostało już tylko kilka godzin na ewentualne pozbycie się akcji JAGO.

 • Biegły sądowy opowiada się za likwidacją Jago

  Giełdowy dystrybutor mrożonek niedawno całkowicie wygasił działalność, a mimo to wciąż walczy o uzyskanie trybu upadłości układowej. Chce przetrwać i liczy na zarobek na warunkowym pakiecie akcji Elektrimu. Jednak zdaniem biegłego, JAGO nie ma szans na wykonanie klasycznego układu.

 • Akcjonariusze mają dość: ruszyły wymiany prezesów w spółkach

  Prezes - to brzmi dumnie. Przynajmniej do niedawna, bo ostatnio wskutek złych wyników oraz trudności finansowych w spółkach giełdowych, niektórzy z top menedżerów samemu bądź z pomocą akcjonariuszy ewakuowali się ze swoich stanowisk. To nie koniec roszad - karuzela kadrowa dopiero się rozkręca. StockWatch.pl sprawdził, gdzie jeszcze można spodziewać się zmiany warty na najwyższych szczeblach.

 • 16 najbardziej zadłużonych spółek po I kwartale 2012 r.

  Łączne zadłużenie emitentów giełdowych wzrosło przez ostatni kwartał aż o 10 mld zł. StockWatch.pl sprawdził kto zaciągnął nowe kredyty i czy ma na nie pokrycie, a także wyłonił spółki w najtrudniejszej sytuacji finansowej, z których kilka już chwieje się w posadach.

 • Polska w bankructwach

  Jak okiem sięgnąć, polskie firmy chwieją się w posadach. Rośnie dług publiczny, przybywa złych kredytów, a liczba giełdowych upadłości od początku roku jest na poziomie z pierwszej fali kryzysu. Zdaniem ekspertów problem spółek-bankrutów jeszcze się powiększy. Choć wniosek o upadłość nie oznacza automatycznego zniknięcia z giełdy, czyni gigantyczne spustoszenie w portfelach inwestorów. Zobacz jakich spółek unikać, nawet jeśli wyglądają kusząco tanio.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR