SEG nagrodziło 6 najlepszych spółek w Konkursie Złota Strona Emitenta XIII

Omawiane walory: , , , , ,

3 czerwca br. został rozstrzygnięty konkurs Złota Strona Emitenta, organizowany po raz 13. przez Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych. Ze względu na pandemię wręczenie nagród odbyło się wirtualnie. Nagrodzone spółki to XTPL, Agora, CCC, Unimot, Neuca oraz PKN Orlen.

– Laureatom serdecznie gratulujemy, gdyż z roku na rok wyraźniej widać wyrównany wysoki poziom spółek, które dbają o komunikację z inwestorami. Co ciekawe, często spółki średnie i mniejsze mogłyby z powodzeniem rywalizować z największymi. Choć w konkursie ocenialiśmy osobno jakość serwisu internetowego i komunikacji on-line, to część spółek dba z najwyższą starannością o oba te obszary – powiedział Mirosław Kachniewski, prezes zarządu Stowarzyszenia Emitentów Giełdowych.

LAUREATAMI KONKURSU ZŁOTA STRONA EMITENTA XIII zostali:

⦁ Klasyfikacja „Najlepszy serwis IR”

  • W kategorii spółki małe (spółki notowane na rynku regulowanym nienależące do indeksów WIG20, mWIG40 i sWIG80 oraz spółki notowane na ASO NewConnect): XTPL
  • W kategorii spółki średnie (spółki giełdowe należące do indeksu sWIG80): Agora
  • W kategorii spółki duże (spółki giełdowe należące do indeksu WIG20 i mWIG40): CCC

⦁ Klasyfikacja „Lider komunikacji online”

  • W kategorii spółki małe (spółki notowane na rynku regulowanym nienależące do indeksów WIG20, mWIG40 i sWIG80 oraz spółki notowane na ASO NewConnect): Unimot
  • W kategorii spółki średnie (spółki giełdowe należące do indeksu sWIG80): Neuca
  • W kategorii spółki duże (spółki giełdowe należące do indeksu WIG20 i mWIG40): Polski Koncern Naftowy Orlen

Celem Konkursu Złota Strona Emitenta jest promocja nowych trendów komunikacji korporacyjnej on-line. Od września 2019 roku strony internetowe spółek giełdowych były oceniane w ramach  I etapu konkursu Złota Strona Emitenta pod kątem kilkudziesięciu kryteriów z obszarów takich, jak: komunikacja z inwestorem, zawartość informacyjna strony, czy użyteczność serwisu.

Do II etapu zostało zakwalifikowanych 42 witryn w klasyfikacji „Najlepszy serwis IR” oraz 33 spółek w klasyfikacji „Lider komunikacji online”. Drugi etap polegał na wyłonieniu po 3 nominatów w obu klasyfikacjach. Ze względu na wysoki poziom w przypadku trzech kategorii do finału przeszły cztery spółki, a w jednej o laur walczyło aż 5 nominatów. Oceny w II etapie dokonało jury konkursowe złożone ze specjalistów między innymi w takich dziedzinach, jak: grafika, dziennikarstwo, technologia, ekonomia, czy relacje inwestorskie. Każdy członek jury oceniał stronę w obrębie swojej specjalności w skali od 0 do 10 punktów. Laureatów Konkursu na etapie III wybrała Kapituła, w której zasiadali przedstawiciele instytucji rynku kapitałowego.

Partnerem Konkursu Złota Strona Emitentów XIII był netPR.pl. Regulamin Konkursu, harmonogram oraz szczegółowe informacje nt. Złotej Strony Emitenta XIII są dostępne na stronie internetowej www.zse.seg.org.pl.

– W tym roku, z przyczyn od nas niezależnych, uroczysta ceremonia wręczenia statuetek odbędzie się 2 grudnia br. podczas XII Kongresu Relacji Inwestorskich Spółek Giełdowych SEG. Dzisiaj natomiast zachęcamy do obejrzenia wirtualnego „wręczenia” (link ->>) – dodał Mirosław Kachniewski, prezes zarządu Stowarzyszenia Emitentów Giełdowych.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT Agora, ccc, NEUCA, PKNOrlen, UNIMOT, xtpl, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR