Siedmioro wzywających ogłosiło wezwanie na 0,16 proc. akcji Larq po cenie 2,06 zł/szt

Omawiane walory:

Wiesbaden, Harbinger Capital oraz Krzysztof Przybyłowski, Anita Przybyłowska, Adam Michalewicz, Kazimierz Michalewicz i Paweł Orłowski ogłosili wezwanie do zapisywania się na sprzedaż 15 742 akcji Larq (0,16 proc. w kapitale zakładowym) w związku z planowanym nabyciem akcji przez wzywających w celu osiągnięcia 66 proc. ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu spółki, podał Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska.

larq, akcje, wezwanie,

Siedmioro wzywających ogłosiło wezwanie na 0,16 proc. akcji Larq po cenie 2,06 zł/szt

– Przedmiotem niniejszego wezwania jest 15 742 akcje o wartości nominalnej 0,1 zł każda, wyemitowane przez Larq, […] notowane na rynku regulowanym, prowadzonym przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie, i oznaczone w Krajowym Depozycie Papierów Wartościowych pod kodem ISIN: PLCAMMD00032, z których każda uprawnia do 1 głosu na walnym zgromadzeniu spółki, stanowiące łącznie 0,16 proc. w kapitale zakładowym spółki i uprawniające łącznie do 0,12 proc. głosów na walnym zgromadzeniu spółki – czytamy w komunikacie.

Jedynym podmiotem nabywającym akcje w ramach niniejszego wezwania jest Harbinger Capital.

W wyniku nabycia wszystkich acji objętych wezwaniem podmiot nabywający wraz z podmiotami będącymi stronami porozumienia, w tym z podmiotami zależnymi i dominującymi, zamierza łącznie posiadać 5 503 042 akcje, co odpowiada 8 503 042 głosom na walnym zgromadzeniu spółki, tj. 66 proc. ogółu głosów na walnym zgromadzeniu spółki.

– Samodzielnie podmiot nabywający po przeprowadzeniu wezwania zamierza osiągnąć 56,76 proc. ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu, co odpowiada 7 312 974 głosom na walnym zgromadzeniu i stanowi 43,64 proc. akcji (kapitału zakładowego spółki), odpowiadające 4 312 974 akcjom spółki – czytamy dalej.

Cena, za którą podmiot nabywający zobowiązuje się nabyć akcje, wynosi: 2,06 zł za jedną akcję.

– Data ogłoszenia wezwania: 15 stycznia 2021 r.

Data rozpoczęcia przyjmowania zapisów: 5 lutego 2021 r.

Data zakończenia przyjmowania zapisów: 18 lutego 2021 r.

Przewidywany termin zawarcia transakcji: 23 lutego 2021 r.

Przewidywany termin rozliczenia transakcji: 25 lutego 2021 r. – wynika z zaprezentowanego harmonogramu.

Larq jest polską spółką inwestycyjną notowaną na głównym parkiecie GPW, zarządzającą podmiotami działającymi w obszarze innowacyjnych mediów, nowych technologii i infrastruktury. Kurs akcji spółki spada w poniedziałek rano o pona 6 proc.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o Larq)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR