Simteract zadebiutował na plusie

Omawiane walory:

Developer gier na PC i konsole nowej generacji zadebiutował jako 4. spółka na rynku NewConnect w 2021 roku. Akcje na otwarciu wyceniono na 27,10 zł - o 5,5 proc. wyżej od ceny odniesienia, która wynosiła 25,70 zł.

duality,debiut,gamedev

(Fot. GPW)

Od godziny 11:00 kurs akcji Simteract systematycznie rośnie. Kwadrans po otwarciu notowań za jeden walor płacono już 30,50 zł, czyli o 18,66 proc. więcej od ceny odniesienia.

– Cieszymy się, że akcje Simteract wzbudziły zainteresowanie akcjonariuszy już na pierwszej sesji. Wierzymy, że te walory będą zyskiwać na wartości w najbliższych latach, dzięki projektom tworzonym przez nasz zespół – Projekt #1 i Carpool Simulator – oraz dołożymy wszelkich starań, aby obecni oraz przyszli akcjonariusze zawsze widzieli w Simteract atrakcyjną inwestycję – komentuje Marcin Jaśkiewicz, prezes Simteract.

>> POLECAMY: Jak inwestować na giełdzie (ze StockWatch.pl)?

Giełdowy debiut Simteract poprzedziła październikowa emisja akcji, która była skierowana do nie więcej niż 149 osób (w ramach subskrypcji prywatnej). Spółka pozyskała wtedy ponad 4,3 mln zł, a redukcja w gronie inwestorów indywidualnych wyniosła 88,5 proc. Simteract przeznaczy środki na realizację jednej z dwóch nadchodzących produkcji – Carpool Simulator.

>> Zapis całego spotkania z Marcinem Jaśkiewiczem, prezesem Simteract znajdziesz tutaj

Simteract to spółka gamingowa z backgroundem softwarehouse’owym. Firma ma doświadczenie zarówno w branży gier wideo jak i w tworzeniu oprogramowania profesjonalnych symulatorów. Simteract jest autorem między innym Traffic AI – Inteligentnengo Systemu Ruchu Drogowego na Potrzeby Symulatorów i Gier Wideo czy City Generator, który pozwala generować miasta w 3D na podstawie otwartych danych dostępnych w internecie.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o simteract)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR