Skarbówka kwestionuje kolejne rozliczenia podatkowe dawnego Briju

Omawiane walory:

Skarbówka zakwestionowała rozliczenia podatkowe spółki Interma Trade, czyli dawnego Briju, z 2013 r. Sprawa dotyczy transakcji z trzema kontrahentami, a łączna kwota zakwestionowanego podatku VAT wynosi ok. 29 mln zł.

Naczelnik Wielkopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Poznaniu zakwestionował prawidłowość transakcji dokonanych przez Interma Trade (d. Briju) w okresie od stycznia do grudnia 2013 r. z trzema kontrahentami. Łączna kwota zakwestionowanego podatku VAT wynosi ok. 29,1 mln zł. Spółka nie zgadza się z ustaleniami skarbówki i zapowiada walkę.

– Emitent nie zgadza się w całości z ustaleniami przedstawionymi w powyższym protokole. W ocenie emitenta spółka w sposób prawidłowy i rzetelny prowadzi rozliczenia w podatku VAT, w tym również za okres od stycznia do grudnia 2013 roku. Ustalenia wynikającego z otrzymanego obecnie protokołu spółka będzie kwestionować w toku dalszego postępowania kontrolnego, w tym poprzez wniesienie zastrzeżeń do protokołu. – czytamy w komunikacie.

Ustalenia skarbówki to efekt wszczętego jeszcze w sierpniu 2016 r. postępowania kontrolnego w zakresie rzetelności deklarowanych podstaw opodatkowania oraz prawidłowości obliczania podatku VAT za 2013 r. Spółka już od kilku lat jest pod lupą fiskusa, głównie ze względu na handel hurtowy złotem i srebrem. W ubiegłym roku organ celno-skarbowy zakwestionował rozliczenia VAT za 2012 rok na łączną kwotę 7,69 mln zł. Sprawa również dotyczyła transakcji z trzema kontrahentami. W rozliczeniach za 2011 r. urząd podważył prawidłowość transakcji z dwoma kontrahentami, a łączna kwota zakwestionowanego podatku VAT wyniosła ok. 2 mln zł. Do sprawdzenia wciąż pozostają transakcje za okres 2014-17, czyli lata, gdy skala handlu metalami szlachetnymi była jeszcze większa. >> Dołącz do dyskusji na forumowym wątku dedykowanym akcjom Interma Trade

We wtorek kurs akcji Interma Trade spada o 5,7 proc. do 1,81 zł i jest o krok od ustanowienia nowego historycznego minimum.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT ITMTRADE, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR