Giełda ogłosiła zmiany w portfelach głównych indeksów

Tym razem roszady objęły wyłącznie indeksy małych i średnich spółek. Skład prestiżowej dwudziestki pozostał bez zmian.

Zarząd Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie zdecydował, że w ramach grudniowej korekty skład mWIG40 i mWIG40TR opuszczą Apator i Trakcja. Ich miejsce zajmą Famur i LC Corp.

Z portfelami indeksów sWIG80 i sWIG80TR oprócz awansujących Famuru i LC Corp żegnają się Arctic Paper, Interma Trade (d. Briju), Izoblok, Rank Progress oraz TIM. Szeregi maluchów zasilą dwaj spadkowicze, czyli Apator i Trakcja, a także Krezus, Marvipol, PBKM, Serinus Energy oraz Vigo System. Kwartalna korekta portfeli indeksów nastąpi po sesji 15 grudnia 2017 r.

Jednocześnie władze Giełdy zdecydowały, że portfele indeksów WIG20, WIG20TR, WIG30 oraz WIG30TR pozostaną bez zmian.

– Ponadto w indeksach WIG20 oraz WIG20TR udziały spółek PKN Orlen oraz PKO BP zostaną ograniczone do 15 proc., natomiast w indeksach WIG30 oraz WIG30TR udziały spółek PKN Orlen, PKO BP oraz PZU zostaną ograniczone do 10 proc. – podała Giełda.

Ranking indeksów został sporządzony po sesji 17 listopada br. W rankingu uwzględniono obroty akcjami za okres ostatnich 12 miesięcy, licząc wstecz od dnia rankingu, wartość akcji w wolnym obrocie została obliczona na podstawie kursu zamknięcia akcji z 17 listopada 2017 r. W rankingu nie zostały uwzględnione spółki z ostatniego kwartyla kapitalizacji w wolnym obrocie.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT apator, arctic, Famur, ITMTRADE, Izoblok, krezus, lccorp, MARVIPOL, PBKM, rankprogr, serinus, tim, trakcja, vigosys, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • PBKM miał 5,4 mln zł zysku netto w III kwartale 2019 r.

  Największy bank komórek macierzystych w Europie zanotował spadek zysków i wzrost przychodów. Spółka w kolejnych kwartałach planuje wykorzystać sprzyjającą sytuację na rynku i zwiększyć tempo akwizycji.

 • Faworyci DM mBanku na listopad

  DM mBanku w cyklicznym opracowaniu wskazał kilkanaście spółek, które warto obserwować w najbliższych tygodniach. 

 • TIM sypnie groszem na święta

  Dystrybutor materiałów elektrotechnicznych w ramach zaliczki na poczet dywidendy wypłaci 17,76 mln zł. Gotówka trafi do akcjonariuszy jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia.

 • Prognozy wyników za III kwartał wg DM mBanku

  Rozpoczęty właśnie sezon wyników będzie pierwszym naprawdę trudnym testem dla spółek notowanych na GPW. DM mBanku w cyklicznym opracowaniu sprawdził, jak miniony kwartał wypadł w poszczególnych branżach oraz gdzie szukać spółek, które mogą sprawić niespodziankę.

 • Akcjonariusze PBKM zdecydowali o emisji ponad 3,5 mln nowych akcji po 62 zł/szt.

  Akcjonariusze Polskiego Banku Komórek Macierzystych zdecydowali o emisji akcji nowej serii, skierowanej do obecnego inwestora tj. Active Ownership Fund. Cenę emisyjną jednego waloru ustalono na 62 zł, co daje łączną wartość emisji 218 mln zł.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR