Skarbówka ustaliła, że CI Games zaniżyło dochód za 2013 rok

Omawiane walory:

Mazowiecki Urząd Celno-Skarbowy stwierdził, że CI Games zaniżyło dochód za 2013 r. o 7 mln zł, w wyniku czego dochód podatkowy powinien wynosić 1,5 mln zł. We wtorek rano akcje producenta gier tanieją o blisko 2 proc.

CI games, podatki, gaming,

(Fot. CI Games/FB)

Naczelnik Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego w Warszawie po kontroli obejmującej rzetelność deklarowanych podstaw opodatkowania oraz prawidłowość obliczania i wpłacania podatku dochodowego od osób prawnych za 2013 r. stwierdził, że spółka w zeznaniu podatkowym nieprawidłowo ujęła przychody i koszty związane z rozliczeniem transakcji znakowych:

  • koszty: odpisy amortyzacyjne od znaków towarowych w wysokości 6.464 tys. złotych i opłaty licencyjne w wysokości 718 tys. zł, oraz
  • przychody: opłaty licencyjne w wysokości 172 tys. zł

W następstwie czego Urząd stwierdził, że spółka w okresie, którego dotyczyła kontrola, zaniżyła dochód o kwotę 7.010 tys. zł, w wyniku czego dochód podatkowy powinien wynosić 1,495 mln zł.

Spółka zamierza w terminie 14 dni od daty odebrania decyzji skorygować deklarację podatkową CIT-8 za rok 2013. Zarząd zapewnił, że korekta deklaracji podatkowej za 2013 r. nie spowoduje powstania dodatkowego zobowiązania podatkowego, ponieważ zostaną rozliczone straty z lat ubiegłych.

– W wyniku tej decyzji spółka złoży również korektę deklaracji CIT-8 za lata 2014-2017 dotyczącej ujęcia transakcji znakowych. Następstwem tych korekt będzie zobowiązanie podatkowe za rok 2017 w wysokości 450 tys. zł kwoty głównej plus odsetki. Zgodnie ze standardem MSR12 ‚Podatek dochodowy’ spółka planuje nieujmowanie aktywa z tytułu odroczonego podatku dochodowego w części dotyczącej nierozliczonych strat podatkowych za lata 2014-2017 powstałych w wyniku transakcji znakowych. Spółka zamierza pomniejszyć aktywo z tytułu podatku odroczonego o kwotę 12.494 tys. zł – napisano też w komunikacie.

CI Games to producent i dystrybutor gier komputerowych, notowany na GPW od 2007 r. (początkowo jako City Interactive). We wtorek rano akcje producenta gier tanieją o blisko 2 proc. Kwadrans prze 11:00 za jeden walor CI Games płacono 1,15 zł.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT CIgames, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR