Spółki Rafała Brzoski i Zygmunta Solorza chcą zainwestować w eobuwie.pl

Omawiane walory: ,

Grupa CCC jest na ukończeniu procesu pozyskania dwóch nowych inwestorów mniejszościowych dla spółki eobuwie.pl. 11 marca rozpoczęły się negocjacje, na zasadzie wyłączności, z dwoma wybranymi inwestorami - Cyfrowym Polsatem i A&R Investments Limited, jednym z akcjonariuszy spółki prawa luksemburskiego InPost. Każdy z wymienionych podmiotów jest zainteresowany zakupem po 10 proc. udziałów Eobuwie od CCC w ramach transakcji pre-IPO, za kwotę 500 mln zł każdy.

ccc,eobuwie,brzoska,solorz

Spółki Rafała Brzoski i Zygmunta Solorza chcą zainwestować w eobuwie.pl

Okres wyłączności będzie trwał do 31 marca 2021 r. – w tym czasie planowane jest wynegocjowanie i podpisanie finalnej dokumentacji transakcyjnej z oboma inwestorami. Wspomniana transakcja zapewni spółce Eobuwie pozyskanie nowych, silnych akcjonariuszy mniejszościowych, a Grupie CCC pozyskanie środków w wysokości 1 mld PLN i jednoczesne utrzymanie pozycji akcjonariusza większościowego w Eobuwie.

Grupa CCC wpływy ze sprzedaży mniejszościowego pakietu 20 proc. akcji Eobuwie planuje przeznaczyć na: 

  • ogólne cele korporacyjne, w tym częściową spłatę i refinansowanie zobowiązań, w kwocie  
    ok. 0,4 mld złotych,
  • dodatkowe zabezpieczenie finansowe na wypadek wprowadzenia kolejnych obostrzeń (lock-downów) związanych z pandemią COVID-19, 
  • rezerwę gotówkową niezbędną do przygotowania i częściowego sfinansowania, na bazie posiadanej opcji call wykupu, 25 proc. akcji Eobuwie należących obecnie do MKK3. 

 – Tą transakcją chcemy pozyskać dla Eobuwie renomowanych inwestorów, którzy wesprą firmę i jej zespół w dalszym, szybkim rozwoju i budowaniu pozycji europejskiego lidera w sprzedaży obuwia online. Pracownicy Eobuwia stworzyli unikatową firmę i bardzo dobre miejsce pracy oraz rozwoju – powiedział Dariusz Miłek, przewodniczący rady nadzorczej eobuwie.pl oraz przewodniczący rady nadzorczej CCC.  

>> POLECAMY: Jak inwestować na giełdzie (ze StockWatch.pl)?

 – Oczekujemy, że dzięki tej transakcji wzmocni się instytucjonalny akcjonariat Eobuwie. Pozyskane wpływy pozwolą nam natomiast na zabezpieczenie całej Grupy CCC  w czasach trwającej obecnie pandemii, a także wesprą proces refinansowania zobowiązań, przy jednoczesnym zachowaniu pakietu większościowego Eobuwia. Oznacza to, że jesteśmy w stanie zaadresować najbardziej kluczowe wyzwania wszystkich stron – rozwój, płynność, cele finansowe, bezpieczeństwo – powiedział Marcin Czyczerski, prezes zarządu Grupy CCC.

– Eobuwie notuje obecnie stabilny i silny wzrost sprzedaży, jednocześnie poprawiając swoją rentowność. Uważamy, że naturalnym krokiem dla spółki będzie zadebiutowanie na giełdzie w perspektywie 2022 lub 2023 roku – dodał Marcin Czyczerski. 

Grupa CCC jest liderem polskiego rynku sprzedaży detalicznej obuwia i jednym z największych jego producentów w Polsce. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2004 roku. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 5 844,7 mln zł w 2019 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o ccc, CYFRPLSAT)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR