Sprzedaż Frostpunka na Steamie przekroczyła 10 mln dolarów

Omawiane walory:

Dobra wiadomość dla akcjonariuszy 11 bit studios. Przychody z Frostpunka na platformie Steam przekroczyły 10 mln dolarów, co oznacza, że od kolejnych sprzedanych kopii producent gry zapłaci o 5 proc. niższą prowizję.

Frostpunk, 11bit, gry, gamedev

(Fot. Frostpunk)

Valve Corporation, właściciel największego na świecie sklepu z cyfrową rozrywką, poinformował 11 bit studios, że skumulowane przychody ze sprzedaży Frostpunka i dodatków do tej gry na platformie Steam, liczone od 1 października 2018 r. przekroczyły kwotę 10 mln USD. W związku z tym prowizja Steam od sprzedaży kolejnych egzemplarzy Frostpunka i dodatków została obniżona do 25 proc. z 30 proc. poprzednio. To pierwszy taki przypadek wśród spółek notowanych na GPW.

Dla akcjonariuszy 11 bit studios to oczywiście dobra informacja. Niższa prowizja oznacza wyższy zysk z każdej sprzedanej kopii. Tytuł wciąż dobrze się sprzedaje i odpowiada za lwią część zysków spółki. W samym II kwartale br. Frostpunk wygenerował ok. 8,3 mln zł przychodów, z 16,56 mln zł zaraportowanych.

Warszawskie studio niedawno rozpoczęło sprzedaż pakietu płatnych dodatków, tzw. season pass do Frostpunka. Pierwszy z nich – The Rifts – już trafił na rynek. Kolejny zadebiutuje do końca bieżącego roku, a ostatni w pierwszych miesiącach 2020 roku.

Przypomnijmy, że jeszcze pod koniec ubiegłego roku Steam zmienił politykę prowizyjną i odszedł od sztywnej stawki 30 proc. Obecnie wysokość prowizji uzależniona jest od poziomu generowanych obrotów. Od gier, które przyniosą od 10 do 50 mln USD, właściciel największego sklepu z cyfrową rozrywką pobiera 25-proc. prowizję. Pozostałe 75 proc. przychodu trafia do kieszeni twórcy. Stawkę 20 proc. Steam oferuje wydawcom tych gier, z których przychód przekroczy poziom 50 mln dolarów. System ma na celu premiowanie i przyciąganie dużych i kasowych tytułów.

>> Długa zima – omówienie sprawozdania finansowego 11 bit studios po II kw. 2019 r.

11 bit studios to producent multiplatformowych gier komputerowych. Spółka ma na koncie takie tytuły jak: Anomaly, This War of Mine i Frostpunk, który zadebiutował w kwietniu 2018 roku. 11 bit studios prowadzi też program wydawniczy 11 bit publishing, w ramach którego wydała m.in. grę Moonlighter. W 2018 roku spółka miała 82,11 mln zł przychodów ze sprzedaży i 37,55 mln zł zysku netto.

We wtorek około 13:00 kurs akcji 11 bit studios rośnie 0,5 proc. do 413 zł.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT 11bit, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR