Strategia CCC na lata 2020-2022 zakłada osiągnięcie 8,5-9 mld zł przychodów

Omawiane walory:

CCC zakłada realizację skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży na poziomie 8,5-9 mld zł w horyzoncie do 2022 r. w przyjętej strategii grupy kapitałowej na lata 2020-2022 "GO.22".

ccc, akcje, strategia

Strategia CCC na lata 2020-2022 zakłada osiągnięcie 8,5-9 mld zł przychodów

Udział przychodów e-commerce ma być na poziomie 35-40 proc. skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży grupy, w tym realizowanie przez eobuwie.pl przychodów na poziomie ok. 3 mld zł i rentowności EBITDA eobuwie.pl 8-10 proc. (bez wpływu MSSF16).

Nakłady inwestycyjne grupy CCC średniorocznie mają sięgnąć 150-200 mln zł, wobec 700 mln zł w 2019 roku.

Dług netto do EBITDA (bez wpływu MSSF16) ma być w przedziale 0-1 proc.

Strategia przewiduje także:

 • Skonsolidowaną rentowność operacyjną (bez wpływu MSSF16) w przedziale 8,5-9,5 proc. oraz rentowność netto ze sprzedaży (przed akcjonariuszami mniejszościowymi) w przedziale 7-8 proc.;
 • Relację długu netto do EBITDA (bez wpływu MSSF16) w przedziale 0-1x;
 • Rating MSCI ESG na poziomie A+.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży CCC w 2018 r. sięgnęły 4.725,8 mln zł.

Grupa CCC jest liderem polskiego rynku sprzedaży detalicznej obuwia i jednym z największych jego producentów w Polsce. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2004 roku.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT ccc, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • Dane z amerykańskiego rynku pracy w centrum uwagi, gorąco na akcjach CCC i Orlenu

  Akcje CCC mocno tanieją po publikacji wyników kwartalnych. Kurs Orlenu ruszył w ślad za drożejącą ropą. Inwestorzy, z optymizmem zerkając na rynek ropy, czekają na popołudniowe dane z amerykańskiego rynku pracy, które pokażą jak duży negatywny wpływ na koniunkturę ma epidemia koronawirusa.

 • CCC oszacowało straty po zamknięciu sklepów w marcu

  Grupa CCC opublikowała wstępne wyniki za I kwartał. Według szacunków, przychody w pierwszych miesiącach 2020 r. skurczyły się r/r o 9 proc. do 944 mln zł. Spadek sprzedaży był efektem drastycznego spadku trafiku w pierwszej połowie marca oraz zamknięcia w drugiej połowie marca większości sklepów CCC w związku z zagrożeniem koronawirusem. W czwartek kurs akcji spółki spada o ponad 4 proc.

 • Czerwony początek kwietnia na giełdach, w grze CCC i JSW

  Od spadków rozpoczął się kwiecień na światowych giełdach. Inwestorzy sprzedają akcje w obawie przed negatywnymi ekonomicznymi konsekwencjami pandemii koronawirusa. Wiele wskazuje na to, że trwające dwa tygodnie korekcyjne odbicie na giełdach właśnie dobiegło końca.

 • CCC ma porozumienie z bankami w sprawie dalszego finansowania

  Operator sieci sklepów ma porozumienie z bankami w sprawie finansowania działalności z możliwością negocjowania docelowych zmian warunków do czasu wpływu środków pieniężnych z planowanej emisji akcji. W środę rano kurs akcji CCC rośnie o kilka procent.

 • EuroRating obniżył rating kredytowy CCC do B+, perspektywa negatywna

  Agencja ratingowa EuroRating obniżyła rating kredytowy nadany spółce CCC S.A. do B+ z BB, podtrzymując negatywną perspektywę ratingu.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR