Ten Square Games: kolejny kwartał z rekordowymi przychodami

Omawiane walory:

Szacunkowe skonsolidowane przychody Ten Square Games wyniosły w drugim kwartale 2020 roku 169,5 mln zł i były rekordowe w historii spółki.

Ten,Square,Games,wyniki,2020

(Fot. Ten Square Games)

– Osiągnęliśmy założone cele związane ze skalowaniem i optymalizacją wydatków marketingowych przeznaczonych na pozyskanie nowych graczy – powiedział Maciej Zużałek, prezes zarządu Ten Square Games.

Szacunkowe skonsolidowane przychody ze sprzedaży (bez uwzględnienia przychodu odroczonego w czasie) Grupy Kapitałowej Ten Square Games w drugim kwartale 2020 roku wyniosły 169,5 mln zł w porównaniu do 94,9 mln zł osiągniętych w poprzednim kwartale (bez uwzględnienia przychodu odroczonego w czasie).

>> Moby Dick – omówienie sprawozdania finansowego Ten Square Games po I kw. 2020 r.

Główny wpływ na przychody Grupy miał stały rozwój i pozyskiwanie nowych graczy dla gry Fishing Clash, będącej flagowym tytułem spółki. Gra po raz kolejny osiągnęła rekordowe przychody, wynoszące w drugim kwartale 2020 roku 157,2 mln zł.

– W pierwszym i drugim kwartale 2020 roku zintensyfikowaliśmy działania marketingowe w odpowiedzi na dynamiczne zmiany w otoczeniu rynkowym, spowodowane pandemią Covid-19. Osiągnęliśmy założone cele związane ze stałym rozwojem naszych gier, a także skalowaniem i optymalizacją wydatków marketingowych przeznaczonych na pozyskanie nowych graczy, co z kolei pozwoliło nam zwiększyć dynamikę sprzedaży. Pozyskani przez nas gracze będą generować przychody głównie w kolejnych miesiącach, dzięki czemu w nadchodzących kwartałach będziemy mogli nadal wzmacniać wyniki finansowe Grupy – powiedział Maciej Zużałek, prezes zarządu Ten Square Games.

Ten Square Games jest jednym z największych i najszybciej rosnących producentów gier mobilnych w Polsce. Spółka ma główną siedzibę we Wrocławiu i dodatkowe studio w Warszawie. Specjalnością TSG są gry hobbystyczne dystrybuowane w modelu free-to-play. Od 2018 roku akcje spółki są notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT TSGAMES, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR