Triggo: Chcemy zarabiać na rynkach międzynarodowych, a produkować w Polsce [RELACJA Z CZATU]

Omawiane walory:

Gościem piątkowego czatu inwestorskiego był Rafał Budweil, prezes zarządu Triggo SA. Tematem spotkania było przedstawienie koncepcji pojazdu, modelu biznesowego, rynku e-mobility oraz trwającego procesu IPO, z którego pozyskane środki będą głównie dedykowane rozwojowi produkcji pilotażowej pojazdów.

triggo,Rafal,Budweil,emisja,ipo

Rafał Budweil, prezes zarządu Triggo.

Triggo jest polskim, w pełni elektrycznym pojazdem, który dzięki swojej unikatowej konstrukcji łączy zalety wysokiej mobilności i łatwości parkowania jednośladów z bezpieczeństwem i komfortem samochodów miejskich. Dzięki opatentowanej konstrukcji przedniego zawieszenia o zmiennej geometrii, Triggo może złożyć przednie koła redukując tym samym szerokość pojazdu z 148 cm do 86 cm, co pozwala przejechać przez napotkany korek oraz zaparkować na niewielkiej przestrzeni. Zmiana trybu jazdy odbywa się za pośrednictwem przycisku i z punktu widzenia kierowcy jest procesem nieodczuwalnym.

W kwietniu Triggo rozpoczęło produkcję pojazdów serii pilotażowej w AMZ Kutno. W ciągu kilku kwartałów spółka chce dysponować flotą kilkudziesięciu pojazdów, które zostaną rozdystrybuowane potencjalnym partnerom biznesowym.

– Dotychczas wyprodukowaliśmy 7 prototypów 4 generacji. Obecnie produkujemy kolejne 30 przedprodukcyjnych pojazdów serii pilotażowej. Nasze pojazdy łącznie przejechały kilkanaście tys. km. Pierwszą sprzedaż i dostawę pojazdów zrealizujemy w najbliższych miesiącach – powiedział Rafał Budweil, prezes zarządu Triggo.

>> Zapis całego spotkania z Rafałem Budweilem, prezesem zarządu Triggo SA znajdziesz tutaj

Najważniejszym celem spółki jest międzynarodowy program pilotażowego wdrożenia naszych pojazdów w obrębie flot kilku globalnych klientów. Prezes zapowiedział, że pojazdy Triggo tego lata pojawią się m.in. w Warszawie.

– Celem akcji pilotażowej jest nie tylko sprawdzenie konstrukcji, ale co równie ważne zaprezentowanie Triggo szerokiej międzynarodowej publiczności. Drugim celem jest dokończenie procesu homologacji oraz opracowanie wersji na rynek amerykański – powiedział Rafał Budweil.

Triggo chce by ich pojazd był wykorzystywany przede wszystkim za pośrednictwem platform Mobility-as-a-Service, czyli wynajmu automatycznego za pomocą aplikacji.

– Nie tylko prowadzimy negocjacje z szeregiem międzynarodowych graczy z tej branży, ale część z nich weźmie udział w naszym pilotażu w 2021 roku – powiedział prezes Triggo.

Spółka jest w trakcie procesu IPO. Z emisji chce pozyskać ok. 6 mln zł, a na początku III kwartału 2021 roku zadebiutować na NewConnect.

– Taktyka rozwoju kapitałowego naszej firmy polega na określaniu kolejnych kamieni milowych i pozyskiwaniu kapitału niezbędnego do ich realizacji, przy proporcjonalnie wzrastającej wycenie spółki. Na tej zasadzie obecne podniesienie jest niezbędne do realizacji międzynarodowego programu pilotażowego i uzyskania europejskiej homologacji, natomiast nie obejmuje jeszcze wdrożenia produkcyjnego – powiedział prezes Triggo.

Spółce zależy także, aby marka zyskała globalną rozpoznawalność oraz promowała Polskę.

– Od początku naszym głównym celem było stworzenie Triggo jako polskiego szlagieru eksportowego kojarzącego się jednoznacznie z naszym krajem, co aktywnie realizujemy. Stąd nasze logo. Chcemy zarabiać na rynkach międzynarodowych, a produkować w Polsce – powiedział Rafał Budweil.

>> [Zobacz także] Triggo: Wchodzimy na rynek w roli dostawcy przełomowego i dochodowego rozwiązania dla firm car-sharingowych
triggo, akcje, emisja, wywiad

(Fot. Triggo)

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o Triggo)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR