Uprawomocniło się postanowienie o upadłości układowej Jago

Omawiane walory:

Producent mrożonek ma już prawomocną decyzję sądu o upadłości układowej. Oznacza to, że układ stał się faktem, a postanowienie nie może być zmienione ani uchylone.

Sąd Rejonowy w Gliwicach stwierdził, że decyzja z 15 lutego stała się prawomocna – poinformowała spółka w komunikacie. Tym samym Jago może skupić się nad restrukturyzacją, gdyż zyskało ochronę przed wierzycielami, którzy jednak mogą nie zgodzić się na warunki układu. Mają oni dwa miesiące na zgłoszenie swoich wierzytelności. Jak stwierdził pod koniec lutego prezes Jago, zawarcie układu możliwe jest jesienią.

Spółka od listopada 2011 roku starała się o ogłoszenie upadłości z możliwością zawarcia układu. Sąd przychylił się w zeszłym miesiącu do tego wniosku, ale 7 marca pojawiła się istotna decyzja odnośnie pozbawienia władz spółki kontroli nad majątkiem. Dotychczasowy nadzorca sądowy został odwołany i jednocześnie ustanowiony nowym zarządcą.

Akcje spółki po informacji zyskują 4 proc., ale różnica między kursem otwarcia a tym po ukazaniu się wiadomości wynosi 1 grosz. Inwestorzy już wcześniej zdyskontowali dobrą decyzję.

>> Jago wymaga restrukturyzacji, gdyż jego sytuacja jest trudna, a osiągane wyniki niezadowalające. >>Zobacz aktualną analizę fundamentalną oraz wskaźniki na stronie spółki w serwisie StockWatch.pl

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT jago, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • Jago znika z parkietu, dziś ostatni dzień notowań akcji

  Wtorkowa decyzja sądu podtrzymująca likwidację oznacza definitywny koniec przygody producenta mrożonek z giełdą. Zostało już tylko kilka godzin na ewentualne pozbycie się akcji JAGO.

 • Biegły sądowy opowiada się za likwidacją Jago

  Giełdowy dystrybutor mrożonek niedawno całkowicie wygasił działalność, a mimo to wciąż walczy o uzyskanie trybu upadłości układowej. Chce przetrwać i liczy na zarobek na warunkowym pakiecie akcji Elektrimu. Jednak zdaniem biegłego, JAGO nie ma szans na wykonanie klasycznego układu.

 • Akcjonariusze mają dość: ruszyły wymiany prezesów w spółkach

  Prezes - to brzmi dumnie. Przynajmniej do niedawna, bo ostatnio wskutek złych wyników oraz trudności finansowych w spółkach giełdowych, niektórzy z top menedżerów samemu bądź z pomocą akcjonariuszy ewakuowali się ze swoich stanowisk. To nie koniec roszad - karuzela kadrowa dopiero się rozkręca. StockWatch.pl sprawdził, gdzie jeszcze można spodziewać się zmiany warty na najwyższych szczeblach.

 • 16 najbardziej zadłużonych spółek po I kwartale 2012 r.

  Łączne zadłużenie emitentów giełdowych wzrosło przez ostatni kwartał aż o 10 mld zł. StockWatch.pl sprawdził kto zaciągnął nowe kredyty i czy ma na nie pokrycie, a także wyłonił spółki w najtrudniejszej sytuacji finansowej, z których kilka już chwieje się w posadach.

 • Polska w bankructwach

  Jak okiem sięgnąć, polskie firmy chwieją się w posadach. Rośnie dług publiczny, przybywa złych kredytów, a liczba giełdowych upadłości od początku roku jest na poziomie z pierwszej fali kryzysu. Zdaniem ekspertów problem spółek-bankrutów jeszcze się powiększy. Choć wniosek o upadłość nie oznacza automatycznego zniknięcia z giełdy, czyni gigantyczne spustoszenie w portfelach inwestorów. Zobacz jakich spółek unikać, nawet jeśli wyglądają kusząco tanio.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR