Varsav Game Studios: Zbudowaliśmy bardzo ciekawe portfolio spółek na różnym etapie rozwoju

Omawiane walory:

Gościem czwartkowego czatu inwestorskiego StockWatch.pl był Łukasz Rosiński, prezes Varsav Game Studios. Tematem spotkania było omówienie bieżącej działalności spółki.

Varsav Game Studios specjalizuje się w tworzeniu i wydawaniu gier na komputery osobiste oraz konsole. W tym roku studio planuje dystrybucję autorskiego Giants Uprising oraz trzech tytułów zewnętrznych – The Path of Calydra, Everdream Valley i TP Project.

– Planujemy wykorzystać oba festiwale Steama, które odbędą się w tym roku. W czerwcowym uczestniczy Giant, w kolejnym planujemy koleje produkcje. Każdy z projektów w ramach swojego marketingu będzie miał przygotowane zarówno materiały wideo jak i współpracę z influencerami – powiedział Łukasz Rosiński, prezes Varsav Game Studios.

>> Gaming na Giełdzie VI: seria czatów inwestorskich i konferencja finałowa

Spółka kończy także preprodukcję nad projektem Aria. Tytuł ten ma wyróżniać przede wszystkim warstwa wizualna oraz mechaniki. Przewidywany budżet to ok. 6 mln zł.

– Planujemy oficjalną zapowiedź projektu Aria maksymalnie pod koniec 2021 r. Odbędzie się to zarówno w postaci trailera jak i rozpoczęciu działania mediów społecznościowych tego projektu – powiedział prezes Varsav Game Studios.

Varsav Game Studios wyróżnia się działalnością inwestycyjną w inne podmioty z branży gier – jest znaczącym udziałowcem w pięciu podmiotach specjalizujących się w grach indie: obecnym na rynku NewConnect Ovid Works oraz czterech spółkach nienotowanych – Mooneaters, Cyber Rain Games, Perimeter Games i Warhound Games.

– Moim zdaniem zbudowaliśmy bardzo ciekawe portfolio spółek, lecz są one na różnym etapie rozwoju. Jeśli miałbym wskazywać projekty, które najszybciej przyniosą zadowolenie nam i akcjonariuszom, to będą to Cyber Rain Games oraz Moon Eaters, ponieważ ich gry będą miały premiery stosunkowo szybko. Natomiast w długim okresie, jeżeli musiałbym wskazywać jednego lidera, to na pewno najbardziej spektakularny projekt przygotowuje Warhound Games – powiedział Rosiński.

versav,spolki

Inwestycje Varsav Game Studios. Źródło: Spółka.

Spółki z grupy także wybierają się na GPW. Moon Eaters jest już w trakcie przygotowywania dokumentu informacyjnego. Z kolei Perimeter Games rozpoczęło proces przekształcania ze spółki z o.o. w spółkę akcyjną. Cyber Rains niedługo ten proces rozpocznie. Natomiast debiut Warhound Games będzie musiał poczekać, ponieważ ich projekt będzie trwał znacznie dłużej.

Pojawiły się też pytania o dywidendę. Prezes Varsav Game Studios nie wyklucza takiej możliwości w przyszłości, aczkolwiek na deklaracje jest zbyt wcześnie.

– Na pewno myślimy o programie motywacyjnym dla pracowników. To oni tworzą nasze produkcje. Natomiast od skali sukcesu i planów rozwojowych będzie zależało, czy podejmiemy decyzję o wypłacie dywidendy, czy postanowimy reinwestować środki, np. w projekty prowadzone przez studia z grupy. Za wcześnie na deklaracje na temat dywidendy – najpierw uzyskajmy satysfakcjonujące sprzedaże, później dzielmy tort – powiedział Łukasz Rosiński.

>> Zapis całego spotkania z Łukaszem Rosińskim, prezesem Varsav Game Studios znajdziesz tutaj

Zespół Varsav Game Studios składa się z kilkudziesięciu specjalistów, którzy doświadczenie w produkcji gier zdobywali w Vivid Games, CI Games, The Farm51, Bloober Team i Flying Wild Hog. Specjalizacją studia są gry „z innej perspektywy”, ukazujące graczowi unikalną perspektywę głównego bohatera. Spółka jest notowana na rynku NewConnect. W czwartek na zamknięciu sesji za jeden walor studia płacono 1,76 zł. Kapitalizacja całej grupy to nieco ponad 35 mln zł.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o varsav)

 • Varsav Game Studios podpisał umowę z NCBR

  Blisko 4 miliony złotych dofinansowania od NCBR otrzymało VARSAV Game Studios na rozwój technologii QUADRIMA w ramach programu “Szybka ścieżka dla Mazowsza”. Całkowita wartość projektu umożliwiającego tworzenie interaktywnych animacji zwierząt wynosi ponad 5,2 miliona złotych.

 • Spółka zależna Varsav Games Studio tworzy tytuł w klimacie cyberpunk

  Cyber Rain Games, spółka z portfolio VARSAV Game Studios oraz No Gravity Games, opublikowała szczegóły swojej nadchodzącej produkcji - Tattoo Punk. Gra, w której wcielamy się w rolę menedżera cyberpunkowego salonu tatuażu, pojawi się na PC (Steam, GOG.com) oraz konsoli Nintendo Switch. Dokładna data premiery oraz cena zostaną ogłoszone w niedalekiej przyszłości.

 • Varsav Game Studios prezentuje harmonogram wydawniczy na 2021

  Aż 4 premiery na bieżący rok planuje VARSAV Game Studios.  Najważniejszą z nich jest w pełni autorska produkcja spółki - Giants Uprising, której debiut w formule Early Access, planowany jest na III kwartał 2021. Ponadto, w ramach rozwijanej działalności wydawniczej na rynku pojawią się trzy gry - The Path of Calydra, Everdream Valley oraz gra o roboczym tytule TP Project.

 • Varsav Game Studios ma umowę koprodukcji oraz wydania gry The Path of Calydra

  VARSAV Game Studios zakończył negocjacje z Acquaclass Sistemas Ltd z siedzibą w Rio de Janeiro i zawarł warunkową umowę koprodukcji oraz wydania gry "The Path Of Calydra". Kurs akcji studia rośnie o 7,65 proc., a za jedną akcję zapłacimy dziś 3,66 zł.

 • January Ciszewski zainwestował w Ovid Works

  VARSAV Game Studios sprzedało 10 proc. akcji Ovid Works. Połowę pakietu kupił January Ciszewski, inwestor znany z takich spółek jak Columbus Energy, JR Holding, One More Level, Setanta czy SYNERGA.fund.Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR