Vercom oferuje w IPO akcje po 45 zł za sztukę

Omawiane walory: ,

W poniedziałek KNF zatwierdziła prospekt Vercomu, a dziś spóła przedstawiła szczegóły oferty. Z emisji nowych akcji Vercom chce pozyskać ok. 180 mln zł na dalszy rozwój, a wartość całej oferty może wynieść nawet do 225 mln zł. Zapisy wśród inwestorów indywidualnych ruszą 14 kwietnia.

vercom,r22,Krzysztof,Szyszka,debiut,ipo

Krzysztof Szyszka, prezes zarządu Vercom SA.

– Rozpoczynamy naszą Ofertę, z której chcemy pozyskać ok. 180 mln zł. Kwota ta zostanie całkowicie przeznaczona na akwizycje, które wzmocnią naszą pozycję wiodącego dostawcy usług CPaaS w regionie CEE. Naszym celem są podmioty jednokanałowe, które wyróżniają się znaczną bazą klientów. Mamy globalne ambicje, dlatego zależy nam na międzynarodowym portfelu klientów. Każda akwizycja wiąże się z synergiami, dlatego wybieramy, tylko takie podmioty, które posiadają technologię rozszerzającą nasze kompetencje w obszarze CPaaS. Pierwszych akwizycji spodziewamy się w ciągu najbliższego roku. – komentuje Krzysztof Szyszka, prezes zarządu Vercom.

Vercom zamierza pozyskać z oferty ok. 180 mln zł przy założeniu uplasowania wszystkich akcji nowej emisji po cenie maksymalnej. Uwzględniając inne źródła kapitału spółka planuje przeznaczyć do 250 mln zł na akwizycję podmiotów działających w regionie Europy Środkowowschodniej w obszarze CPaaS. Pomyślna realizacja rozważanych planów akwizycyjnych pozwoliłaby grupie na przyspieszenie realizacji strategii budowy silnego gracza na rynku usług CPaaS w regionie oraz umożliwiłaby skokowy wzrost skali działalności.

W ramach IPO Vercom oferuje 4 mln nowo emitowanych akcji serii D. Dodatkowo w skład oferty wchodzi nie więcej niż 0,5 mln akcji zbywanych jest przez Krzysztofa Szyszkę (prezesa zarządu Vercom) oraz nie więcej niż 0,5 mln akcji zbywanych przez Adama Lewkowicza (wiceprezesa zarządu Vercom). Łącznie zbywane akcje stanowią 6,91 proc. kapitału spółki. Spółka, akcjonariusze sprzedający oraz główny akcjonariusz R22 zawarły umowę lock-up na 12 miesięcy od dnia debiutu giełdowego, który planowany jest w pierwszej połowie maja.

Cenę maksymalną dla jednej akcji ustalono na 45 zł. Oznacza to, że łączna wartość oferty może wynieść nawet 225 mln zł. Wszystkie istniejące akcje spółki oraz nowo emitowane akcje serii D mają w intencji spółki zostać wprowadzone do obrotu na rynku regulowanym prowadzonym przez GPW.

Harmonogram IPO Vercomu

Termin Wydarzenie
12 kwietnia 2021 Publikacja Prospektu
13-21 kwietnia 2021 Budowa Księgi Popytu w transzy inwestorów instytucjonalnych
14-20 kwietnia 2021 Zapisy dla inwestorów indywidualnych.
21 kwietnia 2021 Ustalenie i opublikowanie ostatecznej ceny i liczy akcji oferowanych.
22-26 kwietnia 2021 Zapisy w transzy dla inwestorów instytucjonalnych.
27 kwietnia 2021 Przydział akcji oferowanych.
około 2 tygodnie po przydziale akcji Pierwszy dzień notowań akcji na GPW.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o R22, vercom)

 • Vercom zadebiutował na GPW z 20-proc. przebitką

  Akcje spółki technologicznej dostarczającej chmurowe rozwiązania w modelu CPaaS (Communication Platform-as-a-Service) zadebiutowały na głównym parkiecie GPW w Warszawie. Pierwsze transakcje na akcjach VERCOMu zawarto po kursie o blisko 20 proc. wyższym od ceny z IPO.

 • Vercom zadebiutuje na rynku głównym GPW w czwartek

  Akcje VERCOM zadebiutują na rynku głównym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie w czwartek, 6 maja.

 • Vercom pozyskał w ofercie 180 mln zł. Redukcja zapisów w transzy detalicznej wyniosła 92,4 proc.

  Spółka dostarczająca chmurowe rozwiązania w modelu CPaaS (Communication Platform-as-a-Service) przydzieliła akcje oferowane w publicznej ofercie akcji. Cena emisyjna została ustalona na 45 zł, co oznacza, że do spółki trafi 180 mln zł, a wartość całej oferty wyniosła 225 mln zł. Redukcja zapisów w transzy detalicznej wyniosła 92,4 proc.

 • Vercom rozpoczyna testy RCS z siecią PLAY

  VERCOM podpisał umowę z operatorem PLAY na testy komercyjnego wykorzystania rozwiązania RCS (Rich Communication Suite). Standard RCS, nazywany następcą SMS’a lub SMS’em 2.0, rewolucjonizuje klasyczne wiadomości tekstowe, rozszerzając je o dodatkowe funkcje znane z komunikatorów internetowych. Realizacja projektu  nastąpi w drugim i trzecim kwartale, a w wypadku pozytywnych wyników, do wdrożenia RCS na komercyjną, szerszą skalę może dojść jeszcze w tym roku.

 • Vercom sprzeda akcje w IPO po 45 zł za sztukę

  Oferta publiczna akcji VERCOM spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem inwestorów. Cena emisyjna oraz sprzedaży jednej akcji w ofercie została ustalona na poziomie ceny maksymalnej, czyli 45,00 zł. Oznacza to, że wartość oferty wyniesie 225 mln zł. Dzięki emisji nowych akcji VERCOM pozyska 180 mln zł na dalszy rozwój.Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR