Vercom pozyskał w ofercie 180 mln zł. Redukcja zapisów w transzy detalicznej wyniosła 92,4 proc.

Omawiane walory:

Spółka dostarczająca chmurowe rozwiązania w modelu CPaaS (Communication Platform-as-a-Service) przydzieliła akcje oferowane w publicznej ofercie akcji. Cena emisyjna została ustalona na 45 zł, co oznacza, że do spółki trafi 180 mln zł, a wartość całej oferty wyniosła 225 mln zł. Redukcja zapisów w transzy detalicznej wyniosła 92,4 proc.

Vercom,debiut,ipo,zarzad

Vercom pozyskał w Ofercie 180 mln zł. Redukcja zapisów w transzy detalicznej wyniosła 92,4 proc.

Oferta Vercom objęła 4 mln nowo emitowanych akcji serii D, a także 1 mln akcji istniejących zbywanych przez założycieli, stanowiących 6,91 proc. kapitału spółki. Zgodnie z dokonanym przydziałem, w transzy inwestorów indywidualnych znalazło się 600 tys. akcji, stanowiących 12 proc. sprzedawanych akcji, a pozostałe 4,4 mln akcji przydzielono inwestorom instytucjonalnym. 

– Chciałbym serdecznie podziękować wszystkim inwestorom za wzięcie udziału w naszej ofercie, za poświęcony czas oraz za zaufanie, dzięki któremu będziemy mogli wspólnie rozwijać spółkę Vercom w przyszłości. Jestem zadowolony z przeprowadzonego IPO, które cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem zarówno inwestorów instytucjonalnych jak i indywidualnych. Popyt w obu transzach był tak duży, że znacznie przewyższał dostępną liczbę akcji – komentuje Krzysztof Szyszka, prezes zarządu Vercom.

>> POLECAMY: Jak inwestować na giełdzie (ze StockWatch.pl)?

W transzy detalicznej inwestorzy złożyli łącznie około 5,9 tys. zapisów na 7,9 mln akcji, w wyniku czego średnia stopa redukcji wyniosła około 92,4 proc. Wartość całej oferty wyniosła 225 mln zł, a spółka pozyskała kwotę 180 mln zł, które przeznaczy w całości na akwizycje.

– W stu procentach zrealizowaliśmy nasz cel i pozyskaliśmy zakładaną kwotę, która umożliwi nam budowę pozycji lidera na rynku usług CPaaS w regionie CEE. Liczymy na długoterminową współpracę z inwestorami. Głęboko wierzymy, że dzięki środkom pozyskanym z IPO będziemy w stanie wspólnie budować wartość Vercom. Teraz koncentrujemy się na dogłębnej analizie i wyborze tych podmiotów, które najlepiej wpisują się w naszą strategię. Czeka nas bardzo intensywny okres, a pierwszych akwizycji należy spodziewać się w ciągu najbliższych miesięcy – dodaje Tomasz Pakulski, członek zarządu Vercom.

Debiut walorów Vercom na GPW przewidziany jest za około 2 tygodnie.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o vercom)

 • Vercom z programem motywacyjnym na lata 2021-2024

  Spółka technologiczna, dostarczającej chmurowe rozwiązania w modelu CPaaS (Communication Platform-as-a-Service), ogłosiła program motywacyjny na lata 2021-2024 dla kluczowych menedżerów oraz wszystkich pracowników Grupy. Zakłada on m.in. osiągnięcie 37 mln zł znormalizowanej EBITDA w 2021 r. oraz istotny wzrost kapitalizacji. Jego głównym celem jest budowa wartości spółki oraz umożliwienie pracownikom partycypacji w tym wzroście.

 • DM BOŚ rozpoczął wydawanie rekomendacji dla Vercomu od zalecenia kupuj

  Sobiesław Pająk, analityk DM BOŚ, w raporcie z 30 maja rozpoczął pokrycie akcji VERCOMu od długoterminowej rekomendacji fundamentalnej kupuj oraz krótkoterminowej rekomendacji relatywnej względem rynku na poziomie neutralnie. Wycena w horyzoncie 12-miesięcznym to 62,50 zł za walor.

 • Vercom skokowo poprawił zyski i przychody

  Spółka technologiczna dostarczająca chmurowe rozwiązania w modelu CPaaS (Communication Platform-as-a-Service), osiągnęła w minionym kwartale bardzo dobre wyniki. Przychody wzrosły o 67 proc. rdr i wyniosły 38,5 mln zł, EBITDA zwiększyła się o 38 proc., do 7,7 mln zł, a zysk netto urósł o 28 proc. i osiągnął wartość 5,8 mln zł. Dynamiczny wzrost skali biznesu to efekt pozyskania nowych klientów, rozwój skali biznesu obecnych klientów i dosprzedaży im nowych usług oraz przejęcia ProfiSMS.

 • Vercom zadebiutował na GPW z 20-proc. przebitką

  Akcje spółki technologicznej dostarczającej chmurowe rozwiązania w modelu CPaaS (Communication Platform-as-a-Service) zadebiutowały na głównym parkiecie GPW w Warszawie. Pierwsze transakcje na akcjach VERCOMu zawarto po kursie o blisko 20 proc. wyższym od ceny z IPO.

 • Vercom zadebiutuje na rynku głównym GPW w czwartek

  Akcje VERCOM zadebiutują na rynku głównym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie w czwartek, 6 maja.Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR