WDX w 2015 roku zwiększył sprzedaż o ponad 30 proc. do najwyższego poziomu w historii firmy

Omawiane walory:

WDX S.A., notowana na GPW Spółka oferująca kompleksowe rozwiązania z zakresu wyposażenia magazynów, w okresie od stycznia do grudnia 2015 roku osiągnęła 136,9 mln zł przychodów ze sprzedaży i tym samym istotnie przekroczyła prognozowany 15-proc. wzrost. Jednocześnie jest to najwyższa wartość w 25-letniej historii Spółki. Zysk netto WDX za 2015 rok wyniósł 4,8 mln zł, a po korekcie o koszty modernizacji parku maszynowego w Zgierzu – 6,4 mln zł.

W IV kwartale sprzedaż WDX wzrosła o 13,5 proc. r/r do wartości 42,8 mln zł. Wyższą sprzedaż odnotowano po stronie segmentu budowy i wyposażenia magazynów, jak i wózków widłowych. Z kolei podstawowe kategorie zysków okazały się nieco niższe ze względu na realizację większych kontraktów o niższej rentowności oraz najwyższe w ciągu ostatnich trzech kwartałów nakłady na modernizację zakładu produkcyjnego w Zgierzu. W okresie II-IV kw. przekroczyły one 2,02 mln zł (w tym w IV kwartale 0,86 mln zł). Po korekcie inwestycji, wynik EBITDA Spółki za IV kwartał to prawie 4,7 mln zł, a wynik netto – 1,5 mln zł. W ujęciu całego roku – odpowiednio 18,3 mln zł i 6,4 mln zł.

Oceniając 2015 rok, jesteśmy zadowoleni z osiągniętych rezultatów. Marże w IV kwartale były nieco niższe, ale na nasz biznes należy patrzeć przynajmniej w perspektywie półrocznej lub rocznej. W minionym roku zdecydowanie przekroczyliśmy 15-procentową prognozę wzrostu sprzedaży, z kolei kluczowy zysk netto okazał się zbliżony do rezultatu z 2014 roku. Jednak po jego korekcie o nakłady na modernizację parku maszynowego z Zgierzu, osiągnęliśmy dynamikę zysku netto rzędu 25 proc. – powiedział Marek Skrzeczyński, Prezes Zarządu WDX S.A.

Spółce WDX sprzyja rosnący rynek w Polsce. Z danych Jones Lang LaSalle, popyt brutto na powierzchnie magazynowe w 2015 roku wyniósł 2,2 mln m2 , (w tym nowe umowy najmu -1,47 mln m2), przy najniższym od wielu lat wskaźniku niewynajętych powierzchni – 6,2 proc. WDX chce rozwijać się przynajmniej w tempie rynku magazynowo – logistycznego. Intencją Spółki jest dalszy wzrost skali biznesu i wyników finansowych nie tylko poprzez rosnącą współpracę w ramach mniejszych zleceń i pierwszych zamówień dla nowych klientów, ale także realizację dużych wieloetapowych kontraktów, począwszy od projektowania, poprzez integrację systemów, aż do ich wdrożenia.

– W IV kwartale cieszy także fakt ukończenia modernizacji naszego zakładu produkcyjnego w Zgierzu, o czym myśleliśmy od dawna. Dzięki temu nasze możliwości produkcyjne wzrosły dwukrotnie, a nowe maszyny i urządzenia zapewnią nam wyższą jakość – dodał Marek Skrzeczyński.

 

Komunikat prasowy, 24.02.2016 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT wdx, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR