WDX w III kwartale prezentuje wzrosty zysków i rentowności

Omawiane walory:

WDX SA, notowana na GPW Spółka oferująca kompleksowe rozwiązania z zakresu wyposażenia magazynów, opublikowała dobre wyniki finansowe za okres 9 miesięcy 2016 r. Firmie sprzyja rosnący rynek magazynowy oraz korzystna sytuacja na rynku wózków widłowych.

 

  • Informacja prasowa, 9 listopada 2016 r.

 

 

W III kwartale 2016 r. Spółka wypracowała 5,2 mln zł zysku EBITDA (+14% r/r) i 2,2 mln zł zysku netto (+36% r/r), przy rentowności EBITDA rzędu 17,2 proc. (+3,6 p.p.) i rentowności netto na poziomie 7,3 proc. (+2,5 p.p.). Przychody w tym okresie wyniosły 30,4 mln zł (-10% r/r).

– Mimo, że ostatnie miesiące nie obfitowały w tak dużą ilość dużych kontraktów jak w ubiegłym roku, nasze wyniki prezentują się dobrze. Na rynku wyposażenia magazynów prawdopodobnym czynnikiem wzrostu w 2017 r. będzie start niektórych programów z nowej perspektywy finansowej UE, potencjalnie wpływających na inwestycje w naszym sektorze. Mimo obecnie braku takiego czynnika, rynek jest stabilny, WDX pozyskuje nowych klientów i część zamówień realizuje za granicą, takich jak kontrakt dla Grupy Inter Cars na Węgrzech. Sukcesywnie także rozwijamy współpracę z klientami z sektora e-commerce – aktualnie poprzez kontrakt dla spółki KRM, czyli operatora logistycznego popularnej marki butów ECCO – powiedział Marek Skrzeczyński, Prezes Zarządu WDX SA

W okresie styczeń-wrzesień 2016 r. przychody Spółki wyniosły 90,1 mln zł (-4% r/r), zysk EBITDA i netto to poziomy odpowiednio 14,5 mln zł (+16% r/r) i zysk netto 4,7 mln zł (+18% r/r).

– Obserwujemy istotny potencjał rozwoju na rynku wózków widłowych, zarówno w zakresie ich wynajmu, dystrybucji, jak i serwisu. Jednocześnie nasza pozycja rynkowa organicznie wzrasta. Myślimy nad różnymi wariantami większego zaangażowania Spółki na rynku wózków – dodał Marek Skrzeczyński. – Z drugiej strony chcemy, aby już oferowane produkty stawały się coraz bardziej zaawansowane technologiczne. Dlatego oferujemy w wózkach marki Crown innowacyjny system InfoLink, który dostarcza szereg wszechstronnych informacji na temat pracy i stanu sprzętu, a to umożliwia naszym klientom lepszą optymalizację i wykorzystanie posiadanej floty wózków widłowych oraz konkretne oszczędności.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT wdx, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR