Wezwanie na Komputronik zakończyło się fiaskiem

Omawiane walory:

Wezwanie Marinera Invest na akcje Komputronika nie doszło do skutku. Wzywający chciał skupić 46 proc. akcji spółki.

Ogłoszone przez Marinera Invest wezwanie do zapisywania się na sprzedaż akcji Komputronika nie doszło do skutku z powodu nie ziszczenia się warunku zawieszającego, poinformowała spółka.

– Ogłoszone przez Marinera Invest sp. z o.o. z siedzibą w Plewiskach w dniu 13 kwietnia 2017 roku wezwanie do zapisywania się na sprzedaż akcji emitenta nie doszło do skutku w związku z brakiem ziszczenia się warunku zawieszającego – czytamy w komunikacie.

Wzywający, działający w porozumieniu ze swoimi wspólnikami – WB iTotal (kontrolowaną przez Wojciecha Buczkowskiego) oraz EKB (kontrolowaną przez Krzysztofa i Ewę Buczkowskich), wezwał do zapisywania się na sprzedaż do 4 507 987 akcji spółki stanowiących 46,03 proc. wszystkich akcji i głosów na walnym zgromadzeniu. Warunkiem koniecznym powodzenia wezwania jest skup co najmniej 3,5 mln akcji.

Buczkowski wskazywał wcześniej, że utrzymujący się od lat trend boczny notowań akcji Komputronika nie przynosi oczekiwanych zwrotów z inwestycji mniejszościowym akcjonariuszom. Dodatkowo niełatwa sytuacja branżowa powoduje, że spółka nastawiona jest na akumulację kapitału i nie zamierza w najbliższym czasie wypłacać dywidendy. Zaznaczał również, że wierzy w długoterminowy wzrost wartości spółki, jednak rosnąca konkurencyjność branży, w której działa, oddala perspektywy znaczącej poprawy marżowości. Dodatkowym impulsem są wysokie koszty funkcjonowania spółki na rynku publicznym.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT komputron, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR