Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Wezwanie na Komputronik zakończyło się fiaskiem

Opublikowano: 2017-07-11 10:23:22

Omawiane walory:

Wezwanie Marinera Invest na akcje Komputronika nie doszło do skutku. Wzywający chciał skupić 46 proc. akcji spółki.

Ogłoszone przez Marinera Invest wezwanie do zapisywania się na sprzedaż akcji Komputronika nie doszło do skutku z powodu nie ziszczenia się warunku zawieszającego, poinformowała spółka.

– Ogłoszone przez Marinera Invest sp. z o.o. z siedzibą w Plewiskach w dniu 13 kwietnia 2017 roku wezwanie do zapisywania się na sprzedaż akcji emitenta nie doszło do skutku w związku z brakiem ziszczenia się warunku zawieszającego – czytamy w komunikacie.

Wzywający, działający w porozumieniu ze swoimi wspólnikami – WB iTotal (kontrolowaną przez Wojciecha Buczkowskiego) oraz EKB (kontrolowaną przez Krzysztofa i Ewę Buczkowskich), wezwał do zapisywania się na sprzedaż do 4 507 987 akcji spółki stanowiących 46,03 proc. wszystkich akcji i głosów na walnym zgromadzeniu. Warunkiem koniecznym powodzenia wezwania jest skup co najmniej 3,5 mln akcji.

Buczkowski wskazywał wcześniej, że utrzymujący się od lat trend boczny notowań akcji Komputronika nie przynosi oczekiwanych zwrotów z inwestycji mniejszościowym akcjonariuszom. Dodatkowo niełatwa sytuacja branżowa powoduje, że spółka nastawiona jest na akumulację kapitału i nie zamierza w najbliższym czasie wypłacać dywidendy. Zaznaczał również, że wierzy w długoterminowy wzrost wartości spółki, jednak rosnąca konkurencyjność branży, w której działa, oddala perspektywy znaczącej poprawy marżowości. Dodatkowym impulsem są wysokie koszty funkcjonowania spółki na rynku publicznym.

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

  - analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,
  - moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,
  - aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,
  - narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ (o komputron)

 • Samo Pekao giełdy w górę nie pociągnie. CD Projekt poprawia rekordy

  Wyniki finansowe i zapowiedź wypłaty hojnej dywidendy przez Pekao spodobały się inwestorom. Jednak samo Pekao giełdy w górę nie pociągnie, ponieważ dziś na czerwono świecą pozostałe banki, KGHM i spółki energetyczne.

 • Polska giełda i złoty rosną w siłę, w grze Energa, PGE i KGHM

  Spadek ryzyka geopolitycznego, pozytywne wieści z amerykańskiej gospodarki oraz lepszy od prognoz wstępny odczyt polskiego PKB wspierają warszawską giełdę. Dobrze radzi sobie przede wszystkim sektor energetyczny i spółki surowcowe. W środę zyskuje też złoty.

 • WIG20 najsilniejszym indeksem Europy, Eurocash gwiazdą GPW

  Po kilku nudnych sesjach w Warszawie, wreszcie mocne uderzenie popytu. Rynek w górę ciągną przede wszystkim największe spółki na czele z KGHM, LPP i świetnie spisującym się w tym tygodniu Eurocashem. W efekcie WIG20 jest najmocniej rosnącym indeksem w Europie.

 • Indeksowy marazm na GPW, gorąco na Eurocashu i PZU

  Wtorek jest kolejnym dniem gdy na giełdzie w Warszawie dominują wakacyjne nastroje. Ciekawiej jest tylko na nielicznych spółkach. M.in. Eurocashu, KOMPUTRONiku, Enei czy Izolacji Jarocin. Do końca dnia sytuacja raczej się nie zmieni. Ciekawiej na GPW będzie dopiero w drugiej połowie tygodnia.

 • Korekta omija polską giełdę, w grze PZU, Bumech i Komputronik

  Czwartkowa, ostatnia przed Świętami Wielkanocy, sesja na giełdzie w Warszawie, upływa pod znakiem niewielkich wzrostów. Indeksy jednak nie oddają tego, co dzieje się na poszczególnych spółkach.Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku