WIG20 walczy z przeceną, CD Projekt w odwrocie

Omawiane walory: ,

Ostatnią w listopadzie sesję indeks WIG20 rozpoczął od spadków, jednak w miarę upływu czasu, podążając w ślad za niemieckim DAX-em, udało mu się większość odrobić. Do końca dnia układ sił na GPW już nie powinien się zmienić. 

mapa,rynku

Źródło: ATTrader.pl

Ostatnią w tym tygodniu i ostatnią w listopadzie sesję indeks dużych spółek rozpoczął od spadków. W południe jednak, dzięki mocnemu zachowaniu Lotosu i Dino Polska, udało mu się odrobić większość porannych strat. O godzinie 13:30 WIG20 miał wartość 2.167 pkt. (-0,1 proc.), po tym jak krótko po otwarciu przetestował poziom 2159,24 pkt.

Blisko poziomów z czwartkowego zamknięcia pozostawał też WIG, który miał wartość 57.725 pkt. (+0,1 proc.). Lekko zyskiwały natomiast indeksy małych i średnich spółek. mWIG40 rósł o 0,38 proc. do 3798,56 pkt., a sWIG80 o 0,4 proc. do 11.751,58 pkt.

Odrabianie porannych strat przez warszawski parkiet szło w parze z podobnym zachowaniem giełd europejskich. W tym głównie niemieckiego DAX-a, który po porannym cofnięciu do 13.165 pkt., w południe wrócił w okolice wczorajszego zamknięcia na poziomie 13.245 pkt.

Lokalnie spory wkład w to zerowanie strat przez WIG20 ma dobre zachowanie akcji Lotosu i Dino Polska. Kurs firmy paliwowej z Gdańska idzie w górę o 2,5 proc. do 91,84 zł, kontynuując odreagowanie spektakularnej serii 12. kolejnych spadkowych sesji z pierwszej połowy listopada. Lotos jest też najmocniej zyskującą spółkę w WIG20.

Odreagowanie spadków jest również głównym motywem przewodnim dzisiejszych wzrostów kursu Dino Polska. Akcje drożeją o 2 proc. do 136 zł, po tym jak w pierwszej połowie miesiąca potaniały one ze 158,90 zł do 131,60 zł.

W gronie 20 warszawskich blue chipów najsłabiej spisuje się najmocniejsza od wielu miesięcy spółka. Mianowicie CD Projekt. Jej akcje tanieją o 2,3 proc. do 262,90 zł. Paradoksem tej sytuacji jest to, że podobnie jak w przypadku Lotosu i Dino, w tym przypadku również mamy do czynienia z korektą. Tyle tylko, że inwestorzy realizują zyski, sprzedając akcje po tym, gdy stały się one rekordowo drogie.

>> Promocja: tylko do końca listopada 12 miesięcy abonamentu w cenie 6! >> Sprawdź co zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

I tylko być może CD Projektowi szkodzi ostatnie znaczące pogorszenie sentymentu do spółek gamingowych, jakie miało miejsce przy okazji publikacji wyników kwartalnych i co dziś potwierdził CI Games. Producent serii gier Snajper poinformował przed sesją, że w III kwartale zanotował 2,92 mln zł straty netto wobec 1,93 mln zł straty przed rokiem, jego strata operacyjna powiększyła się do 2,91 mln zł z 1,66 mln zł, a przychody ukształtowały się na poziomie 4,43 mln zł wobec 4,48 mln zł rok wcześniej. Akcje CI Games tanieją dziś o 1,7 proc. do 0,89 zł. Spadki z pewnością byłby większe, ale póki co inwestorzy mają nadzieję, że debiutująca 22 listopada gra „Sniper Ghost Warrior Contracts” ostatecznie będzie dobrze się sprzedawać.

W tle dzisiejszej sesji znalazły się najnowsze dane z polskiej gospodarki. Zgodnie z oczekiwaniami inflacja w listopadzie przyspieszyła do 2,6 proc. z 2,5 proc. miesiąc wcześniej, a wzrost gospodarczy wyhamował w III kwartale do 3,9 proc. z 4,6 proc., ale już jego struktura mocno rozczarowała (relatywnie słabe inwestycje, popyt też słabnie). Rynek akcji nie zareagował na dane, ale nie ma wątpliwości, że nie były one dobre z punktu widzenia przyszłych zysków spółek. Wzrost gospodarczy w kolejnych kwartałach będzie coraz mniejszy, a konsumenci coraz mocniej będą trzymać się za portfele.

W drugiej połowie dnia układ sił na warszawskim parkiecie już nie powinien się zmienić. Brak danych w kalendarzu, a także pracujące na „pół gwizdka” Wall Street, oznaczają relatywny spadek zmienności i obrotów.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT CDPROJEKT, CIgames, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • Czarne konie sezonu wyników za II kwartał Historycznie to będzie jeden z najciekawszych sezonów raportowych od lat. Tylko nieliczne spółki z GPW pokażą pozytywne niespodzianki w sprawozdaniach. StockWatch.pl sprawdził, kto zdaniem ekspertów może okazać się czarnym koniem sezonu wyników za II kwartał.
 • GPW odreagowuje czwartkowe załamanie, w grze XTB i CI Games Warszawski rynek akcji podnosi się po czwartkowym nokaucie. Wydatnie w tym pomogło zachowanie Wall Street. Przede wszystkim odbijają giełdowe maluchy. Szczególnie te, które doświadczyły największych strat. Losy sesji nie są jednak jeszcze przesądzone.
 • CI Games podpisał umowę na dystrybucję SGW Contracts 2 i negocjuje umowę współwydawniczą LotF 2

  CI Games podpisał z Koch Media umowę na dystrybucję Sniper Ghost Warrior Contracts 2 w większości europejskich krajów. Wcześniej spółka zawarła podobne umowy na inne ważne kraje. Jednocześnie spółka negocjuje warunki umowy współwydawniczej na Lords of the Fallen 2 z dużym, globalnym graczem. Kurs akcji studia rośnie w piątek rano o 7,29 proc., a za jedną akcję zapłacimy 1,56 zł.

 • CD Projekt skupił z rynku pierwsze akcje własne

  Producent gier szybko zabrał się za realizację buy backu. Już pierwszego dnia od uruchomienia programu spółka skupiła z rynku 69 tys. akcji. Średnia cena wyniosła 403,36 zł za sztukę.

 • CI Games negocjuje umowę współwydawniczą gry Lords of the Fallen 2

  CI Games negocjuje warunki umowy współwydawniczej na grę "Lords of the Fallen 2" z dużym, globalnym graczem, poinformowała spółka. Partner jest zainteresowany inwestycją na poziomie przekraczającym 50 mln zł w produkcję gry oraz jej współwydanie. Kurs akcji studia rośnie o 8,04 proc. a za jedną akcję zapłacimy 1,746 zł.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR