Wydawca gier wideo sponsorem nowej sekcji Wisły Kraków

Omawiane walory: ,

Krakowski klub piłkarski otwiera się na e-sport. W projekcie udział jako sponsor zadeklarowało All In! Games Sp. z o.o., czyli studio, które juz wkrótce połączy się z notowaną na rynku głównym spółką Setanta.

wisła,kraków,allinn,games

Wisła All in! Games Kraków to nowa sekcja krakowskiego klubu. (Źródło: Wisła Kraków)

Biała Gwiazda idzie w ślady takich klubów jak FC Kopenhaga czy GKS Tychy i stawia na e-sport. Krakowski klub piłkarski będzie miał swoją reprezentację w grze Fifa 20 i Counter-Strike: Global Offensive. Zawodnicy sekcji e-sportowej występować będą pod nazwą Wisła All in! Games Kraków. W sekcji CS:GO klub będzie reprezentował zespół, który dotąd występował pod roboczą nazwą „adwokacik”. Kapitanem drużyny jest Grzegorz “SZPERO” Dziamałek, zawodnik doskonale znany na międzynarodowej scenie CS:GO. W FIFA 20 do sekcji należą Bartosz “bejott” Jakubowski oraz Jakub “cyanide” Mikołajewski.

Od strony giełdowej ciekawostką jest sponsor tytularny nowej sekcji. All In! Games Sp. z o.o. na 3-letni kontrakt wykłada aż 1,8 mln zł. Środki będą wypłacane w ratach 50 tys. zł co miesiąc. To spora niespodzianka, bo producenci czy wydawcy gier rzadko dzielą się dywidendą, a jeszcze rzadziej przeznaczają środki na sponsoring. Zdecydowana większość zarządów jak mantrę powtarza, że wie jak wykorzystać gotówkę i zyski woli reinwestować w kolejne produkcje.

Sponsoring na taką skalę to wyjątkowo odważny ruch, szczególnie w wypadku nowych firm w branży gier. A takim właśnie podmiotem jest All In! Games. Firma powstała na początku roku z przekształcenia Alin Group Sp. z o.o., czyli spółki specjalizującej się w inwestycjach, oszczędnościach oraz emeryturach. Przemiana nie wzięła się znikąd. Dwa lata wcześniej Alin Group utworzył dział gier komputerowych, a dokładniej segment biznesowy skupiony wokół wydawnictwa. Zarządzający szybko dostrzegli w tym okazję i zmienili strategię, stawiając na gry. Jednym z udziałowców i współtwórcą All In! Games jest Piotr Żygadło, współtwórca notowanej na GPW spółki Artifex Mundi.

Obecnie All In! Games jest w trakcie połączenia z notowaną na głównym parkiecie Setantą. Zgodnie z planem, po zakończeniu fuzji spółka przyjmie nazwę All iN! Games SA. W planie połączenia wydawca gier przedstawił świeże dane finansowe. W ciągu pierwszych siedmiu miesięcy br. (od 1 stycznia do 1 sierpnia) All iN! Games na pozycji „przychody netto ze sprzedaży i zrównane z nimi” wygenerował blisko 10,44 mln zł. Pozycja ta oprócz przychodów ze sprzedaży gier zawiera koszty pisania nowych tytułów. „Czyste” przychody ze sprzedaży gier wyniosły niecałe 45 tys. zł. Na poziomie operacyjnym spółka zanotowała 2,24 mln zł straty, a wynik netto wynosił minus 2,74 mln zł. Spółka zapewnia, że środki na wsparcie nowej sekcji Wisły Kraków nie zabraknie.

– Pieniądze przeznaczone na sponsoring pochodzą z własnych środków Wydawnictwa All In! Games – poinformował redakcję StockWatch.pl Artur Górski z działu relacji inwestorskich spółki.

All In! Games jeszcze nie odniósł większego sukcesu wydawniczego, ale na potrzeby fuzji wycenę rynkową spółki ustalono na 331 mln zł. To więcej niż w momencie debiutu wyceniany był BoomBit i dużo więcej niż obecna wycena np. CI Games (181 mln zł). Wyższą kapitalizację na GPW ma tylko garść spółek, wśród których możemy wskazać CD Projekt, 11 bit studios, Ten Square Games czy PlayWay.

All In! Games wydało dwie gry. Pierwszą w kwietniu 2018 r. – Fort Triumph (we wczesnym dostępie) – wyprodukowaną przez CookieByte Entertainment. W serwisie Steam gra zebrała tylko 58 recenzji, ale średnia jest wysoka („bardzo pozytywnie”). Druga – Space Cows – wyszła na początku września br., ale jak dotąd zebrała jedynie 5 recenzji. Kolejne gry tworzone przez zewnętrze studia są w toku. Najgłośniejszy tytuł, jaki ma wydać All In! Games to Ghostrunner, tworzony przez One More Level (d. Laser-Med). Premierę gry wyznaczono na 6 sierpnia 2020 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT allinn, Setanta, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR