Synerga.fund przejmuje All In! Games i wchodzi w biznes wydawniczy

Omawiane walory:

Synerga.fund jeszcze rok temu działała w obszarze blockchain, a Alin Group w branży doradztwa finansowego oraz ubezpieczeń. Obie firmy łączą siły i chcą zaistnieć na rynku wydawniczym gier wideo.

Fot. Pexels

Synerga.fund zaledwie kilka tygodni temu ogłosiła, że wycofuje się z projektów opartych na technologii blockchain i chce wejść w biznes gier wideo. I jak się okazuje, całkiem szybko znalazła partnera, z którym będzie próbować podbić ten dość ciasny już rynek. Furtką do biznesu ma być spółka All In! Games Sp. z o.o. Firmy podpisały już list intencyjny w sprawie połączenia.

Synerga w oficjalnym komunikacie mocno chwali nowego partnera za osiągnięcia. Tymczasem All In! Games jeszcze nie wydał żadnego tytułu. Zgodnie z zapowiedzią, pierwsze gry spod znaku All In! Games mają trafić do sprzedaży dopiero w II kwartale br. Sama firma powstała zaledwie trzy miesiące temu, z przekształcenia Alin Group Sp. z o.o., która to wcześniej zajmowała się inwestycjami, oszczędnościami oraz emeryturami.

– Alin Group zajmowała się wcześniej działalnością w zakresie doradztwa finansowego oraz ubezpieczeń i 2 lata temu utworzyła dział gier komputerowych. Dynamiczny rozwój nowego segmentu biznesowego skupionego wokół wydawnictwa All In! Games przyczynił się do podjęcia przez zarząd decyzji o zmianie strategii i całkowitej koncentracji na działalności związanej z wydawaniem gier komputerowych. Spółka pozyskała finansowanie i zbudowała doświadczony zespół zarządzający. Jednym z udziałowców i współtwórcą All In! Games jest Piotr Żygadło który współtworzył notowaną na GPW spółkę Artifex Mundi – powiedział redakcji StockWatch.pl Tomasz Wykurz, prezes Synerga.fund.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Z komunikatu Synerga.fund wynika też, All In! Games pozyskało 16 tytułów tworzonych przez znanych polskich i zagranicznych deweloperów. W tym roku spółka planuje wydać co najmniej 6 gier, a w 2020 r. minimum 10. Póki co, portfolio na stronie internetowej jest znacznie skromniejsze i zawiera tylko trzy tytuły, które zostaną wydane na PC-tach: Space Cows od studia Happy Coruption (niezależny twin-stick shooter), Space Company Simulator studia Intermarum, (gra typu tycoon, w której gracze pokierują agencją lotów kosmicznych – dość ambitny tytuł jak na debiutującego wydawcę zwłaszcza, że na tym poletku od lat rządzi znakomity Kerbal Space Program od studia Squad) i Paradise Lost od studia PolyAmorous.

– Niestety, w tej chwili jest za wcześnie, by się dzielić kompletem informacji na temat tego jakie gry robimy z jakimi studiami. Gry są projektami multimedialnymi, i ich zapowiedź czy ogłoszenie wymaga odpowiedniej oprawy. Umieszczone na stronie gry są tytułami już ogłoszonymi indywidualnie przez developerów, ale także w ich przypadku będziemy dopiero rozpoczynać komunikację z mediami branżowymi (growymi) – powiedział redakcji StockWatch.pl Piotr Żygadło, COO All In! Games.

Żygadło dodał, że All In! Games współpracuje wieloma polskimi i zagranicznymi studiami. Wśród nich są: The Knights of Unity, PolyAmorous, Destructive Creations, Intermarum, Black Sail Games, Dreamplant, Happy Corruption, Ovid Works i Fort Triumph Ltd.

– W ciągu niespełna trzech miesięcy zbudowaliśmy zróżnicowane portfolio gier. Gier wartościowych, klasy AA, a nawet można powiedzieć, że AA+. W sytuacji, kiedy od innych uczestników rynku (developerzy, inwestorzy indywidualni etc.) otrzymywaliśmy informacje, że ciekawe produkcje są przebrane i nie bardzo mamy szanse zrealizować nasze założenia – podsumował Żygadło.

Głównymi akcjonariuszami Synerga.fund są January Ciszewski, Tomasz Majewski i Artur Górski. Zrealizowali oni połączenie notowanej na NewConnect spółki Laser-Med ze spółką One More Level, która zajmuje się produkcją gier na PS4, Xbox One i PC.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT SYNERGA, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR