Wyniki kwartalne w centrum uwagi, w grze Pekao i CD Projekt

Omawiane walory: , , , , ,

Pierwsza połowa sesji w Warszawie upłynęła pod znakiem umiarkowanych wzrostów indeksów, ale więcej spółek traciło na wartości niż zyskiwało, przez co losy sesji pozostają niewiadomą. Uwaga inwestorów koncentruje na spółkach publikujących wyniki.

pekao, play, ALTUSTFI, impel, PGE, cdprojekt, komentarz, akcje, indeksy

Źródło: ATTrader.pl

Po trzech godzinach handlu warszawskie indeksy świeciły na zielono. W południe WIG20 rósł o 0,42 proc. do 1.593 pkt., WIG o 0,4 proc. do 45.018 pkt., mWIG40 o 0,44 proc. do 3.244 pkt., a sWIG80 o 0,59 proc. do 11.884 pkt. Wpisywało się to w nastroje w Europie, gdzie również można było obserwować lekką przewagę rosnących indeksów. Nie do końca natomiast korespondowało z zachowaniem samych spółek notowanych przy ulicy Książęcej, z których nieco więcej taniało (43,5 proc.) niż drożało (40,5 proc.).

Te niewielkie wzrosty indeksów w żaden sposób nie przesądzają o losach całej sesji. Szczególnie, że na rynkach coraz częściej mówi się o nowej fali zachorowań na Covid-19 po otworzeniu gospodarek w poszczególnych krajach. Stąd też, podobnie jak wczoraj, losy całej sesji prawdopodobnie rozstrzygną się w drugiej połowie dnia. Po wejściu do gry Wall Street.

W oczekiwaniu na nowe impulsy rodzimi inwestorzy koncentrują swą uwagę na spółkach publikujących wyniki kwartalne lub zamierzających to zrobić. Gwiazdą poranka był Bank Pekao. Na otwarciu akcje branżowego wicelidera podrożały do 49,86 zł z 48,55 zł wczoraj, żeby chwilę później przetestować poziom 50,10 zł. I tu póki co próba wywindowania kursu na fali lepszych od prognoz zysków za I kwartał 2020 roku (zysk netto spadł o 22,9 proc. r/r do 186,9 mln zł, ale był aż o 51,9 proc. wyższy od prognoz) skończyła się. Kolejne godziny przyniosły cofnięcie, ale kurs wciąż jest po zielonej stronie.

W oczekiwaniu na raport kwartalny drożeją natomiast walory innej spółki z WIG20: Play Communications. Te zostaną opublikowane po zakończeniu dzisiejszej sesji. Wg prognoz w pierwszych trzech miesiącach roku Play wypracował 212 mln zł zysku netto wobec 214 mln zł rok wcześniej, zysk EBITDA ukształtował się na poziomie 600 mln zł (574 mln zł przed rokiem), a przychody wyniosły 1,735 mld zł (1,686 mld zł).

Akcje Play drożeją o 2,8 proc. do 31,26 zł, przewodząc grupie 10 z 20 drożejących blue chipów. Tuż za nim trzymały się walory PGE i CD Projekt, drożejąc odpowiednio o 2,6 proc. do 3,924 zł oraz o 2,4 proc. do 371,80 zł. Energetycznemu gigantowi pomagał wywiad jego prezesa udzielony dziennikowi „Puls Biznesu”, w którym zapewniał, że PGE nie rozważa dokapitalizowania PGG, a także nie będzie inwestorem w projekcie atomowym. Wzrost notowań akcji CD Projekt, co lada chwila zakończy się nowymi historycznymi rekordami, to wybicie górą z trwającej ponad tydzień konsolidacji notowań.

Nowymi historycznymi rekordami, na które akcjonariusze CD Projekt będą musieli jeszcze chwilę zaczekać, cieszyć za to mogą się posiadacze akcji DataWalk (+10,5 proc.) i LiveChat (+0,9 proc.).

Notowania Altus TFI wystrzeliły w górę o 24,5 proc. do 0,812 zł, kończąc długą konsolidację na historycznie niskich poziomach. Pretekstem do tego były wyniki. W I kwartale fundusz wypracował 0,56 mln zł zysku netto, zysk operacyjny wyniósł 2,08 mln zł, a przychody sięgnęły 15,97 mln zł. Wprawdzie to wyniki dużo gorsze niż przed rokiem, ale do zażegnania spadków wystarczają.

Po wynikach drożeje też Impel. Kurs rośnie o 3,1 proc. do 6,70 zł. Spółka zarobiła w I kwartale 3,54 mln zł zysku netto wobec 2,07 mln zł rok wcześniej. Jej przychody sięgnęły 560 mln zł wobec 534,76 mln zł w pierwszych trzech miesiącach 2019 roku.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT ALTUSTFI, CDPROJEKT, impel, Pekao, PGE, play, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR