Wyższa kultura trendu – analiza techniczna ALIOR

Opublikowano: 2013-10-17 07:29:49

Notowania akcji Aliora liczą sobie już ponad 10 miesięcy. Przez ten czas kurs konsekwentnie się wspinał, sporadycznie łapiąc powietrze na korektach. Ostatnia przerwa w trendzie zwyżkującym trwała w sumie aż cztery miesiące, lecz za sprawą kolejnego ataku popytu przeszła do historii.

Kurs Aliora opuścił górą strefę formacji horyzontalnej, pokonując na wtorkowej sesji opór na poziomie 97 zł. W dniu wczorajszym odważna kontynuacja ruchu pomogła pokonać ostatni opór, jakim był górny cień świecy z 19 czerwca. Czy inwestorzy powinni zatem powoli przyzwyczajać się do trzycyfrowych cen akcji Aliora?

Na to wygląda. Zasięg ruchu po wybiciu z prostokąta pozwala liczyć na osiągnięcie poziomu 112,40 zł. Wskaźniki wspierają kupujących: na MACD obowiązuje wygenerowane pod koniec września zalecenie kupna, a linia ADX zwyżkuje wraz z pozytywną kierunkową, identyfikując początek nowego ruchu. Pozostałe wskaźniki również opowiadają się po stronie popytu. Wsparciem, które nie powinno zostać przełamane w wypadku realizacji opisanego scenariusza, jest poziom 97 zł.Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR