Wyższe zyski nie uchroniły kursu akcji NTT System przed przeceną

Omawiane walory:

Producent i dystrybutor sprzętu IT zanotował w III kwartale mocną poprawę zysków w ujęciu r/r. Jednak porównanie z rezultatami pierwszych dwóch kwartałów pokazuje na tym polu regres. Kurs akcji reaguje przeceną.

W III kwartale NTT System zanotował 220 tys. zysku netto, co dało wzrost w ujęciu r/r o 74 proc. Zysk EBIT podskoczył z 45 tys. zł do 210 tys. zł. Natomiast przychody zwiększyły się o 5,5 proc. do 170,4 mln zł. Narastająco po trzech kwartałach rezultaty te kształtują się odpowiednio na poziomie 0,8 mln zł, 4,7 mln zł oraz 480,1 mln zł. W tym czasie spółka znacząco zwiększyła sprzedaż na polskim rynku z 285,6 mln zł w 2012 roku do 339,3 mln w tym (wzrost o 18,8 proc.). Największy wzrost w omawianym okresie wygenerowała sprzedaż w segmencie dystrybucji komputerów, notebooków i tabletów. Wzrosła z 103,1 mln zł do poziomu 190,2 mln zł, co stanowi 84,5-proc. dynamikę.

– To efekt z jednej strony powodzenia, jakim cieszyły się wśród klientów komputery znajdujące się w ofercie spółki, ale także coraz bardziej rozbudowanego portfolio urządzeń mobilnych. W omawianym okresie spółka zanotowała także kolejny wzrost sprzedaży produktów własnej produkcji i przetworzonych. Sprzedaż wzrosła z 35,1 mln zł do poziomu 77,6 mln zł, co stanowi wzrost o 121,1 proc. Zarząd spółki zauważa, że podobna tendencja wzrostowa powinna pojawić się także w kolejnych kwartałach. W III kwartale NTT System wprowadziło na rynek sześć modeli tabletów pod własną marką, w IV kwartale 2013 roku do sprzedaży trafią kolejne cztery. – czytamy w raporcie.

>> W serwisie znajdziesz komplet aktualnych informacji na temat finansowej kondycji spółki. >> Zobacz obraz fundamentalny NTT System po wynikach za III kwartał w StockWatch.pl

W III kwartale 2013 r. spółka zanotowała spadek eksportu. Zarząd firmy przewiduje, że rozbudowana oferta produktów własnych pozwoli NTT System intensywniej niż dotychczas prowadzić sprzedaż na rynkach zagranicznych. Planuje także wprowadzić do oferty linię dystrybucyjną produktów znanej międzynarodowej firmy. Nadal są także aktualne plany związane z premierą pierwszego smartfona pod marką NTT System.

W III kwartale przepływy z działalności operacyjnej wynosiły -7,6 mln zł zł wobec -13,8 mln zł rok wcześniej. Na koniec września środki pieniężne i ich ekwiwalenty stanowiły 3,8 mln zł w stosunku do 6,7 mln zł sprzed roku.

W środę akcje spółki tanieją o ponad 3 proc. Jednak wcześniej od połowy sierpnia zyskały blisko 34 proc. Zwyżka została poprzedzona trzymiesięczną przeceną o blisko 30 proc.>> Techniczną stronę waloru znajdziesz w ATTrader.pl

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o nttsystem)

 • 9 spółek na dywidendowe dożynki

  Sezon dzielenia zysków powoli dobiega końca. W tegorocznym kalendarium pozostało już około 25 propozycji z dużego i małego parkietu. StockWatch.pl wybrał 9, na które szczególnie warto zwrócić uwagę.

 • 9 dobrze rokujących spółek informatycznych

  Poślizg w przetargach publicznych i cięcia inwestycyjne w polskiej gospodarce skłoniły spółki informatyczne do budowania alternatywnych nóg biznesu. StockWatch.pl sprawdził, co kryje się za tegorocznymi wzrostami kursów akcji spółek IT oraz które mogą przynieść najwyższe stopy zwrotu w kolejnych kwartałach.

 • 11 spółek gotowych do wypłaty 2,6 mld zł dywidend w czerwcu

  Po kolejnej fali spadków na giełdzie, tylko dywidendy utrzymują inwestorów przy akcjach. Wypłaty z zysku potrafią być bardzo duże i dotyczą kolejnych kilkudziesięciu spółek, które w czerwcu ustalą prawa do ubiegłorocznych zysków. Przyjrzeliśmy się rekordowym z nich.

 • 11 ciekawych spółek z polskiej branży informatycznej

  Sektor IT jest w tym roku liderem wzrostów na GPW. Notowania akcji spółek informatycznych napędzają świetne wyniki, deklaracje wysokich dywidend oraz gra pod miliardowe przetargi w sektorze publicznym. StockWatch.pl sprawdził, które akcje spółek z branży warto zatrzymać w portfelu na dłużej.

 • 9 nowych spółek szykujących wypłatę wysokiej dywidendy

  Po sezonie wyników za 2015 rok rozkręciła się karuzela dywidendowa. StockWatch.pl spośród nowych deklaracji z ostatnich dni wybrał najciekawsze, o stopie od 5 proc. do nawet 22 proc.Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR