Założyciele Ten Square Games sprzedają akcje warte ćwierć miliarda złotych

Omawiane walory:
Maciej Popowicz i Arkadiusz Pernal, założyciele i główni akcjonariusze Ten Square Games, rozpoczęli proces przyspieszonej budowy księgi popytu skierowany wyłącznie do wybranych inwestorów (tzw. ABB). Menedżerowie wystawili na sprzedaż 13,31 proc. akcji wartych wg bieżącego kursu blisko ćwierć miliarda złotych.
Ten,Square,Games,akcje,abb

Maciej Popowicz (po lewej) i Arkadiusz Pernal (po prawej), założyciele Ten Square Games.

AKTUALIZACJA

Środową sesję kurs akcji Ten Square Games rozpoczął na poziomie 238 zł, czyli blisko 8-proc. luką spadkową. W kolejnych minutach transakcje zawierano w przedziale 237-245 zł.

Główni akcjonariusze drugiej największej na GPW spółki gamingowej sprzedają akcje. Maciej Popowicz w ramach ABB oferuje 651.712 walorów (9 proc.), a Arkadiusz Pernal – 311.862 (4,31 proc.). W sumie oferta dotyczy 963.574 akcji Ten Square Games, stanowiących 13,31 proc. udziału w kapitale i głosów na WZ. Bieżąca wartość rynkowa pakietu to 249 mln zł. Ostateczne parametry transakcji (cena oraz łączna liczba sprzedawanych akcji) zostaną ogłoszone po zamknięciu księgi popytu, którą prowadzi Wood & Company Financial Services.

Obecnie porozumienie akcjonariuszy Ten Square Games w składzie M. Popowicz, A. Pernal, R. Vogt, K. Słabig, M. Kordecki, W. Gattner kontroluje 63,58 proc. akcji. Wartość rynkowa tego pakietu to blisko 1,2 mld zł.

– Zamiarem akcjonariuszy jest pozostanie strategicznymi inwestorami w spółce i dalsze wspieranie spółki w jej dynamicznym rozwoju. Po zakończeniu ABB i przy założeniu sprzedaży liczby akcji sprzedawanych wskazanej powyżej, Maciej Popowicz będzie posiadać akcje spółki reprezentujące 30,39 proc. ogólnej liczby akcji i głosów w spółce, a Arkadiusz Pernal będzie posiadać akcje spółki reprezentujące 14,54 proc. ogólnej liczby akcji i głosów – informuje spółka.

W związku z ABB, akcjonariusze zobowiązali się wobec Wood & Company Financial Services, a.s. do przestrzegania ograniczenia zbywalności pozostałych posiadanych po ABB akcji spółki przez okres 180 dni od dnia rozliczenia transakcji.

Drugi po CD Projekcie

Spółka kierowana przez Macieja Popowicza i Arkadiusza Pernala to jedna z najjaśniejszych gwiazd GPW. Akcje Ten Square Games od debiutu rosną w imponującym tempie, a wszystko za sprawą świetnych wyników, jakie generuje gra Fishing Clash. W ubiegłym tygodniu kurs akcji spółki ustalił historyczny szczyt – 273 zł za akcję, co dawało kapitalizację blisko 2 mld zł. Obecnie większą spółką z branży na GPW jest tylko CD Projekt, który wyceniany jest na 26 mld zł. Trzecie miejsce należy do PlayWay (1,79 mld zł). Olbrzymie postępy producenta gier dostrzegły tez władze warszawskiej giełdy, które jeszcze pod koniec ubiegłego roku przyznały spółce miejsce w składzie indeksu mWIG40.

Ten Square Games praktycznie co kwartał pokazuje świetne wyniki. Wysoką formę spółka potwierdziła także w sprawozdaniu za III kwartał 2019 r.

– Średnia miesięczna liczba aktywnych użytkowników FC wyniosła 1,98 mln osób i była o 7 proc. wyższa r/r i 38 proc. wyższa kw/kw. Wzrost może i jest wysoki, ale nieco większą liczbę grających widzieliśmy już w I kw. 2019 r. Za to w pozostałych dwóch znaczących grach w III kw. nastąpił regres – W Let’s Fish (dalej LF) grało średnio 432 tys. osób, czyli o 31 proc. mniej r/r i 6 proc. mniej niż w poprzednim kwartale. W przypadku LF można mieć do pewnego stopnia nadzieję, że spadek liczby graczy zostanie zahamowany, gdyż w II i III kw. br. spółka skupiała się na migracji gry z flasha do HTML5. W Wild Hunt (dalej WH) takie obniżenie tempa spadku już ma miejsce – komentuje Paweł Bieniek, szef działu analiz StockWatch.pl.

>> The Sun of Gaming – omówienie sprawozdania Ten Square Games po III kw. 2019 r.

Ten Square Games to jeden z największych w Polsce producentów i wydawców gier mobilnych oraz przeglądarkowych. Spółka została założona w 2011 roku przez Macieja Popowicza i Arkadiusza Pernala – twórców serwisu społecznościowego Nasza Klasa (nk.pl), którzy wprowadzili do niego gry w modelu free-to-play. Spółka zadebiutowała na GPW w maju 2018 r. We wtorek na koniec sesji za jeden walor spółki płacono 258,50 zł. Aktualna kapitalizacja to 1,87 mld zł.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT TSGAMES, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR