Zapisy na akcje CI Games ruszą 4 czerwca, spółka chce pozyskać ok. 10 mln zł

Omawiane walory:

Zapisy na maksymalnie 12 mln akcji CI Games emitowanych w ramach kapitału docelowego potrwają od 4 do 10 czerwca. Cena maksymalna została ustalona na 1 zł. CI Games chce pozyskać od inwestorów około 10 mln zł na powiększenie wewnętrznego zespołu deweloperskiego, wsparcie działań marketingowych oraz rozszerzenie portfolio wydawanych gier o nowe tytuły.

(Fot. CI Games/FB)

– Akcje oferowane są w dwóch transzach – transzy otwartej oraz transzy z prawem pierwszeństwa w obejmowaniu akcji. W pierwszej oferowanych jest 11 mln akcji, gdzie zapisy mogą w niej składać wszyscy zainteresowani inwestorzy, w transzy z prawem pierwszeństwa oferowanych jest 1 mln akcji. Szczegółowe informacje w zakresie konsorcjum domów maklerskich przyjmujących zapisy zostaną podane przed rozpoczęciem zapisów – czytamy w komunikacie.

Ustalenie ceny emisyjnej akcji CI Games, w oparciu o wszystkie zapisy na akcje oraz przydział akcji CI Games odbędzie się z wykorzystaniem systemu informatycznego GPW. Zapisy na akcje będą przyjmowane przez domy maklerskie w ramach konsorcjum.

CI Games planuje pozyskać z emisji akcji środki na przyspieszenie rozwoju grupy oraz zwiększenie skali działalności.

– Część środków przeznaczymy na rozwój warszawskiego studia, który będzie prowadzić prace produkcyjne związane z serią ‚Sniper Ghost Warrior’ oraz sequelem ‚Lords of the Fallen’. Jednocześnie chcemy poszerzyć portfolio wydawnicze o kolejne tytuły. Obecnie prowadzimy obiecujące rozmowy dotyczące kilku gier, których premiera planowana jest na lata 2020-2021 – powiedział prezes Marek Tymiński.

Sniper Ghost Warrior Contracts zadebiutuje w wersji na konsole oraz PC już w 2019 roku. W pierwszym tygodniu czerwca odbędzie się premiera pierwszego, dużego trailera gry – będzie to oficjalne rozpoczęcie kampanii promocyjnej. Obecnie zespół deweloperski pracujący nad grą jest na etapie alfa. Wszystkie mapy są grywalne i można przejść całą grę od początku do końca. Najbliższe miesiące upłyną na dopracowaniu projektu.

– Nie podajemy jeszcze konkretnej daty premiery nowego ‚Snajpera’, ale pozostało do niej nie więcej niż kilka miesięcy. Ogłosimy ją w momencie, gdy będziemy pewni, że produkt jest już odpowiednio dopracowany i podana data nie będzie zagrożona – powiedział także Tymiński.

Za niespełna dwa tygodnie Sniper Ghost Warrior Contracts zostanie zaprezentowany dziennikarzom oraz partnerom na stoisku spółki, podczas targów E3. Grupa intensywnie rozwija działalność wydawniczą, w ostatnich miesiącach spółka zależna United Label pozyskała globalne licencje na wydanie czterech tytułów, a obecnie rozmawia z kolejnymi zespołami deweloperskimi w zakresie wydawania ich gier. Jeszcze w 2019 r. planowana jest premiera gier Röki i Eldest Souls, a w 2020 r. do graczy trafią Tails of Iron i Horae.

– Głęboko wierzę, że konsekwencja w realizacji naszej strategii oraz doświadczenie i kompetencje w wydawaniu gier staną się źródłem sukcesów w kolejnych latach – podkreślił prezes.

CI Games to producent i dystrybutor gier komputerowych, notowany na GPW od 2007 r. (początkowo jako City Interactive).

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT CIgames, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR