ZE PAK zbuduje farmę PV na terenie byłej Kopalni Adamów za 164 mln zł

Omawiane walory:

Zespół Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin podpisał umowę na budowę farmy fotowoltaicznej o mocy 70 MWp na rekultywowanych terenach Kopalni Adamów. Wykonawcą jest konsorcjum Esoleo i Przedsiębiorstwa Remontowego PAK Serwis, a wynagrodzenie wyniesie 163,8 mln zł netto.

zepak, fotowoltaika, akcje, elektrownia, energetyka,

Fot. Pexels

– Przedmiotem umowy jest zaprojektowanie, montaż i przekazanie do eksploatacji zgodnie z postanowieniami umowy farmy fotowoltaicznej o mocy 70 MWp wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną. Konsorcjum wykonawców przedmiotu umowy zostało wyłonione po przeprowadzeniu przez spółkę postępowania przetargowego – czytamy w komunikacie.

Elektrownia fotowoltaiczna o mocy 70 MWp zostanie wybudowana na działkach o powierzchni ok. 100 ha, na zrekultywowanych gruntach, które uprzednio eksploatowano w procesie wydobycia węgla brunatnego metodą odkrywkową. Teren znajduje się w granicach administracyjnych gminy Brudzew. Lokalizacja elektrowni fotowoltaicznej podyktowana została m. in. bliskością istniejącego układu wyprowadzenia mocy.

– Zgodnie z podpisaną umową, wynagrodzenie konsorcjum wykonawców za wykonanie przedmiotu umowy zostało określone na kwotę netto 163,8 mln zł, a termin przekazania do wstępnej eksploatacji ustalono na sierpień 2021 roku – czytamy dalej.

Grupa ZE PAK, w której Zespół Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin jest spółką dominującą, prowadzi działalność obejmującą wydobycie węgla brunatnego, jak również wytwarzanie oraz sprzedaż energii elektrycznej i ciepła. Spółka jest notowana na GPW od 2012 r. Jej skonsolidowane przychody wyniosły 2,88 mld zł w 2019 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT zepak, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • ZE PAK przeprowadzi zwolnienia grupowe w części górniczej

  PAK Kopalnia Węgla Brunatnego Konin oraz PAK Górnictwo - spółki zależne od Zespołu Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin - podjęły uchwały o zamiarze przeprowadzenia zwolnień grupowych i rozpoczęciu procedury konsultacji w sprawie zwolnień grupowych, podał ZE PAK. Zwolnienia mają łącznie objąć maksymalnie 209 osób.

 • Sasinowe wzrosty PGE, Enei i Taurona, w tle mocny sWIG80 Ostatnia czerwcowa sesja na GPW upływa pod znakiem mieszanych nastrojów. W gronie blue chipów pozytywnie wyróżnia się PGE, a wśród warszawskich indeksów, wracający do trendu wzrostowego sWIG80.
 • ZE PAK miał 10 mln zł straty netto w I kwartale 2020 r.

  Zespół Elektrowni Pątnów - Adamów - Konin odnotował 10,35 mln zł skonsolidowanej straty netto przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2020 r. wobec 13,28 mln zł zysku rok wcześniej. Kurs akcji Grupy ZE PAK spada we wtorek rano o 5,71 proc., do 8,92 zł za jedną akcję.

 • Henryk Sobierajski został powołany na prezesa ZE PAK

  Rada nadzorcza Zespołu Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin powołała Henryka Sobierajskiego na prezesa.

 • Grupa ZE PAK planuje zwolnienia grupowe do 237 pracowników

  PAK Kopalnia Węgla Brunatnego Adamów oraz PAK Górnictwo - spółki zależne od Zespołu Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin - podjęły uchwały o zamiarze przeprowadzenia zwolnień grupowych i rozpoczęciu procedury konsultacji w sprawie zwolnień grupowych. Zwolnienia mają objąć maksymalnie do 237 pracowników.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR