Złożono wniosek o upadłość Komputronika

Omawiane walory: ,

O sprawie poinformowała w komunikacie spółka C&C Energy SA (dawniej Karen SA), która prowadzi otwarty konflikt z Komputronikiem.

W dniu dzisiejszym (16.09.2011 r.) złożyłem do Sądu Rejonowego Poznań Stare Miasto wniosek o upadłość firmy Komputronik S.A. z siedzibą w Poznaniu, jednego z waszych głównych akcjonariuszy – czytamy w komunikacie spółki C&C Energy SA z godziny 13:45.

Spółka poinformowała poprzez ESPI, że informację o tej treści otrzymała od wierzyciela spółki Komputronik SA. Dane personalne ani nazwa przedsiębiorstwa nie została ujawniona. Nie podano wartości przedmiotu sporu.

W reakcji na powyższy komunikat, Komputronik SA przekazał przez ESPI komunikat bieżący, w którym ustosunkowuje się do sytuacji. >> Czytaj oświadczenie zarządu Komputronika

Kurs nie reaguje, transakcje są sporadyczne.  Po sesji na niewielkich obrotach, kurs zamknął się o 6,89 proc. poniżej poprzedniego zamknięcia.

Komputronik jest od kilku miesięcy w ostrym konflikcie z C&C Energy, swoją dawną spółką zależną, działającą wówczas pod nazwą Karen. Podmioty przeprowadziły skomplikowaną operację finansową, której pokłosiem jest obecny konflikt. Z tego powodu nie jest możliwa ocena sytuacji majątkowej Komputronika tradycyjnymi metodami tj. na podstawie analizy bilansu.

Grupa kapitałowa Komputronik SA miała w I półroczu narastająco stratę netto -1,1 mln zł przy przychodach 428 mln zł. Spółka mimo niezadowalającej rentowności utrzymuje stabilny rating na poziomie B. Zadłużenie odsetkowe wynosi 65 mln zł, na koniec czerwca kapitał obrotowy osiągnął wartość ujemną. Cykl rotacji zapasów skrócił się ostatnio z 33 dni do 31 dni, cykl konwersji gotówki wynosi 15 dni. Od początku roku kurs spadł o ponad 50 proc., znajduje się obecnie ponad 90 proc. niżej od debiutu.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o ccenergy, komputron)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR