pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

kiba69

kiba69

Ostatnie 10 wpisów
Przez ostatnie kilka kwartałów marże netto Mirbud i Budimex są bardzo zbliżone .

Po prezentacji dzisiejszych wstępnych wyników Budimexu za 4kw gdzie pokazali prawdopodobnie wzrost marży netto na poziomie GK do około 8% mogę uaktualnić prognozę wyników

www.stockwatch.pl/komunikaty-s...

Moje konserwatywne prognozy wyników na poziomie skonsolidowanym:
4kw - 400 mln przychód, rentowność netto 7%, zysk netto 28 mln zł
2021 r - 1.8 mld przychód, rentowność netto 7%, zysk netto 126 mln zł

Pomimo istotnego wzrostu kursu, przy obecnej kapitalizacji 370mln zł wycena nadal wygląda bardzo atrakcyjnie.
Kupując regionalne produkty tworzysz miejsca pracy dla siebie i swojej rodziny.

Polskie akcje małych spółek akumulowalem do połowy 2020r i pomimo wzrostów o 200-300% nadal są relatywnie najtańsze względem innych aktywów i planuje je trzymać przynajmniej rok.
Poza tym inwestuje w fizyczne obiekty komercyjne w Polsce.

Akurat Wojciech Białek jest jednym z nielicznych analityków którego cenie i śledzę jego blog od dłuższego czasu. Wielokrotnie mi bardzo pomógł w decyzjach inwestorskich.
Przemawia do mnie argument o długości i wielkości cyklow wzrostów cen nieruchomości z przeszłości. Jedyny minus jaki w tej analizie znajduje to brak porównania powyższych przykładów że stopami procentowymi. Jeżeli przez dłuższy czas pozostaną w ue zerowe to rzeczywiście bańka może urosnąć do ekstremalnych rozmiarów.
Wg mojej strategii dlugoterminowej nie dotykam aktywów po bardzo długim trendzie wzrostowym - w tym przypadku nieruchomości mieszkalnych zarówno w Polsce jak i w UE. Za duży stosunek ryzyka do zysku.

W uproszczeniu dla tego
www.google.com/amp/s/wojciechb...

Jak mogę coś doradzić to uważam że za późno na kredyty giełdowe. Lepiej poczekać na kolejny "marzec 2020" bo prędzej czy później nastąpi. Za duży stosunek ryzka do zysku na dźwignie w obecnych czasach.

Nie wiem jak w innych DM ale w Bosiu nie ma żadnego problemu z kredytem, a waga zabezpieczenia to 0.6

Póki czekamy na fachową analizę ostatniego raportu, pozwolę sobie przedstawić aktualizacje mojej analizy z 20.03.2020 - uproszczone podsumowanie ostatnich raportów finansowych.

Przepływy pieniężne z działalności operacyjnej zgodnie z założeniami są rekordowe. Spowodowane jest to w głównej mierze zaliczkami na poczet realizowanych kontraktów drogowych. Kolejne kwartały również zapowiadają się rekorodowe - w 4kw z S1 wezmą prawie 100 mln netto zaliczki.

Rentowność netto wzrosła do poziomu prawie 5% netto za ostatni kwartał. Do realizacji wchodzą kolejne kontrakty, które Mirbud podpisał na górce cenowej więc zakładam utrzymanie marż, a nawet ich wzrost w przyszłym roku ze względu na waloryzację kontraktów drogowych.

Przychody za ostatni kwartał znacząco wzrosły i można śmiało założyć, że ze względu na backlog z kwartału na kwartał będą dalej rosły.

Zadłużenie finansowe nadal ma tendencje spadkową i to pomimo zwiększenia skali działalności.

Segment deweloperski - na podstawie ostatnich raportów miesięcznych segment ten cały czas się rozwija i mogę założyć że 4 kw będzie rekordowy w historii spółki.

Segment najmu - pomimo 40-50% bonifikaty dla najemców nie przynosi straty, więc po okiełznaniu pandemii zakladam że powróci do generowania kilku milionów zysku netto rocznie

Moje konserwatywne prognozy wyników na poziomie skonsolidowanym:
4kw - 400 mln przychód, rentowność netto 5%, zysk netto 20 mln zł
2021 r - 1.8 mld przychód, rentowność netto 5%, zysk netto 90 mln zł

Główne zagrożenia
- pomimo wysokich przepływów operacyjnych i znacznego zwiększenia środków pieniężnych utrzymuje się bardzo duża kwota zobowiązań które są po terminie
- wysoka inflacja na skutek dodruku pieniądza w Polsce, której nie zrekompensują stawki rewaloryzacji kontraktów
- brak w ostatnim czasie nowych kontraktow na rynku magazynów, które zawsze charakteryzowaly się historycznie najwyższą rentownoscia.

Nikt z Was naprawdę nie sprawdził że ta spółka ma prawie dwa razy więcej gotówki niż zadłużenia?

Mirbud posiada rekordowy portfel zamówień na tą chwilę o wartosci prawie 5mld zł netto do przerobienia do konca 2023 roku, co przełoży się na rekordowe przychody w najbliższych latach. Są to w większość państwowe kontrakty, czyli pewny płatnik nawet w kryzysie, dodatkowo z zapisami o rewaloryzacji cen do 5% wartości umów.

Rentowność kontraktów wzrośnie wzgledem dotychczasowych: raz że oferty na bieżące umowy uwzgledniaja juz aktualne ceny na rynku (w grudniu 2019 zakończyli ostatnie "toksyczne dla wynikow" umowy podpisane w 2015/16 roku) to dwa dzieki kryzysowi ceny najważniejszych materiałów i surowców budowlanych powinny spaść, (warto zwrocic uwage ile spadla ropa, a jest to jeden z kluczowowych kosztów w drogach - asfalt, praca sprzętu, dostawy). Wzrost kosztow robocizny i podwykonawstwa powinien być bardziej płaski i całkowicie powinny go zrekompensować zapisy umowne o rewaloryzacji kontraktów.
O terminowość realizacji umów nie obawiam się, ponieważ większość kontraktów realizują przed terminem nawet o kilka miesięcy. Z ostatnich realizacji np odcinek S5, obwodnica Inowrocławia, hala dla ARP

Warto zwrócić uwagę że 90% materiałów w budownictwie pochodzi z naszego kraju, więc w przypadku dalszych utrudnień w transporcie międzynarodowym Mirbud nie bedzie mial problemów z dostępem materiałów. Jednoczesnym licze na opanowanie sytuacji w Polsce w najbliższym czasie (Polska najszybciej wprowadziła restrykcje na świece względem poziomu rozwoju epidemii na daną chwile). Wierze ze sie to uda, wskazuje na to niski wzrost nowych zachorowań w Polsce w tym tygodniu, względem wzrostu w innych krajach. Dlatego opanowanie sytuacji w Polsce pozwoli spokojnie realizować kontrakty. W przypadku kryzusu ogólnoświatowego wiele inwestycji prywatnych zostanie zatrzymanych, co przełoży się na zwiększenie możliwości negocjacji z podwykonawcami czy zakupu materiałów i surowców.

O płynność finansową się nie obawiam ponieważ od 4 kw zaczęli dostawać bardzo duże zaliczki na realizację nowych kontraktów drogowych co znacząco zwiększy płynność firmy (będzie już to widać w wynikach za 4kw - np ponad 70 mln zł na A1 w grudniu). Dodatkowo zmniejszenie stop procentowych w Polsce zmniejszy koszt obsługi zadłużenia, które nominalnie spada od 2 lat - tu warto przyjrzeć się zadłużeniu r/r za pełny rok - najbardziej obiektywna perspektywa - w kwietniu dowiemy się, czy zmniejszyli zadłużenie trzeci rok.

Nie będę pisał jaką mogą osiągnąć rentowność netto, bo na ta chwile to jest wrozenie, ale bedzie napewno wyzsza niż dotychczasowe 2-3%. Napiszę tylko prostą kalkulację o kontraktach drogowych. Jeżeli dobrze uargumentuja wzrost cen (Jestem tego pewien) to mozemy liczyc na dodatkowy przychod wartosci 5% kontraktow.
W portfelu kontraktów drogowych jest 4mld zł netto (łącznie z tymi które podpiszą w ciągu 2 miesięcy - odcinki S11, S5, obwodnica Wrocławia)
4 000 mln zł x 0.05 = 200 mln zł w ciągu trzech lat - to jest dodatkowy zysk dla firmy w wysokości około 65 mln zł netto rocznie.... przypominam że kapitalizacja na ta chwile to 75 mln zł....
A Mirbud to również: budowa obiektów kubaturowych, Jhm deweloper, CH Marywilska w Warszawie, Hale w Ostródzie.

Miłego weekendu :)

Trzeba pamietac, ze fizycznie żaden z krajów najbardziej dotniektych wirusem nie jest w stanie zdiagnozować wszystkich chorych, co za tym idzie większość chorych jest pominieta w statystykach.. Natomiast ilosc zgonow w statystykach ciężko pominąć... W niedługim czasie rządy to zrozumieja i uznaja ze zagrożenie globalną recesja spowodowanej kwarantannami jest znacznie bardziej szkodliwe dla społeczeństwa niż skutki "pandemii"

m.bankier.pl/wiadomosc/Na-koni...

Czy dobrze rozumiem, że zgodnie z projetem zaproponowanej dzisiaj ustawy ofe będą teraz zobligowane do kupowania akcji na Gpw, aż osiągną 80% wartości alokacji? Około 5% ze 160mld zł to około 8mld potencjalnego popytu?

Spółka odpowiedziała na pytanie akcjonariusza odnośnie waloryzacji kontraktów drogowych:

Czy duże drogowe kontrakty podpisane przez Spółkę w tym roku (S11, S1, A1) posiadają zapisy o waloryzacji cen? Jeżeli tak, to w jaki sposób praktyczny firma zamierza skorzystać z tego zapisu umowy?

Odpowiedź udzielona w dn. 15 października 2019 r.

Tak, wszystkie trzy podpisane kontrakty posiadają odpowiednie zapisy dotyczące waloryzacji kontraktów. Spółka będzie korzystać w tym zakresie ze szczegółowych zapisów zawartych w Szczególnych Warunkach Kontraktów, które precyzyjnie określają i opisują zasady obliczania waloryzacji kontraktowej.

relacje.mirbud.pl/strony/pytan...

Połowa 2018 roku to w budowlance była górka cenowa. Od tego czasu większość cen się ustabilizowała.

Nie mam pojęcia skąd taka niska wycena, jedyne co mi przychodzi do głowy, to że rynek dyskontuje bankructwo spółki...

Specyfika branży budowlanej jest taka, że największe potrzeby finansowe są w szczycie sezonu i wtedy wszystkie firmy mają ujemne przepływy operacyjne, a dodatnie finansowe. Moim zdaniem na przepływy operacyjne firm budowlanych trzeba patrzeć pod kątem pełnego roku - ostatni kwartał cechuję się wysokimi wpływami należności (rozliczenie kontraktów), co generuje dodatnie przepływy operacyjne, a ujemne finansowe.

Przepływy operacyjne za pełny rok:

2012 + 18 830 tys. pln
2013 + 22 086
2014 + 70 863
2015 + 80 013
2016 + 32 774
2017 + 68 439
2018 + 48 916

Od 2012 roku przepływy operacyjne co roku na plusie
www.biznesradar.pl/raporty-fin...
Chyba że masz co innego na myśli?

Gdzie można znaleźć podsumowania roczne produkcji i popytu srebra na świecie? Najlepiej w rozbiciu na galezie popytu.

Gdzie można śledzić bieżące notowania pulpy?

Mirbud napisał na swojej stronie w odpowiedziach na pytania inwestorow:

Odpowiedź udzielona w dn. 1 lutego 2019 roku:

Z końcem 2018 roku MIRBUD S.A. i Polaris Hospitality Enterprises Sp. z o.o. zawarły i zrealizowały porozumienie stanowiące ostateczne rozliczenie zrealizowanej inwestycji hotelu w Warszawie. Wynegocjowane warunki porozumienia są satysfakcjonujące dla obu stron i wyczerpują wszelkie wzajemne roszczenia. Zawarcie porozumienia jest równoznaczne z zakończeniem wszystkich postępowań sądowych toczących się pomiędzy stronami.

Czy tak istotna informacja nie powinna być podana przez spółkę w formie raportu bieżącego?

relacje.mirbud.pl/strony/pytan...

Gdzie można sprawdzać aktualne ceny pulpy?

Przyłączam się do prośby

Również proszę o analizę bieżącego raportu spółki.

Od ostatniego omówienia minęło sporo czasu, można prosić o analizę fundamentalną spółki na podstawie raportu rocznego i 1kw?

Prezes pojawił się na rozpoczęciu inwestycji Parku Wodnego pod Mszczonowem... Nie znalazłem informacji o GW tej inwestycji. Może jutro na prezentacji wyników GK Mirbudu się o tym dowiemy?

Http://zyroskop.info.pl/2017/04/rusza-budowa-suntago-najwiekszego-parku-wodnego-w-europie-srodkowo-wschodniej/

Sprzedałem 9000 szt Mirbudu średnio po 1,66zl. Ze względu na dużą wagę spółki w portfelu po wzrostach oraz potrzebny kapitał obrotowy prywatnie. Planuję w najbliższym czasie dokupić pozostałe spółki (zwłaszcza Getin wygląda teraz dobrze techniczne). Obserwuje również trzy nowe firmy.

Warto zwrócić uwagę na wzrost obrotów na sWIGu. Sugeruje to, że duży kapitał przenosi się na nasze małe spółki. Ze względu na mój portfel mam nadzieję że jesteśmy w analogicznym miejscu jak na przełomie 2005/2006r....

Proszę o analizę raportu rocznego. Nie jestem biegły w raportach banków, a od ostatniego omówienia minęło dużo czasu.
Wynik wygląda na pierwszy rzut dobrze ale przepływy operacyjne tego nie potwierdzają...

Jeszcze dwie transakcje kupna

Getin 1000szt. po 1,52
Arctic 130szt. po 5,55

PS. Chyba już po korekcie na rynku...

Dokupiłem dzisiaj:

Mirbud 3000 szt, średnio po 1,42zł
Getin 5000szt, po 1,52zł

Tak, zmiany w VAT powinny zaszkodzić przedewszystkim firmą które świadczą usługi budowlane jako podwykonawcy. Tak jak napisał Flesz, ograniczy to ich płynność finansową - zwrot nadpłaty VAT-u dostaną dopiero po 60-120 dniach, o ile o niego wystąpią... Wiąże się to z automatyczną kontrolą US.
W Generalnych Wykonawców może to uderzyć pośrednio - podwykonawcy nie będą chcieli brać zleceń z własnym materiałem;- bankructwo części małych firm/wzrost cen usług budowlanych.
Odnośnie Famu, wzrost rynkowych cen cynku jest rzeczywiście zagrożeniem. Ostanie umocnienie złotówki niweluje częściowo wzrost ceny cynku. Moim zdaniem udana restrukturyzacja w dużo większym stopniu przyczyniła się do poprawy rentowności niż zmiana cen surowca. Dodatkowo dzięki zwiększeniu skali działalności Fam zarabia na swojej działalności coraz lepiej i jest to poparte przeplywami operacyjnymi.
Fam nabyłem po ostatnich wynikach w niewielkim pakiecie, żeby lepiej "czuć" spółkę. Po wynikach za I kw zdecyduję co dalej.

Witam po długiej przerwie. Nie dawno wróciłem na nasz rynek i myślę, że Wasze komentarze mogą być wielce pomocne ;).
Konstruktywna krytyka mile widziana.
Zaczynam ze stanem na dzien dzisiejszy :
Mirbud 20 000szt, 1,45zł
Arctic 3 000szt, 5,62zł
Getin Holding 10 000szt, 1,58zł
Fam 500szt, 4,41zł

Jeżeli jest taka możliwość to proszę o przygotowanie analizy ostatniego raportu spółki.

Witam

Śledzę Twoje inwestycje od dłuższego czasu. Gratuluję wyników.
Zastanawia mnie co zainteresowało Cie w wynikach SFK POLKAP. Obserwuję tę spółkę od dłuższego czasu i nie wylapalem żadnego przełomu w ostatnim sprawozdaniu.

Transakcje na certyfikatach są rozliczane tak jak akcje (+ 3 dni), czy tak jak derywaty, od razu??

Wiecie gdzie można znaleśc "legendę" dla certyfikatów która wyjaśnia, za którym certyfikatem co się kryje? Gdzie śledzicie notowania certyfikatów na żywo i kontraktów na surowce?

Na dwóch moich spółkach Orzeł Opony i Grupa PSW mogą się uformować ciekawe formacje chorągiewka/klin, które mogą świadczyć o dalszych wzrostach. W obu przypadkach w trakcie korekty zdecydowanie zmniejszył się wolumen, wobec obrotów w trakcie wzrostów. Dodatkowo w niedługim czasie na obu spółkach powinny się pojawić pozytywne wiadomości, które moim zdaniem mogą pomóc w dopełnieniu się formacji.

Najpierw jednak kursy, muszą wybić się górą z ograniczających kanałów, a następnie pokonać ostatnie szczyty wzrostów na zwiększonym wolumenie.

Tak to widzę na wykresach:

[IMG=http://media.stockwatch.pl/data/2011/06/164546_orzeopony13062011.png]
kliknij, aby powiększyć
[/IMG]

[IMG=http://media.stockwatch.pl/data/2011/06/164546_grupapsw13062011.png]
kliknij, aby powiększyć
[/IMG]

Uploaded with [IMG=http://media.stockwatch.pl/data/broken.jpg]ImageShack.us[/IMG]

Dokupiłem 5 130 akcji GPH po średniej cenie 1,79zł

Zestawienie portfela na 3.06.2011r. wygląda następująco:

[IMG=http://media.stockwatch.pl/data/2011/06/162517_removed_photo_big.png]
kliknij, aby powiększyć
[/IMG]

Uploaded with ImageShack.us

Miało byc wczoraj podsumowanie, ale w mojej głowie i w portfelu dużo się dzieje. Dlatego na koniec tygodnia zrobię przegląd wyników.

Sprzedałem Orła Opony 1955 akcji po średniej cenie 4,63.
Powód - żółta kartka dla zarządu za brak jakiejkolwiek informacji odnośnie kolejnego opóźnienia przy otwarciu fabryki.
(zwykle przy czerwonej pozbywam się całości pakietu akcji danej spółki)

Za gotówkę uzyskaną ze sprzedaży, będę się jutro starał dokupic GPH -zarząd zabezpieczył akcjonariat przed takim przekrętem, jaki był w zeszłym roku dzięki czemu, kurs obrał kierunek na wycenę fundamentalną.

Dzisiejszy projekt uchwał opublikowany przez MNI na Walne 30 czerwca mnie zaniepokoił, ponieważ planują emisje z wyłączeniem praw poboru i tutaj zawsze jest ryzyko utraty wartości akcji dla Nas akcjonariuszy... chyba, że te pieniądze pójdą na przejęcie Dialogu... W każdym bądź razie czekam na wypowiedz prezesa odnośnie tej emisji.

Dopłaciłem do konta 2000zł i dokupiłem 1160 akcji Grupy PSW po 1,53zł. We wtorek, na koniec miesiąca zrobię podsumowanie.

Pytanie do p. Patryka

Na maj było zapowiedziane otwarcie fabryki, a jest już końcówka miesiąca i żadnych informacji nie ma odnośnie terminu otwarcia. Chciałem zapytać, czy mamy się spodziewać kolejnych opóźnień?

Dzisiaj sprzedałem wszystkie akcje Silvano, ponieważ Grupa PSW której się już długo przyglądam zaczęła moim zdaniem wybijać w górę i ma większy potencjał wzrostu niż Silvano.

Dzisiejsze transakcje:

Silvano 415szt S 12,51zł

Grupa PSW 4000szt K 1,29zł

Orzełka średnia cena zakupu to 2,90zl, ale tak jak pisałem mój portfel jest wysoce ryzykowny. Dosyc często zdarza się, że jakaś spółka w nim przeważa, ponieważ trzymam kapitał w małej ilości firm (zwykle 2-4). Jeżeli ze spółką dzieje się coś niedobrego, to od razu ucinam straty.

Akcje Orła mam od sierpnia 2010r., ale mimo to nie udzielałem się na jego temacie. Ogólnie mało pisze na forach, bo jak już coś pisze to lubię konkrety, ale forum SW przeglądam codziennie ;]

Witam
Moja przygoda z giełdą rozpoczęła się w 2006 roku od zabaw typu "spadło to na pewno wzrośnie". Od połowy 2009 roku zająłem się giełdą na poważnie i zamiast grać zacząłem inwestować. Założyłem swój wątek, bo mam nadzieję, że dzięki Waszym opinią nauczę się jeszcze wiele.

Inwestycje moje charakteryzują się długim terminem, zwykle powyżej pół roku. Dobieram spółki poprzez analizę fundamentalną, ale przy momentach wejścia i wyjścia ze spółki staram się podpierać prostą analizą techniczną.

Obserwuje kilkanaście spółek, ale szczegółowo staram się zajmować tylko kilkoma w które inwestuje (max w portfelu to 5 spółek). Firmy w które inwestuję, na bieżąco śledzę i staram się wyszukiwać niepokojących informacji dochodzących z nich. Jeżeli zarząd nie jest fair w stosunku do akcjonariatu od razu wychodzę z takiej spółki, co już kilkakrotnie uchroniło mnie przed dużymi stratami. Zwykle jak zauważę, że z firmą dzieje się coś nie tak, zapala mi się lampka ostrzegawcza, po potwierdzeniu moich wątpliwości wychodzę z akcjonariatu.

Interesuję się spółkami małymi i o wysokim stopniu ryzyka.

Spółki które mam w portfelu już dłuższy czas, ale w podsumowaniu cena kupna będzie taka jak w chwili założenia wątku.

Spółka-------Ilość----Cena zakupu-----Cena obecna-----Wartość

MNI----------4 988-----3,26------------3,26---------16 260,88
Orzeł Opony--7 955-----4,70------------4,70---------37 388,50
Silvano--------415----12,60-----------12,60----------5 229,00

-----------------------------------------Razem------58 878,38

W dużym skrócie dlaczego te spółki:

MNI - r/r od kilku lat zwiększa przychody i zyski w dwucyfrowym tempie, c/z na bardzo niskim poziomie potwierdzony przepływami(nawet uwzględniając to, że częśc zysków jest papierowa), dywidenda zapowiedziana na ten rok 34 grosze, charyzmatyczny prezes który spełnia postawione sobie cele oraz ma duży udział w akcjonariacie,

Orzeł Opony - przyznane dotacje unijne na 50 mln zł z czego firma już odebrała 10 mln zł, prognozowany zysk roczny z pierwszej fabryki minimum 4 mln zł/rok, bardzo dobry kontakt z akcjonariatem poprzez fora/skypa/dni otwarte (ogólnie mam duże zaufanie do zarządu, przejście na GPW w tym roku (wymagana minimalna kapitalizacja), duży udział w akcjonariacie zarządu,

Silvano - niski wskaźnik C/Z potwierdzony przepływami przy dużej dynamice zarówno przychodów jak i zysku, duży zasób gotówki, prowadzony skup akcji do wyceny 4 Euro, dywidenda,

Frog inwestujesz w spółki wartościowe, mogę Cię prosic o krótką analizę MNI? Zysk wykazany przez spółkę w części jest papierowy ale dywidenda zapowiedziana przez prezesa daje do myślenia o niskich wskaźnikach wyceny.

Myślę, że warto zauważyc jak zmieni się wskaźnik C/Z po raporcie za 1 kwartał 2010r.
Narastająco spółka ma w tej chwili 7,3mln zysku netto.
W 1 kwartale 2009r. spółka odnotowała stratę w wysokości 4,5mln zł netto.
Ten kwartał Graal powinien zakończyc na plusie.
Zakładając nawet, że w tym kwartale spółka wyjdzie na "0" to narastająco zysk grupy wyniesie 11,8mln zł. Przy kapitalizacji na chwile obecna 117mln zł., wskaźnik C/Z będzie w okolicach 10.
C/WK dla Graala wynosi w tej chwili 0,6.
Jeżeli tylko w najnowszym raporcie nie będzie jakiejś niemiłej niespodzianki, to moim zdaniem fundamentalnie spółka jest mocno niedowartościowana.

Uaktualnienie mojej AT ABMSolidu, mam nadzieje, że komuś się przyda moj punkt widzenia na tą spółke :)

Po bardzo dynamicznym wzroście spółka weszła w fazę zasłużonej korekty. O tym, że obecny ruch jest jedynie korektą, świadczy moim zdaniem zanik obrotów w czasie ostatnich sesji, jak i brak dynamki w opadaniu kursu.
Wg. mnie obecna korekta zaprowadzi kurs spółki w okolice oporu poprzedniego kanału wzrostowego w którym spółka znajdowała sie przez niemal rok. Opór ten stanie się moim zdaniem wsparciem, którego kurs nie powinien przełamac. Dodatkowo w tych okolicach znajduje się wsparcie na poziomie 12,70zł. Spadkowi do tego poziomu, mogą pomóc słabe dane ze spółki za 1 kwartał 2010r spowodowane mroźną zimą.
Moim zdaniem, kurs po opadnięciu do tego poziomu, powinien w średnim terminie osiągnąc okolice 18,00zł, gdzie znajduje sie pierwszy ważny opór. Oczywiście najpierw byki muszą sie uporac z pokonaniem szczytu ostatnio obserwowanego wzrostu na poziomie 15,90z, lecz jakoś jestem dziwnie spokojny o powodzenie tego ataku na szczyt.
Dodatkowo wg. mnie wzrost kursu będa wspierac coraz lepsze informacje ze spółki (znaczny wzrost przychodów, poprawa rentowności Resbudu jak i całej grupy, oraz ogólna poprawa na rynku budowlanym). Największym zagrożeniem wydaje mi się, że może byc sprawa opcji z bankiem Millennium.

kliknij, aby powiększyć

[od moderatora: prosżę linkować obrazki, a nie strony!]

Wczoraj zaczęty wzrost na Polnej moim zdaniem w krótkim terminie zaprowadzi kurs w okolice 14,70zł, świadczy o tym ostatni dynamiczny wzrost 20% i późniejszy powolny spadek ceny o charakterze korekty. Warto zwrócic też uwagę na niski wolumen podczas korekty (pomijając jeden dzień) i dużo wyższe obroty w trakcie wzrostów co moim zdaniem świadczy o dalszych wzrostach.

kliknij, aby powiększyć

W średnim terminie bardzo ważny będzie szczyt obecnego trendu wzrostowego. Moim zdaniem po jego osiągnięciu nastąpi korekta, która będzie poprzedzac silne wybicie w górę.

kliknij, aby powiększyć

Pokonaliśmy dzisiaj opór na 12,70zł przy nienajgorszych obrotach co wydaje mi się jest wyraźnym sygnałem K. Ponadto myślę że już ostatecznie oddaliliśmy się od 2,5 letniej linii trendu spadkowego. Wydaje mi się że kurs powinien spokojnie w najbliższym czasie dojśc do poziomu 17zł. Świadczy moim zdaniem o tym opór kanału wzrostowego w jakim się teraz znajdujemy.

kliknij, aby powiększyć

No dzięki temu wiesz kiedy kupic/sprzedac ;p ;)

Mamy wybicie górą zarówno z kanału wzrostowego jak i przebicie bardzo ważnego oporu w okolicach 12,50zł. Wydaje mi się, że jest to bardzo dobry sygnał kupna. W tej chwili bez problemu powinniśmy osiągnąc poziom 15,50zł. Potem wydaje mi się, że nastąpi cofnięcie, co nie zmieni moim zdaniem faktu, że przeszliśmy w trend wzrostowy :)

kliknij, aby powiększyć

Wydaje mi się, że na tej spółce uformuje się "flaga", a obserwowany spadek ceny jest jedynie korektą ruchu wzrostowego:

kliknij, aby powiększyć

Wskazuje na to mniejsze nachylenie ruchu spadkowego w stosunku do obserwowanego niedawno wzrostu, jak i znaczny wzrost wolumenu w trakcie wzrostów (w trakcie korekty nastąpił spadek obrotów).

Oczywiście, o kontynuacji trendu będzie można mówic dopiero, gdy pokonamy opór 3zł przy zwiększonym obrocie.

Według mnie jeśli przebijemy w niedługim czasie poziom 12,20zł, to zasięg kolejnej zwyżki powinien byc w okolicy 15,00zł. Moim zdaniem wskazuje na to zasięg pierwszej zwyżki jak i dołek z początku 2008r (chociaż on już nie powinien stanowic ważnego oporu ze względu na czas jaki już od niego upłynął).

kliknij, aby powiększyć

Jeżeli natomiast poziom 12zł nie zostanie pokonany wydaje mi się, że nastąpi cofniecie i może utworzyc się formacja odwrócenia trendu "podwójny szczyt". Jeżeli wtedy wsparcie przy 10zł zostanie przebite wydaje mi się że będzie to wyraźny sygnał sprzedaży.

kliknij, aby powiększyć

Trzeba też zwrócic uwagę na to, że zasięg wybicia z trójkąta górą jaki obserwowaliśmy został prawie osiągnięty (około 12,80zł), więc jeżeli obecny wzrost się utrzyma i pokonamy poziom obecnego oporu to będzie to moim zdaniem wyraźne potwierdzenie zmiany trendu z bocznego na trend wzrostowy.

Sprzedaż udziałów spółki Wągrowieckie Przedsiębiorstwo Robót Mostowych Sp. z o.o.

Minister Skarbu Państwa informuje,

że do udziału w aukcji ogłoszonej publicznie wyznaczonej na dzień 10 grudnia 2009 roku dotyczącej sprzedaży udziałów spółki Wągrowieckie Przedsiębiorstwo Robót Mostowych Sp. z o.o. z siedzibą w Wągrowcu dopuszczone zostały cztery podmioty:

* Przedsiębiorstwo Drogowe i Oczyszczania Sp. z o.o. z siedzibą w Kraśniku,
* ABM SOLID S.A. z siedzibą w Tarnowie,
* STEEL BUILDING Sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu,
* Przedsiębiorstwo Napraw Infrastruktury Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie.

W wyniku przeprowadzonej aukcji, najwyższą cenę, w wysokości 5.250.000,00 zł za pakiet 20 400 udziałów, zaoferowała firma ABM SOLID S.A. z siedzibą w Tarnowie, przy cenie wywoławczej w wysokości 3.825.000,00 zł.

prywatyzacja.msp.gov.pl/portal...

2009-12-10

9 grudnia 2009 roku ABM SOLID S.A. podpisał umowę z Gminą Szydłów. Przedmiotem podpisanej umowy jest budowa kanalizacji sanitarnej w miejscowości Szydłów wraz z oczyszczalnią ścieków - etap I. Wartość podpisanej umowy wynosi 5 483 792,72 zł netto.

www.abmsolid.eu/news_all.php?l...

2009-12-08

4 grudnia 2009 roku ABM SOLID S.A. podpisał umowę z Miejskim Zakładem Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Nowej Soli . Przedmiotem podpisanej umowy jest budowa kanalizacji sanitarnej w miejscowości Otyń i Gminie Otyń. Wartość podpisanej umowy wynosi 5 136 987,79 zł netto.

www.abmsolid.eu/news_all.php?l...

Co myślicie o trendzie bocznym którego finał prawdopodobnie poznamy niedługo??? Mamy szanse wyjśc z niego górą tak jak na mojej AT?

kliknij, aby powiększyć

Informacje
Stopień: Obeznany
Ostatnia wizyta: 25 stycznia 2021 21:57:13
Liczba wpisów: 66
[0,02% wszystkich postów / 0,02 postów dziennie]
Punkty respektu: 1

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,771 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +158,50% +31 699,53 zł 51 699,53 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d