pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

VirginGuard

VirginGuard

Ostatnie 10 wpisów
Cytat:
Otóż okazało się, że Dom Maklerski mBanku zwraca nadpłacony podatek wg umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania. Tym samym wczoraj otrzymałem te nadpłacone 15% na konto także w praktyce w USA pobrano mi dokładnie 15% w związku z czym musiałem dopłacić te 4%.

Bardzo użyteczne info! Odnośnie mBanku w tym wątku. Na stronie jasno piszą:

Opodatkowanie dochodów kapitałowych
Cytat:
UWAGA:

Z uwagi na model obsługi rynków zagranicznych stosowany w Biurze Maklerskim mBanku nie ma możliwości ubiegania się o preferencyjną, obniżoną stawkę opodatkowania wynikającą z umów o unikaniu podwójnego opodatkowania.

Po lekturze wątku rozumiałem, że jak już się zdecyduje na inwestycje za oceanem to się będę musiał liczyć z podatkiem 34% z dywidend. A tu taka niespodzianka, chociaż z info od mBanku nie spodziewałbym się takiego zakończenia sprawy. Zobaczymy, jak się w tym roku załapię na jakieś grosze z dywidend to za rok zaś się widzimy w wątku pirate

Wzrost cen ok, trochę odbiło, oby tak dalej. Skąd kolega bierze dane dotyczące zapasów koksu/węgla koksowego? A tu trochę mniej optymistycznych danych:

Produkcja stali

Pytanie tylko czy najgorsze już za nami, bo oprócz Chin reszta notuje potężne spadki produkcji, czy nowa CoVidowa rzeczywistość?

Cytat:
A gotówki mają jak kot napłakał 0,266 mld

Tak, kurs powinien nurkować, ale co tam, optymiści górą. Natomiast co do ilości gotówki to JSW ma trochę lepszą sytuację. Do końca roku nie grozi im więc raczej brak płynności, ale to nie znaczy że czarne chmury już się nad spółką nie zebrały.

JSW znów sięga po zaskórniaki

Cytat:
W sumie wartość bilansowa inwestycji w portfelu aktywów funduszu stabilizacyjnego na koniec marca 2020 roku wynosiła 1,562 mld zł, choć kwotę te należy uszczuplić o 392 mln zł, które jeszcze czekają na umorzenie w ramach styczniowej wypłaty. Po tej operacji w funduszu zostanie 1,17 mld zł i to od nich należy odejmować dzisiaj ogłoszone 0,4 mld zł. Najprawdopodobniej więc po wszystkich wypłatach JSW w funduszu będzie ok. 0,8 mld zł.

Cytat:
Niby tak, ale warto zauważyć że wydobycie również wzrosło. W wynikach za 1Q jsw mimo pracy na 3 zmiany wydobyło więcej węgla niż w 1Q 2019 i to aż o 36 %

Kreatywna księgowość może też dotyczy zapasów na składowiskach. Think Zobaczymy w II kw po wielkości wydobycia czy przypadkiem obecnie nie "fedrowano" zaskórniaków.

Dzisiaj powinny być wyniki za I kw. Nie zdziwiłbym się gdyby spółka wykazała kolejną stratę. Dlatego 18 zł to raczej obstawiam daleka perspektywa. Choć może w III kw. gdyby cena koksu podskoczyła, kto wie.

JSW chyba nadal ma paliwo wodorowe wpisane w strategię spółki. Mocno się tym ostatnio interesowali, choć chyba nie wyszło to poza ramy rozmów. Stracił się prezes Ozon to też i coś temat ucichł.
Nie rozumiem natomiast sceptycyzmu co do wodoru jako paliwa. Technologia póki co droga i mam mnóstwo problemów technicznych do rozwiązania tak żeby opłacało się w to wszystko inwestować, ale auta na wodór już jeżdżą, stacje tankowania też są. Think
Podejrzewam jednak że każdy mln zainwestowany w Polsce w wodór to mln stracony.

Kolega wyciąga zbyt daleko idące wnioski z mojego wpisu. Kondycja branży stali w Europie stoi pod wielkim znakiem zapytania, koszty stałe i wydajność w JSW to też nie są elementy które zachęcają do nabywania akcji.
Owszem pomysły konsolidacji branży na pewno są, albo co najmniej próby ratowania PGG przez JSW. Nie wiem jaka przyszłość czeka górników w JSW, ale na pewno tego typu pomysły będą ciężkie do przeforsowania.

Cytat:
Ryzyko połączenia z PGG materializuje się - są już pierwsze przecieki.
do poczytania:

Górnicy w JSW wiedzą co fedrują oni i ich koledzy zza miedzy. Ne chce mi się wierzyć, że daliby się bez walki połączyć i stracić póki co dobre wypłaty dla idei ratowania upadającego górnictwa energetycznego.

Natomiast to co się stanie z PGG po wyborach jest wielce interesującego choć nie wróżę im świetlanej przyszłości.

mkozdon napisał(a):
gdzies spotkalem sie ze zlota mysla:
"Jezeli masz na transakcji 1zł zysku, za wszelka cene nie pozwol jej obrocic sie w strate"

Nie mam wpływu na rynek, ani na ceny, więc rozumiem że jedyne działanie to stosowanie ścisłych SL? Chyba że jest jeszcze inna możliwość?

a to ja polecam pokoje 'Gubałówka' (Gubałówka) byłem ostatnio - dom duży niedawno wyremontowany, jak za 35 zł/os to naprawdę klasa thumbright własna łazienka, no i piękny widok na Tatry wprost z Gubałówki hello1
lokalizacja może do turystyki słaba bo trochę trzeba przejechać, ale widoki z samej miejscówki naprawdę przednie

pozdrawiam i udanego weekendu wave

Informacje
Stopień: Oswojony
Ostatnia wizyta: 8 lipca 2020 11:16:50
Liczba wpisów: 33
[0,01% wszystkich postów / 0,01 postów dziennie]
Punkty respektu: 0

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,822 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +132,30% +26 459,17 zł 46 459,17 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d