pixelg
Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

VirginGuard

VirginGuard

Ostatnie 10 wpisów
Cytat:
W piątkowy wieczór, posłowie i politycy PiS związani ze Śląskiem zaczęli otrzymywać SMS-y z informacją, że w poniedziałek szykuje się posiedzenie Rady Nadzorczej Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Jednym z omawianych punktów mają być zmiany w zarządzie Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Prezes JSW, prof. Barbara Piontek, która stanowisko objęła zaledwie na początku marca, chce odwołania dwóch członków: Artura Dyczko i Radosława Załozińskiego.

Gorąco na Śląsku

Artykuł z piątku, a dzisiaj dwóch wice poleciało. To może być tylko wierzchołek góry lodowej. Widać że rząd jest na kursie kolizyjnym ze związkami. Zobaczymy co kto na kogo ma. Wygląda na to, że związki jedyną bronią jaką dysponują to strajk, a na to bym nie liczył. Generalnie w spółce może się zrobić ciekawie, a czy zwiększy to zmienność na walorze? Think

Przypominam że prezes Ozon zablokował wypływ gotówki z funduszu stabilizacyjnego, a które jeśli mnie pamięć nie myli miały zasilić m.in. budowę nowego bloku w Ostrołęce. Często bywa tak że walka z jednym problemem rodzi nowe. Więcej mówić nie mogę Whistle

Cytat:
30 listopada 2020 02:28:08 przez nfs
Zakładając teoretycznie, że ktoś kupił i trzymał 50 lat. Po tym czasie cena złota była taka sama jak w dniu zakupu. Czy wycena jego jednostek będzie o 25% niższa. 0,5%x50 lat?

Z moich obserwacji wynika że tak. Proszę dać do porównania na wykresie dowolnego ETFa z ceną danego instrumentu. Na 5 letnich wykresach widziałem już duże odchyłki. Jak się chce inwestować w złoto na 50 lat to chyba najlepsza opcja to sztabka w skarpecie toothy10

Cytat:
28 października 2020 19:04:19 przez vanbandit
Prosze jaka ciekawa informacja wlasnie wyplynela:)

Pozwolę sobie na uszczypliwość rabbit Szanownemu koledze to żółwie pocztowe przynoszą wieści? Dla ludzi zainteresowanych/ z branży problemy Czeskiego górnictwa znane od dawna, a zakończenie wydobycia to była tylko kwestia czasu. Takie informacje powinny być dawno w cenie.

Po szybkiej rozmowie o możliwość złożenia formularza W-8BEN z przedstawicielem mBanku:

Cytat:

mBank: Nie umożliwiamy złożenia takiego formularza za naszym pośrednictwem.
mła: Rozumiem jednak że w jakiś sposób mogę go do Państwa przesłać?
mBank: Jeżeli chodzi o rezydencje podatkową może Pan u nas złożyć oświadczenie dotyczące ustawy FATCA i CRS wchodząc w Finanse > Usługi > Nowa Usługa > FATCA i CRS.

Czyli że cały ten formularz na nic i tak się nie zda? Tak mam to rozumieć? Eh?

Cytat:
Otóż okazało się, że Dom Maklerski mBanku zwraca nadpłacony podatek wg umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania. Tym samym wczoraj otrzymałem te nadpłacone 15% na konto także w praktyce w USA pobrano mi dokładnie 15% w związku z czym musiałem dopłacić te 4%.

Bardzo użyteczne info! Odnośnie mBanku w tym wątku. Na stronie jasno piszą:

Opodatkowanie dochodów kapitałowych
Cytat:
UWAGA:

Z uwagi na model obsługi rynków zagranicznych stosowany w Biurze Maklerskim mBanku nie ma możliwości ubiegania się o preferencyjną, obniżoną stawkę opodatkowania wynikającą z umów o unikaniu podwójnego opodatkowania.

Po lekturze wątku rozumiałem, że jak już się zdecyduje na inwestycje za oceanem to się będę musiał liczyć z podatkiem 34% z dywidend. A tu taka niespodzianka, chociaż z info od mBanku nie spodziewałbym się takiego zakończenia sprawy. Zobaczymy, jak się w tym roku załapię na jakieś grosze z dywidend to za rok zaś się widzimy w wątku pirate

Wzrost cen ok, trochę odbiło, oby tak dalej. Skąd kolega bierze dane dotyczące zapasów koksu/węgla koksowego? A tu trochę mniej optymistycznych danych:

Produkcja stali

Pytanie tylko czy najgorsze już za nami, bo oprócz Chin reszta notuje potężne spadki produkcji, czy nowa CoVidowa rzeczywistość?

Cytat:
A gotówki mają jak kot napłakał 0,266 mld

Tak, kurs powinien nurkować, ale co tam, optymiści górą. Natomiast co do ilości gotówki to JSW ma trochę lepszą sytuację. Do końca roku nie grozi im więc raczej brak płynności, ale to nie znaczy że czarne chmury już się nad spółką nie zebrały.

JSW znów sięga po zaskórniaki

Cytat:
W sumie wartość bilansowa inwestycji w portfelu aktywów funduszu stabilizacyjnego na koniec marca 2020 roku wynosiła 1,562 mld zł, choć kwotę te należy uszczuplić o 392 mln zł, które jeszcze czekają na umorzenie w ramach styczniowej wypłaty. Po tej operacji w funduszu zostanie 1,17 mld zł i to od nich należy odejmować dzisiaj ogłoszone 0,4 mld zł. Najprawdopodobniej więc po wszystkich wypłatach JSW w funduszu będzie ok. 0,8 mld zł.

Cytat:
Niby tak, ale warto zauważyć że wydobycie również wzrosło. W wynikach za 1Q jsw mimo pracy na 3 zmiany wydobyło więcej węgla niż w 1Q 2019 i to aż o 36 %

Kreatywna księgowość może też dotyczy zapasów na składowiskach. Think Zobaczymy w II kw po wielkości wydobycia czy przypadkiem obecnie nie "fedrowano" zaskórniaków.

Dzisiaj powinny być wyniki za I kw. Nie zdziwiłbym się gdyby spółka wykazała kolejną stratę. Dlatego 18 zł to raczej obstawiam daleka perspektywa. Choć może w III kw. gdyby cena koksu podskoczyła, kto wie.

JSW chyba nadal ma paliwo wodorowe wpisane w strategię spółki. Mocno się tym ostatnio interesowali, choć chyba nie wyszło to poza ramy rozmów. Stracił się prezes Ozon to też i coś temat ucichł.
Nie rozumiem natomiast sceptycyzmu co do wodoru jako paliwa. Technologia póki co droga i mam mnóstwo problemów technicznych do rozwiązania tak żeby opłacało się w to wszystko inwestować, ale auta na wodór już jeżdżą, stacje tankowania też są. Think
Podejrzewam jednak że każdy mln zainwestowany w Polsce w wodór to mln stracony.

Kolega wyciąga zbyt daleko idące wnioski z mojego wpisu. Kondycja branży stali w Europie stoi pod wielkim znakiem zapytania, koszty stałe i wydajność w JSW to też nie są elementy które zachęcają do nabywania akcji.
Owszem pomysły konsolidacji branży na pewno są, albo co najmniej próby ratowania PGG przez JSW. Nie wiem jaka przyszłość czeka górników w JSW, ale na pewno tego typu pomysły będą ciężkie do przeforsowania.

Cytat:
Ryzyko połączenia z PGG materializuje się - są już pierwsze przecieki.
do poczytania:

Górnicy w JSW wiedzą co fedrują oni i ich koledzy zza miedzy. Ne chce mi się wierzyć, że daliby się bez walki połączyć i stracić póki co dobre wypłaty dla idei ratowania upadającego górnictwa energetycznego.

Natomiast to co się stanie z PGG po wyborach jest wielce interesującego choć nie wróżę im świetlanej przyszłości.

mkozdon napisał(a):
gdzies spotkalem sie ze zlota mysla:
"Jezeli masz na transakcji 1zł zysku, za wszelka cene nie pozwol jej obrocic sie w strate"

Nie mam wpływu na rynek, ani na ceny, więc rozumiem że jedyne działanie to stosowanie ścisłych SL? Chyba że jest jeszcze inna możliwość?

a to ja polecam pokoje 'Gubałówka' (Gubałówka) byłem ostatnio - dom duży niedawno wyremontowany, jak za 35 zł/os to naprawdę klasa thumbright własna łazienka, no i piękny widok na Tatry wprost z Gubałówki hello1
lokalizacja może do turystyki słaba bo trochę trzeba przejechać, ale widoki z samej miejscówki naprawdę przednie

pozdrawiam i udanego weekendu wave

a ja nie dobieram blah5 trzymają się mnie jeszcze niedźwiedzie nastroje blackeye ale wzrostów życzę thumbright

chociaż jak tak patrzę na Baltic Dry Index to maj musiałbyć dla producentów szczególnie pracowitym okresem bo cena skoczyła z 1800 na początku miesiąca do prawie 4100 na koniec. Może więc coś w tym jest Eh?

Witam,

wydaje mi się że jeśli już używać samych średnich kroczących to lepiej już wykorzystywać EMA, czyli średnich kroczących wykładniczych. Tak pobieżnie to Twoja metoda trochę wygląda jak używanie po prostu wskaźnika MACD, tylko że robione 'ręcznie' zamiast wykorzystywanie tych wykreślanych przez programy. Radzę więc zainteresować się dokładnie tym wskaźnikiem, bo daje więcej sygnałów i raczej są bardziej wiarygodne. thumbright Tylko że zidentyfikujesz w ten sposób trendy a nie ich punkty zwrotne.

Ja jestem aktualnie po lekturze Eldera "Zawód inwestor giełdowy" (przerażający tytuł swoją drogą blackeye), 1 (słownie: jednej) nieudanej inwestycji, 1 udanej i co muszę stwierdzić po moich mizernych doświadczeniach, że dopóki nie SPISZĘ systemu inwestycyjnego wedle którego będę podejmował decyzję to nie ruszam się do żadnych zakupów (choć ostatnio korciło mnie wejść tu i tam, ale bazowało by to na emocjach a tego chce uniknąć). Do tego spiszę sobie do codziennego czytania parę prostych haseł przewodnich jak:
"nie licz zysków póki nie zamkniesz pozycji"
"przywiąż się do masztu swojego systemu inwestycyjnego"
"pierwsza strata najmniej kosztuje" itp.

później zostaje tylko zapisywać dokładnie transakcje, analizować i modyfikować błędy w planie inwestycyjnym, więc jeśli skupię się na tym aby przestrzegać reguł, które ustaliłem będąc poza rynkiem kiedy nie myślałem 'emocjonalnie', jeśli będę na spokojnie analizował swoje błędy to mam nadzieję nie będę miał tego typu problemów Angel

To tak jak kiedyś nasz wąsaty mistrz powiadał, że nie stara się skoczyć na daną odległość tylko oddać skok na maksimum swoich możliwości, tak samo jestem za koncepcją zawierania jak najmądrzejszych (na moje możliwości blackeye) transakcji a nie osiągania x% stopy zwrotu. No i na rynek na pewno nie wchodzę by szukać emocji, tych ostatnich to mam gdzie szukać toothy7

Pozdrawiam i udanych inwestycji thumbright

Vox napisał(a):
Odpowiem pytaniami retorycznymi blah5

bo nie ma popytu na węgiel?
bo Arcelor Mittal wygasza piece?

a 60 zł będzie, niech tylko gospodarka ruszy.

Nie wiem jak wycena, ale wierzę mądrzejszym w temacie że za wysoka salute co do działalności samej spółki to próbuje się wczytać w prospekt emisyjny, ale strasznie rozlazły jest a czas ostatnio u mnie skompresowany, to co na szybko mógłbym powiedzieć, bazując na wiedzy o Górnośląskim Zagłębiu Węglowym:

-węgiel węglowi nie równy, z tego co wyczytałem to Bogdanka ma złoża węgla energetycznego, co prawda węgiel typu 33 i 34 też używany teoretycznie w koksownictwie, ale nie ma szans choćby z węglem koksującym z JSW SA, który nie dość że lepszy jakościowo to jeszcze bliżej hut położony (swoją drogą Arcelor chciał kiedyś praktycznie "kupić" spółkę Shhh). Odbiorcami, co możemy przeczytać na stronie Bogdanki są:

Cytat:
Odbiorcami Spółki są w głównej mierze firmy przemysłowe, przede wszystkim podmioty prowadzące działalność w branży elektroenergetycznej zlokalizowane we wschodniej i północno-wschodniej Polsce.
Realizowana w pierwszej połowie 2008 roku produkcja zapewnia Grupie LW Bogdanka prawie 7-proc. udział w krajowym rynku węgla kamiennego oraz 10,5-proc. w krajowym rynku węgla energetycznego.

Tak więc sytuacja hutnictwa będzie raczej miała mały wpływ na działalność Bogdanki. W Polsce około 50% energii jest produkowanej z węgla kamiennego i szacuje się że do 2020 roku spadnie do poziomu 40%, więc tragedii nie ma, póki co Polska na węglu stoi i długo się to nie zmieni. Zagrożeniem dla węgla z Bogdanki jest tani węgiel z Rosji i Ukrainy, więc warto by było się zainteresować umowami jakie ma aktualnie z odbiorcami swojego węgla.

-warunki w kopalni, gdyby nie liczyć zagrożeń wodnych są tam dla górnika wymarzone, nienachylone pokłady, brak znacznych zaburzeń tektonicznych i innych zagrożeń (chyba że się mylę) sprawia, że poziom wydobycia jest raczej nie zagrożony (każdy dzień przestoju w wydobyciu dla kopalni to olbrzymie straty finansowe). To zalicza im się naturalnie jako duży plus thumbright

W celach mówi się dużo o sfinansowaniu na budowę i modernizację infrastruktury w polu Stefanów. W życiu kopalni najważniejsze inwestycje to właśnie te które udostępniają nowe złoża i pokłady, są one najbardziej czaso- i kapitałochłonne, no i decydują o tym czy kopalnia będzie co miała wydobywać w przyszłości, dlatego planuje się je na lata wprzód. I tu ważne jest na jakim etapie zaprzestano robót w związku z tym polem w 1989 r. Z mojego stanu wiedzy, chodniki udostępniające drąży się po wykonaniu szybu, więc jeśli nie zaczęto udostępniać nowego złoża od strony istniejących wyrobisk z innego pola i zamierzają je dopiero wykonywać to kwota w wysokości 41,6 mln zł na "Budowę obiektów budowlanych pola Stefanów" wydaje mi się o wiele za mała. Ale rzecz jasna to tylko takie moje przypuszczenia Think

Generalnie, to nie zdecydowałbym się kupić akcji Bogdanki jeśli miałbym je trzymać przez najbliższe 20 lat, bo bądź co bądź nie widzę przyszłości dla węgla w Polsce. Jest bardzo dużo do zrobienia, żeby polski węgiel był konkurencyjny na rynku.

na stronie Gałęzie rynku Przemysł -> spożywczy ma stopę zwrotu z ostatniego roku w wysokości 608% :D
to wygląda jak gwiazda ostatniej bessy blackeye

taki pozytywny przekaz:

Mitch Fatel

blackeye

ok d'oh!
po prostu po wpisaniu danej wartości trzeba jeszcze zatwierdzić enterem bo bez tego liczy dla wartości która była poprzednio - diabeł tkwi w szczegółach Sick
ale przy innych wskaźnikach chyba wiele się zmienić nie da... chyba że znów nie widzę jakiejś oczywistości ;)

pytanie odnośnie AT na serwisie Stooq.pl: czy jest jakaś możliwość manipulowania wartościami takich wskaźników jak EMA, MACD etc.? Bo przykładowo w oknie głównym można zmienić wartość poszczególnych EMA czy VOL EMA, ale to i tak na nic bo przynajmniej u mnie program robi i tak po swojemu blackeye

Skoro spółka przedstawia tak dobre i przejrzyste wyniki, ostatnio można by powiedzieć że jakaś drobna korekta doprowadziła ceny do poziomu 50 zł, to dlaczego obserwujemy tak nędzne obroty na spółce? Wszyscy już kupili? Think Czy faktycznie spółka wyceniona jak to już WD napisał z tak widoczną premią?

może nawet będę mógł coś do rozmowy wnieść ;)

jak tak patrzę na Kopex od jakiegoś czasu to jest to nie tylko spółka której udziały (kupione w promocji rzecz jasna blah5) chciałbym mieć, ale też spółka w której aż chcę się pracować Angel nie wiem jak z przepływami ale dywersyfikację trzeba im zaliczyć na plus... co do samych informacji, to taka automatyzacja to nic nowego, Kopex tylko idzie z duchem czasu, ani też nic niemożliwego (sam widziałem kilka lat temu w pełni zautomatyzowane ściany), więc spokojnie, specjalistów mają dobrych to i to popchną. No i rzecz, która w polskim górnictwie powinna być pożądana (JSW już przykładowo coś w tym kierunku zrobiła), bo jeśli Polska ma jeszcze lata stać na węglu (i to tym śląskim blackeye) to kopalnie muszą wiele pozmieniać, a jedną ze zmian jest redukcja zatrudnienia i to nie przez zwolnienia, tylko przez redukcję zatrudniania i stopniową automatyzację.
Widziałbym tu więc perspektywy i korzyści dla wszystkich, choć i tak podejrzewam produkt Kopexu jest na tyle atrakcyjny że i bez zbytu na naszym rynku dadzą radę thumbright

Jak ktoś ma za dużo czasu i energii to można ją 'pożytkować' na wirtualnym graniu blackeye
opennetpr wyjaśnił chyba w dużej mierze różnice między graniem w realu a wirtualnie, ja dodam tylko śmieszną historię, bo moją własną Shhh

otóż grałem, już drugą edycję, gry studenckiej na parkiet.pl i muszę przyznać całkiem nieźle wydawało mi się oddawała rzeczywistość, bo jeśli złożyłeś zlecenie to realizowane było ono dopiero wtedy kiedy na giełdzie faktycznie takie zostało zrealizowane, więc wykminiłem, że można realizować całkiem niezłą dzienną stopę zwrotu wysokości 4-5%, wykorzystując dzienne wachania kursu na biotonie Dancing kupował człowiek za te 100 tyś. zł biotonu za powiedzmy 0.24 sprzedawał zaraz po 0.25 i było po odliczeniu prowizji te 3 tyś. na plus thumbright
Oczywiście takie handlowanie tylko kiedy człowiek był już upewniony że przez większość dnia kurs będzie się wahał w takich granicach, no i wirtualnie takie coś miało sens...
Pomyślałem, policzyłem i wyszło że w realu można by i spróbować takiego 'przekrętu' spróbować, rachunek maklerski w mBanku był, przelałem okrągły tysiąc na próbę no i z niecierpliwością czekałem, aż się tam pojawią, licząc już utarg na transakcji w granicach 30-40 zł więc jak bogowie dadzą to i przez jakiś czas poleci wykładniczo w górę Pray
1. zbyt zniecierpliwiony czekaniem na pieniądze na koncie, wkupiłem się w BIO po 0.24 za akcję, wiedząc bo było to tego dnia aż nadzbyt widoczne że WIG20 poleci w dół (no ale nie przecież mój BIO), więc zawiodły mnie emocje.
2. na kupno czekałem ponad godzinę, tu dostałem pierwszą lekcję od giełdy że trzeba być cierpliwym i swoje w kolejce wystać, więc zanim ustawiłem się w kolejce ze sprzedażą po 0.25 BIO ruszył na południe i nie chciał wrócić do tego poziomu przez ponad 2 miesiące, historia dalej jest jeszcze bardziej zabawna, bo trzymałem papier, w momencie gdy zmienił się prezes i na stanowisko wszedł J. Guy, dając mi nadzieję na lepszą przyszłość dla BIO. Pojawiła się jednak informacja o emisji nowego pakietu akcji, pomyślałem że tego już za wiele - rozwodnią się, kurs znowu poleci, a przecież wokół tyle bardziej perspektywicznych spółek, ustawiłem się po 0.22, sprzedałem by za dosłownie, kilkanaście minut zobaczyć jak cena szybuje osiągając nawet 0.33 puke_l ... mówię Wam - wszystkie stoły ogryzione blackeye
póki co ratowany jestem przez ACP, ale wiem że jeszcze nie raz dostanę po tyłku - i dobrze Angel
więc może i warto grać wirtualnie, ale trzeba uważać, żeby nie nabrać zbyt dużej pewności siebie i zdawać sobie sprawę z różnic... bądź co bądź, póki co zainwestowanych tych moich parę groszy dał mi więcej doświadczenia niż jakiekolwiek wirtualne granie...

Nie ma co :D zainspirowaliście do ujawnienia prawdziwego oblicza evil4

No i jak już zostało powiedziane, każdy z nas to leszcz Shhh czy to patrząc na brata mego, który kilka lat temu podczas hossy wpłacił na rachunek maklerski trochę kasy, handlował praktycznie jako day trader kupując rano coś co fajnie brzmiało i akurat rosło, sprzedając popołudniu nie wiedząc czym zajmuje się spółka etc. ba! nawet nie wiedząc pewnie co to wolumen, czy to patrząc na mnie który próbuje cokolwiek z tego opanować ale póki co jak kupuje akcje to muszę za całą kwotę żeby nie przepłacać na prowizji d'oh! binky czy nawet inwestor z kasą, doświadczeniem i nie wiadomo jak niebiańsko wysoką stopą zwrotu to dla mnie leszcz, bo mój techniczny umysł się buntuje na myśl że żadnego konkretnego produktu na giełdzie się nie wytwarza blah5

bądź co bądź... nie ważne jak zostanę nazwany, oby kasa z tego była Dancing

Ja tam jak zwykle jestem sceptycznie nastawiony...
po pierwsze jeszcze nie weszło w fazę produkcji technicznej, więc nie wiadomo jak w praktyce się zachowa, bo może pojawić się trochę problemów natury technicznej...
do drugie jeśli nie przeszkodzą takie problemy to pewnie wmiesza się w to polityka, bo jeśli akurat chodzi o sektor energetyki to w Polsce dzieją się takie rzeczy, że aż przykro (a przynajmniej w górnictwie węglowym, czasem nieprzyjemnie jest posłuchać)...
no i po trzecie to jest Polska, a tu ludzie najczęściej zarządzać własnymi dobrami nie potrafią :P

co nie zmienia faktu, że chciałbym aby coś takiego ruszyło :D

WatchDog napisał(a):

W ogóle mam łagodne plany, ale w końcu przydałoby się odpracować wydatki.
Jaka cena jest atrakcyjna i uczciwa za to co widać, zastanawiałeś się może? zakładając, że serwis jeszcze się trochę porozwija w kierunku AF i troszeczkę w kierunku AT?

Co do konkretnej ceny to szczerze nie przyszła mi póki co na myśl żadna, serwis się genialnie rozwija jak na moje niewyrobione oko, a do tego poziom wypowiedzi na forum (i nie jestem przecież pierwszym który to pisze) odbiega od znanych mi serwisów hello1
Jakaś symboliczna kwota na pewno by nie zaszkodziła internautom (choć wiadomo - nie za szybko Angel ), a mogła pomóc serwisowi, tym bardziej że wiele jest osób podobnych do mnie którzy nic do strony (w tym forum) nie wnoszą, a stale korzystają z wiedzy... wystarczy spojrzeć choćby na dzisiejszy niedzielny świąteczny obiad kiedy siedzi tu co niemała 20 osób laughing6 i tak jak ostatnio się przyglądam jest cały czas... dobra - sam uciekam na sernik evil4

P.S.
może warto by było przenieść to na inny wątek ;)

WatchDog napisał(a):
Wcześniej skończymy coś, na co warto poczekać - modulik automatycznych wycen spółek dwunastoma metodami tongue3

taki off, ale naprawdę nie potrafię się nadziwić że serwis jeszcze niepłatny love4
tym bardziej że przeszedł szybką metamorfozę od formy, praktycznie bloga w jakiej go kiedyś pamiętam i pewnie niedługo patrząc po ruchu przeskoczy bankiera w liczbie odwiedzin tongue3
bądź co bądź jeśli kiedyś przyjdzie taki pomysł to mam nadzieję starszych użytkowników potraktujecie łagodnie angel4

Redwatch napisał(a):
Czy ktoś w brał udział w poprzednich edycjach XTBC. Warto w to się pobawić czy niekoniecznie? Na razie śmigam sobie w celach naukowo poznawczych na bankierze.pl, i zastanawiam się czy nie pobawić się poprzez XTB.Zapału mam dość, ale jakbym zajął przed ostatnie miejsce to by mnie ucieszyło zarazem,ale i zmobilizowało:). Tak więc ponawiam pytanie. Grał ktoś? jak to wygląda, no i czy pobierają opłaty za kupno i sprzedaż . Czemuż to ostatnie pytanie i takie wątpliwości? A bo w regulaminie gry napisane jest,że zasady są zgodne z zasadami handlu poprzez XTB, wchodzę tam a regulaminie XTB napisane jest o ich prowizjach. Może wynika to z mojej podejrzliwości, albo z niejasności regulaminu stąd to pytanie o opłaty. Bo jak pobierają to ok, wtedy nie wykluczam,że pogram, ale chce mieć jasność. Nie lubię być zaskakiwany.

:) na XTB jeszcze nie grałem, zawsze warto spróbować, ja tak zaczynałem dwukrotnie z grą dla studentów na parkiecie, no i tak już zostało, że oszczędności trafiły na rynek :P tym bardziej warto, bo z tego co kojarzę to gra darmowa, ja już zarejestrowany i nawet system przetestowany thumbright z prowizjami raczej chodzi o to że pobierają prowizję od transakcji na Twoich wirtualnych 10 tyś. w taki sam sposób w jaki pobierają od swoich klientów, choć w sumie zaskoczył mnie fakt, że do wygrania takie cacko a wkładu własnego (pieniężnego) żadnego Anxious
Co jeszcze ciekawego? Dla mnie przynajmniej fakt że będzie można pobawić się dźwignią, bo działać można tylko na indeksach, parach walutowych, towarach no i kilku ważniejszych akcjach rynku zza wielkiej wody... mam nadzieję, że faktycznie darmowa, bo z chęcią przyjrzałbym się z ciekawości z czym się je te całe 'lewary' Think

ok dzięki wielkie :)
w sumie bank nic nie przesłał, dla mnie też śmieszne by było jakby mnie za te 3,8 ścigali, ale można się tu pośmiać przy bardziej absurdalnych sprawach ;)
Jakby zamknęli to napiszę co i jak zza kratek ;)
Pozdrawiam :)

Mam nadzieję nie zostanę zrugany za pisanie nie w tym miejscu co trzeba blackeye

Mam pytanie: w ubiegłym roku, wkładając na chwilę oszczędności w obligacje zarobiłem całą niebotyczną sumę 19 zł, więc czy teraz muszę rozliczyć się z tej kwoty na podstawie "podatku belki", prosząc jeszcze bank o wydanie stosownego dokumentu o uzyskaniu przychodów?
Orientuje się ktoś w sytuacji prawnej dotyczącej takich przypadków?

Pozdrawiam :)

no tak - free float i dzienna płynność nie są rewelacyjne, ale chciałem się jej przyjrzeć w dłuższej perspektywie czasu, praktycznie cały czas od wejścia na giełdę spada i spada angry3

może więc ktoś wie co się dzieje w spółce, mieszka w Bydgoszczy i wie co ludzie mówią blackeye albo bardziej niż ja jest zorientowany w przemyśle ciężkim jakim jest wiertnictwo morskie :P co prawda w górnictwie trochę jakby 'siedzę' ale raczej tym węglowym ;)

Witam!

Przeczytałem właśnie artykuł o Makrum S.A. i muszę przyznać bardzo spodobała mi się zarówno postać prezesa pana Rafała Jerzego jak i strategia objęta przez spółkę. Owszem firma działa w wąsko wyspecjalizowanym przemyśle ciężkim, gdzie utrata jednego odbiorcy może przysporzyć mnóstwo problemów finansowych, ale myślę górnictwo morskie i platformy wiertnicze jeszcze trochę postoją, a z coraz wiarygodniejszym wizerunkiem i mam nadzieję mądrą strategią firma prezentuje się w oczach klientów. Ponadto ubezpiecza się inwestycjami w inne branże przemysłu co trochę uodparnia ją na wahania koniunktury, co ciekawe chcą wykorzystać ciekawe położenie fabryki w centrum Bydgoszczy przerabiając je na centrum handlowo-biurowe co myślę może być kolejnym atutem.

Wskaźniki wydają się być w porządku, przychody rosną, choć ich wielkość związana jest bardziej z obecnymi cenami euro. Jeśli chodzi o przejęcia, a takie daje obecna sytuacja na rynku, to spółka (opierając się głównie na słowach prezesa Whistle) prowadzi raczej ostrożną politykę dobrze przyglądając się zakładom którymi mogła by być zainteresowana.

Jednak nadal jest to mała spółka jak na branżę w jakiej działa, więc inwestycje i przejęcia są tu obowiązkowe i myślę i tutaj podjęte działania wskazują na dobre zarządzanie (choćby 10 mln zł wydanych na zakup nowych maszyn w 2008 r.)

Jakby ktoś mógł spojrzeć na najnowszy raport i przyjrzeć się spółce to byłbym wdzięczny, cena myślę dobra bo jedna z najniższych w historii spółki. I tylko zastanawia mnie jedno, otóż ostatnio pojawiła się informacja takiej treści:

Cytat:
Akcjonariusze Makrum zdecydują 18 marca o skupie do 20 proc. własnych akcji w celu ich dalszej odsprzedaży - podał Makrum w projektach uchwał na NWZA.

Na ten cel ma zostać utworzony i użyty kapitał rezerwowy.

Jaki cel ma taki zabieg i co tak de facto znaczy, bo finansowo jeszcze kuleje i nie do końca rozumiem bandhead
No i serce rośnie jak się patrzy na komunikaty prasowe zamieszczone na oficjalnej stronie Makrum love4 (wiem wiem - o mniej optymistycznych informacjach niekoniecznie już napiszą)

Moja konkluzja: na L się nada thumbright

enforces napisał(a):
myślę że jutro realizacja zysków. znając biotona to tylko skok w bok na chwilę

nadzieja straszna rzecz jak się na czymś siedzi, choćby to kilka akcji było d'oh! więc mam nadzieję akcjonariat trochę pociągnie papier :-$

a dziś z kolei ktoś się grubo ubrał na poziomie 0.23 - niestety nie mam notowań ciągłych więc nie wiem dokładnie na jakim wolumenie i tym bardziej nie wiem co to może oznaczać (a może pewnie wszystko albo i nic Think ) ktoś się może podzielić wiedzą?

info z dnia dzisiejszego wygląda na całkiem pozytywne, ile jednak będzie w tym prawdy i czy faktycznie da się z takiego trupa jakim jest bioton zrobić jeszcze coś sensownego? Wszystko wygląda pięknie, ale jest tam jak dla mnie zbyt dużo trybu warunkowego ;)

Witam :)
nie wiem co mnie podkusiło, choć cenę biotonu obserwuje od dość dawna, ale kupiłem na początku tygodnia za 0,24... i opatrzności dzięki że nie widziałem co się dzisiaj po południu działo bo pewnie zawału bym dostał ;) (choć inwestuje, a raczej teraz gram bandhead tak w ramach doświadczalnych na niskich kwotach) no i pytanie do bardziej zorientowanych w fundamenty spółki - czy zmiana prezesa może wiele zmienić w dłuższym okresie? Bo na dzisiejsze nastroje jak widzieliśmy dość dobrze wpłynęła :D ale gdyby spółka miała wypłynąć z otchłani to może warto potrzymać czy nawet dokupić? na pewno w ramach edukacyjnych warto obserwować :)

Informacje
Stopień: Oswojony
Ostatnia wizyta: 20 czerwca 2021 23:34:42
Liczba wpisów: 37
[0,01% wszystkich postów / 0,01 postów dziennie]
Punkty respektu: 1

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,992 sek.

PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +168,25% +33 649,63 zł 53 649,63 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło