11 bit studios ma za sobą drugi najlepszy kwartał w historii

Omawiane walory:

Bardzo dobra sprzedaż Frostpunka i dodatków do gry sprawiła, że I kwartał 2020 roku był, jeśli chodzi o przychody i zyski, drugim najlepszym w historii kwartałem dla 11 bit studios.

Miechowski,prezes,11bit,studios,wyniki,2020

Grzegorz Miechowski, prezes i akcjonariusz 11 bit studios

W I kwartale 11 bit studios zanotowało ponad 30,52 mln zł przychodów ze sprzedaży, 19,59 mln zł wyniku EBITDA i prawie 14,51 mln zł zysku netto. W ujęciu r/r to wzrost odpowiednio o: 114 proc., 168 proc. i 227 proc. Jak zaznaczyła spółka, wynik netto byłby jeszcze wyższy, gdyby nie niegotówkowe rezerwy tworzone każdego kwartału (do II kwartału 2020 roku włącznie) w związku z funkcjonującym w spółce programem motywacyjnym na lata 2017-2019. Obniżyły one zysk netto za I kwartał o ponad 2,05 mln zł.

– Spółka zdecydowała też, że w wynikach kwartalnych nie będzie uwzględniała ulgi IP Box i skorzysta z niej dopiero w rozliczeniu za cały 2020 rok – zwraca uwagę Grzegorz Miechowski, prezes zarządu 11 bit studios.

Prezes zaznaczył, że mocny wzrost wyników w I kwartale to w głównej mierze efekt udanej premiery drugiego z płatnych dodatków do FrostpunkaFrostpunk: The Last Autumn, który ukazał się 21 stycznia.

– Wiedzieliśmy, że jest to bardzo dobre jakościowo i oczekiwane przez fanów DLC, mimo to byliśmy pozytywnie zaskoczeni sprzedażą – przyznaje Miechowski.

przychody_11bit

Największy wzrost sprzedaży 11 bit studios zanotowało w USA. Źródło: Spółka

Premiera DLC miała też zauważalny wpływ na sprzedaż podstawowej wersji Frostpunka. Skumulowane przychody ze sprzedaży i płatnych dodatków do gry liczone od premiery gry, w kwietniu 2018 roku, do końca marca 2020 roku wyniosły ponad 100 mln zł i tym samym przebiły skumulowane przychody ze sprzedaży gry This War of Mine.

Ważną częścią wyników 11 bit studios w I kwartale były też tytuły z wydawnictwa, czyli Moonlighter i Children of Morta.

– Przychody ze sprzedaży obu pozycji w pierwszych trzech miesiącach bieżącego roku odpowiadały za 24 proc. przychodów spółki ogółem – wskazuje Miechowski.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Przepływy pieniężne netto z działalności operacyjnej w I kwartale wyniosły ponad 24,3 mln zł. Na koniec marca 2020 roku łączna wartość aktywów finansowych 11 bit studios (gotówki i jej ekwiwalentów, lokat bankowych i należności handlowych) po raz pierwszy w historii spółki przekroczyła 100 mln zł.

– Bardzo dużo dzieje się wewnątrz spółki w związku z przeskalowywaniem naszej działalności. Pracujemy już z nowego, własnego, w pełni przystającego do potrzeb spółki gamingowej biura, które zlokalizowane jest przy ul. Brzeskiej 2 w Warszawie. Intensywnie rekrutujemy nowych pracowników – wylicza Miechowski.

Zapowiada, że do końca roku spółka chce zatrudniać 190-200 osób. Obecnie załoga liczy 140 pracowników. Nowe osoby mają zasilić przede wszystkim zespoły, które zajmują się produkcją bądź prototypowaniem gier o roboczych nazwach „Projekt 8”, „Projekt 9” i „Projekt 10”, dodał prezes.

Spółka zamierza też rozwijać pion wydawniczy 11 bit publishing, który mimo ograniczeń w podróżowaniu i odwołaniu wszystkich imprez branżowych z powodu pandemii COVID-19, intensywnie pracuje nad rozbudową portfela wydawniczego na kolejne lata.

– Na razie w skład portfela wchodzą trzy bardzo obiecujące i daleko większe niż wcześniejsze projekty, w tym jeden z Polski. Do końca roku ich liczba powinna być jeszcze większa – podsumowuje przedstawiciel 11 bit studios.

11 bit studios to producent gier na platformy stacjonarne i mobilne. Spółka przeniosła się z NewConnect na rynek główny GPW w grudniu 2015 r. W czwartek na zamknięciu sesji kurs akcji spółki spadł o 0,7 proc. do 431 zł.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o 11bit)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR