2C Partners chce kupić za 1,42 mln zł kolejną kamienicę w Warszawie

Omawiane walory:

Spółka specjalizująca się w restrukturyzacji i rewitalizacji kamienic szykuje się do nabycia kolejnej nieruchomości. Nowym celem 2C Partners jest budynek zlokalizowany na warszawskiej Pradze Południe.

2C Partners planuje nabyć kamienicę przy ulicy Czapelskiej 24A na Pradze Południe. Spółka z NewConnect zdobyła w drodze licytacji publicznej prawo do użytkowania wieczystego nieruchomości. Cena transakcyjna to 1,42 mln zł. Obecnie 2C Partners oczekuje na uprawomocnienie się postanowienia sądu w tej sprawie. Prezes spółki dodaje, że w planach jest rewitalizacja łącznej powierzchni ponad 600 mkw nieruchomości przy Czapelskiej.

– Inwestycja przy ul. Czapelskiej będzie realizowana w następnej kolejności. Kamienica ma duży potencjał projektowy, dlatego chcielibyśmy połączyć tradycję z nowoczesnym podejściem do rewitalizacji przestrzeni miejskiej. – mówi Łukasz Tylec, prezes 2C Partners.

2C Partners zrewitalizowała szereg kamienic na prawym brzegu Wisły, m.in. ul. Kamionkowska 29 czy ul. Kamionkowska 41. Kolejne projekty są w trakcie realizacji – ul. Kołowa 54, ul. Grochowska 282. Na nieruchomość przy ul. Czapelskiej składają się kamienica frontowa, garaże i warsztat.

Równolegle trwa publiczna oferta 1,3 mln sztuk akcji 2C Partners po cenie 2,20 zł każda. Środki pozyskane z emisji spółka chce wykorzystać na zakup kamienicy przy ulicy Mińskiej 14 (ok. 1,7 mln zł), na dokończenie inwestycji przy ulicy Grochowskiej 282 w Warszawie (ok. 0,3 mln zł), a także na finansowanie kapitału obrotowego (ok. 0,66 mln zł). Zapisy trwają do 24 lutego i przyjmują je: dom maklerski Ventus Asset Management oraz Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska. >> Czytaj więcej

Według opublikowanego niedawno raportu rocznego za 2014 rok, 2C Partners zanotował ponad 9,3 mln zł przychodów ze sprzedaży netto (+133 proc. r/r). Jeszcze wyższą dynamiką spółka popisała się na poziomie zysku netto, który wyniósł 4,9 mln zł. Zysk brutto ze sprzedaży osiągnął w 2014 r. poziom 991 tys. zł wobec straty w wysokości 673 tys. zł rok wcześniej. Zysk operacyjny EBITDA zwiększył się o 325 proc. r/r do kwoty 7,37 mln zł, a EBIT o 328 proc. do 7,32 mln zł. Tak wysokie wzrosty wyników finansowych przełożyły się na znaczącą poprawę rentowności. Marża brutto na sprzedaży wyniosła 10,6 proc. (wzrost o 27,5 p.p. r/r), marża EBITDA 79,1 proc. (+35,7 p.p. r/r), marża EBIT 78,7 proc. (+35,9 p.p. r/r), a marża zysku netto 52,8 proc. (+42,3 p.p. r/r).

wykres_2cpartner

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT 2cpartner, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
  • Relacja z czatu inwestorskiego z prezesem 2C Partners

    Łukasz Tylec, prezes spółki specjalizującej się w restrukturyzacji i rewitalizacji kamienic, był gościem czwartkowego czatu inwestorskiego w StockWatch.pl. Spotkanie on-line przedstawicielem 2C Partners dotyczyło trwającej obecnie publicznej oferty akcji oraz szczegółów prowadzonego biznesu.

  • 2C Partners ruszył z ofertą publiczną akcji po 2,20 zł za sztukę

    Spółka specjalizująca się w restrukturyzacji i rewitalizacji kamienic oferuje 1,3 mln nowych akcji. Zapisy potrwają do 24 lutego. Prezes 2C Partners dodatkowo obiecuje preferencje przy przydziale w ofercie publicznej, która będzie towarzyszyła przejściu na rynek regulowany GPW.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR