4 spółki budowlane z zaleceniem kupuj od maklerów

Omawiane walory: , , , ,

DM BZ WBK w najnowszym raporcie analitycznym wycenił akcje Budimeksu, Erbudu oraz Trakcji z ok. 15-proc. przebitką względem ceny rynkowej. Na zalecenie kupuj załapał się też Unibep, którego walory mają 6-proc. przestrzeń do wzrostu.

W nowym raporcie analitycy DM BZ WBK podtrzymali rekomendację kupuj dla akcji Budimeksu, Erbudu, Trakcji oraz Unibepu. W wypadku dwóch pierwszych spółek podwyższono ceny docelowe. Dla Budimeksu i Erbudu o 2 proc. do odpowiednio 221 zł i 36,40 zł. Trakcja otrzymała wycenę na poziomie 14,10 zł, czyli 9 proc. niższą. Cena docelowa dla Unibepu została utrzymana na poziomie 12,50 zł. Jednocześnie biuro zdecydowało się obniżyć podwyższyć zalecenie dla Torpolu ze sprzedaj do trzymaj. Tu cenę docelową podwyższono o 3 proc. do 10,30 zł.

W ocenie biura, opóźnienia w procesie dystrybucji kontraktów w sektorze publicznym stanowią główny czynnik ryzyka dla branży budowlanej, szczególnie dla spółek, takich jak Budimex, Trakcja i Torpol, czyli firm najbardziej aktywnych w segmencie infrastrukturalnym.>> Zobacz także: 4 spółki budowlane na torach po duże przetargi kolejowe

– Po drugiej stronie znajdują się spółki, jak Erbud i Unibep, czyli firmy budowlane, które głównie zajmują się projektami niezwiązanymi z infrastrukturą. A to oznacza, że są one potencjalnie bezpieczniejszymi inwestycjami. – czytamy w raporcie.(PAP)

W tym roku WIG-Budownictwo znajduje się w ogonie stawki subindeksów pod względem stopy zwrotu. Sam indeks branżowy stracił prawie 3 proc. W stawce wymienionych spółek liderem jest Erbud, którego akcje od początku roku podrożały o 19 proc. Drugą pozycję zajmuje Unibep z 11-proc. wzrostem, a trzecią Budimex, który zyskał 4,5 proc. Na minusie są stopy zwrotu Torpolu i Trakcji – odpowiednio -4 proc. i -0,5 proc.

wykres

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o budimex, Erbud, Torpol, trakcja, unibep)

 • Rekordowo drogi Budimex i mocne wzrosty spółek spożywczych

  Po kilkudniowej przerwie ponownie zazieleniło się na GPW. Drożejący po wstępnych wynikach BUDIMEX ciągnie w górę indeks mWIG40 i pozostałe spółki z branży budowlanej. Mocno drożeją też zagraniczne spółki spożywcze notowane w Warszawie.

 • Budimex miał 146,5 mln zł zysku netto w III kwartale

  BUDIMEX odnotował 146,49 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w III kw. 2020 r. wobec 65,03 mln zł zysku rok wcześniej. Kurs akcji spółki rośnie w środę rano o 4,82 proc., a za jedną akcję płacono 250 zł.

 • Czarne konie sezonu wyników za III kwartał Na warszawskiej giełdzie ruszyła karuzela raportów za III kwartał, czyli okres, w którym gospodarka podnosiła się w wielkiego lockdownu. StockWatch.pl sprawdził, które branże oraz spółki najlepiej poradziły sobie w tym trudnym okresie i mogą sprawić niespodziankę w najnowszych sprawozdaniach.
 • Trakcja miała wstępnie 32 mln zł jednostkowej straty netto w I-III kwartałach 2020

  TRAKCJA PRKiI odnotowała 31,77 mln zł skonsolidowanej straty netto oraz 8,36 mln zł straty EBITDA przy 483,76 mln zł przychodów w okresie 9 miesięcy 2020 r., podała spółka, prezentując wstępne szacunkowe dane.

 • Wzrosty w cieniu nowego lockdownu, w grze banki, JSW i AmRest

  Zapowiedź drugiego lockdownu w Polsce nie przestraszyła inwestorów z GPW. Przynajmniej nie wszystkich. Mocno spadki odreagowują banki i JSW, a na szerokim rynku więcej spółek drożeje niż tanieje. Pomaga rosnący DAX i dobre odczyty indeksów PMI. Lockdownowym rykoszetem obrywa za to AmRest, LPP i CCC.Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR