
Mateusz Adamkiewicz, prezes Gaming Factory (Fot. spółka)
– Jesteśmy w trakcie reorganizacji Grupy. Nasz plan zakłada redukcję liczby podmiotów zależnych i stowarzyszonych, z uwagi na fakt, że obecnie większość z nich nie stanowi wymiernej wartości dla Gaming Factory i obciąża nasze wyniki finansowe. Chcemy to zmienić – komentuje Mateusz Adamkiewicz, prezes zarządu Gaming Factory.
W miniony czwartek Gaming Factory zawarła umowę sprzedaży pakietu wszystkich posiadanych akcji w spółce Asmodev. Zamknięcie transakcji ma nastąpić do 5 lipca 2024 roku.
– Bardzo cenimy twórczość Michała Jodłowca, który kierował pracami Asmodev oraz umiejętności jego zespołu, jednak mamy inną wizję gier, które chcemy tworzyć. Otrzymaliśmy satysfakcjonującą ofertę kupna i zdecydowaliśmy się ją przyjąć – dodaje Mateusz Adamkiewicz.
Środki pozyskane ze sprzedaży Asmodev Gaming Factory przeznaczy na zakup Demolish Games – spółki z grupy Ultimate Games, której specjalizacją są gry z gatunku symulatory. W portfolio spółki znajduje się popularna seria Demolish&Build, której trzecia część zadebiutuje w perspektywie kilku najbliższych miesięcy. Demolish Games pracuje jednocześnie nad tytułem Airship Captain w wersji na PC i VR. Premiera gry została zapowiedziana w 2025 r.
– Nabywamy pakiet po atrakcyjnej cenie. Dodatkowo przejmujemy dobry zespół, który może kontynuować pracę nad swoim portfolio lub wspomóc nas np. w produkcji Pizza Simulator. Nie wykluczam także połączenia z jednym z podmiotów z naszej Grupy, ale na ten moment jest jeszcze za wcześnie na takie deklaracje – mówi Mateusz Adamkiewicz.
Obecnie Gaming Factory przygotowuje się do premiery swojej największej produkcji – Japanese Drift Master, której premiera została zaplanowana na czwarty kwartał br. Wcześniej gracze będą mogli sprawdzić darmowy rozbudowany prolog – JDM: Rise of the Scorpion – który 18 lipca zostanie udostępniony graczom na PC.
Gaming Factory to producent i wydawca gier na PC i konsole. W portfolio studia znajdują się symulatory, tycoony, gry akcji czy horrory. Spółka notowana jest na rynku głównym GPW od 2020 r.