A. Kiciński: Data premiery Cyberpunka jest bardzo trafiona, a preordery idą bardzo dobrze

Omawiane walory:

Data premiery gry Cyberpunk 2077, ustalona na połowę kwietnia 2020 r., jest "bardzo trafiona", a preordery "idą bardzo dobrze", poinformował prezes CD Projektu Adam Kiciński. Studio zakłada "mocną dawkę" nowych informacji o grze od początku przyszłego roku.

Cyberpunk 2077 (Fot. mat prasowe)

– Uważam, że ten kwiecień jest bardzo trafiony – powiedział Kiciński na spotkaniu z dziennikarzami.

Zarząd ocenił, że tytuł CD Projekt nie konkuruje bezpośrednio z Final Fantasy, którego premiera przypada na podobny okres.

>> Cyber odliczanie – omówienie sprawozdania finansowego CD Projektu za 1 kw. 2019 r.

Według słów Kicińskiego, preordery na Cyberpunk 2077 „bardzo dobrze wyglądają”.

– Jesteśmy dużo bardziej zadowoleni niż W3, ale trzeba być ostrożnym, bo Wiedźmin 3 nie był tak hypowany i okres zbierania preorderów jest jeszcze bardzo krótki – zaznaczył prezes.

Członek zarządu ds. finansowych Piotr Nielubowicz dodał, że zwyczajowo sprzedaż preorderów „wypłaszcza się” po pierwszym okresie i ponownie „rusza mocno” tuż przed premierą.

– Preordery płyną z całego świata. Z zaciekawieniem zauważyliśmy, że Chiny są mocne w preorderach cyfrowych – wskazał Kiciński.

Jednocześnie zarząd „widzi efekt” w sprzedaży sygnalizowania, że zamówienie na GOG zostawia 100 proc. kwoty dla grupy.

(Fot. GOG.com)

Kiciński dodał, że CD Projekt nie planuje zwiększania nakładu kolekcjonerskiego. Prezes dodał, że rentowność edycji kolekcjonerskiej jest niższa niż zwykłej kopii gry.

Kiedy kolejne nowe informacje o Cyberpunku?

CD Projekt zakłada „mocną dawkę” nowych informacji o grze „Cyberpunk 2077” od początku przyszłego roku oraz znacznie większą kampanię marketingową niż w przypadku Wiedźmina 3.

– Na Gamescom pokażemy to samo, co na E3. Następnie będzie streaming na PAX i pierwsze publiczne demo na tych targach. Następnie czeka nas masa międzynarodowych eventów na różnych kontynentach z komunikacją do lokalnych mediów. Na początku przyszłego roku szykuje się preview i mocna dawka informacji, gdyż dziennikarze growi już będą grali w grę – powiedział Kiciński na spotkaniu z dziennikarzami.

Dodał, że nie będzie komunikacji multiplayera.

– Kiedyś powiedzieliśmy, że będzie coś. Po to przejęliśmy Wrocław, żeby się udało, ale nie chcemy obecnie o tym dyskutować, aby nie rozpraszało komunikacji – wskazał prezes.

W ub.r. CD Projekt przejął wrocławskie studio deweloperskie Strange New Things. Na jego bazie CD Projekt Red, należący do CD Projekt, otworzył nowe studio – CD Projekt Red Wrocław. Zobacz także: Następna duża gra CD Projektu będzie osadzona w uniwersum cyberpunkowym

Kiciński stwierdził, że „crunch” przed datą premiery nie będzie obowiązkowy.

– Ale będzie, bo są ludzie, którzy chcą crunchować i zrobić coś najlepiej, jak można – stwierdził prezes.

– Na ostatecznym etapie produkcji nie powinno już być fundamentalnych zmian. Z kolei planujemy dużo większą kampanię marketingową niż w przypadku ‚Wiedźmina 3′” – dodał członek zarządu ds. finansowych Piotr Nielubowicz.

W skład grupy CD Projekt wchodzą: CD Projekt RED – deweloper gier wideo z gatunku RPG i GOG – globalna platforma cyfrowej dystrybucji gier. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 798 mln zł w 2015 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT CDPROJEKT, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR