Akcjonariusze CD Projektu zdecydują 22 września o emisji do 4 mln akcji serii N

Omawiane walory:

Nadzwyczajne walne zgromadzenie akcjonariuszy CD Projektu zdecyduje 22 września o warunkowym podwyższeniu kapitału zakładowego o kwotę nie większą niż 4 mln zł w drodze emisji nie więcej niż 4 mln akcji zwykłych na okaziciela serii N o wartości nominalnej 1 zł każda, wynika z projektów uchwał. Podjęcie powyższej uchwały ma na celu umożliwienie spółce realizacji programu motywacyjnego.

cdprojekt,wyniki,2019,cyberpunkakcje

(Fot. spółka)

Celem warunkowego podwyższenia kapitału zakładowego jest przyznanie prawa do objęcia akcji serii N posiadaczom warrantów subskrypcyjnych.

– Pod warunkiem zarejestrowania zmian statutu spółki […] w celu realizacji programu motywacyjnego […] uchwala się emisję w łącznej liczbie od 1 do 4 000 000 imiennych warrantów subskrypcyjnych w serii lub seriach oznaczonych kolejnymi literami alfabetu począwszy od litery ‚C’ z prawem do objęcia akcji serii N spółki z pozbawieniem prawa poboru dotychczasowych akcjonariuszy spółki. Powyższy cel stanowi jednocześnie umotywowanie uchwały […]. Każdy warrant subskrypcyjny będzie uprawniał do objęcia 1 akcji serii N z wyłączeniem prawa poboru dotychczasowych akcjonariuszy spółki – czytamy w projekcie uchwały.

Podjęcie uchwały ma na celu umożliwienie spółce realizacji programu motywacyjnego przyjętego przez zwyczajne walne zgromadzenie akcjonariuszy spółki 28 lipca 2020 r. Postanowienia programu motywacyjnego na lata 2020-2025 są kontynuacją wcześniejszych dwóch programów motywacyjnych spółki funkcjonujących nieprzerwanie od 2012 roku. W opinii zarządu spółki szczególnie istotne jest umożliwienie spółce rozpoczęcia procesu przyznawania uprawnień w programie motywacyjnym na lata 2020-2025 w terminie do końca października 2020 r., to jest przed wyznaczoną na 17 listopada 2020 r. premierą gry „Cyberpunk 2077”. Specyfika omawianego programu motywacyjnego dostosowana jest do cyklicznej działalności spółki opartej o realizację wieloletnich projektów produkcji gier oraz lokalnych przepisów prawa handlowego i podatkowego.

– Zarząd rekomenduje walnemu zgromadzeniu podjęcie uchwały dotyczącej nieodpłatnej emisji warrantów subskrypcyjnych przeznaczonych do objęcia (po pozytywnej weryfikacji realizacji osiągnięcia celów programu) przez osoby uprawnione z wyłączeniem prawa poboru dotychczasowych akcjonariuszy oraz związane z ich emisją warunkowe podwyższenie kapitału zakładowego w celu realizacji programu motywacyjnego. Warunkowe podwyższenie kapitału zakładowego następuje w celu przyznania prawa do objęcia akcji serii N posiadaczom warrantów subskrypcyjnych wyemitowanych na mocy niniejszej uchwały. Pozbawienie dotychczasowych akcjonariuszy prawa poboru w odniesieniu do warrantów subskrypcyjnych wyemitowanych na mocy uchwały oraz akcji serii N wynika z natury emisji realizowanej w ramach programu motywacyjnego, leży w interesie spółki i nie narusza uprawnień dotychczasowych akcjonariuszy spółki – podsumowano.

W skład grupy CD Projekt wchodzą: CD Projekt RED – deweloper gier wideo z gatunku RPG i GOG – globalna platforma cyfrowej dystrybucji gier. Sztandarową grą wydawnictwa jest seria „Wiedźmin”, obecnie trwają prace nad „Cyberpunk 2077”.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT CDPROJEKT, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • WIG20 i trzech muszkieterów, w grze m.in. LiveChat i Benefit Systems

  Nowa fala nadziei na przyjęcie pakietu fiskalnego w USA, wsparła nastroje na globalnych rynkach akcji, przynosząc odreagowanie ostatnich spadków. Indeks WIG20 odbija z 4,5-miesięcznych minimów, ciągnięty w górę przez Allegro, CD Projekt i Dino Polska. Dziś gorąco jest też na akcjach LPP, LiveChat i Benefit Systems.

 • CD Projekt: Cyberpunk 2077 zadebiutuje na platformie Stadia 19 listopada

  Gra "Cyberpunk 2077" zadebiutuje na platformie Stadia 19 listopada 2020 roku, równocześnie z pozostałymi wersjami gry na Xbox One, PC oraz PlayStation 4, podał CD Projekt. Studio poinformowało również o rozpoczęciu przedsprzedaży tytułu za pośrednictwem Stadia Store.

 • WIG20 balansuje na krawędzi, w grze Allegro, Mercator i CD Projekt Indeks WIG20 rano zrobił zwrot z wrześniowego dołka, mocno wspierany przez CD Projekt. Na szerokim rynku błyszczało Allegro wespół z Mercatorem. Jednak w miarę upływu czasu nastroje na warszawskim giełdzie zaczęły się pogarszać, co rodzi ryzyko mocniejszej przeceny na zamknięciu sesji.
 • WIG20 walczy na wsparciu. Allegro kontynuuje rajd, a mBank spada do poziomów z 2009 r.

  Gwiazda Allegro kolejny dzień błyszczy na warszawskiej giełdzie. I to póki co musi inwestorom wystarczyć, bo większość warszawskich spółek znalazła się w defensywie. Ponad połowa z nich traci na wartości, a WIG20 szykuje się do przełamania ważnego wsparcia.

 • Mały lockdown daje w kość warszawskiej giełdzie, mocne spadki JSW i CCC Od mocnej przeceny rozpoczęła się sesja w Warszawie. To kontrastuje z zieloną Europą. Indeksy w dół ciągnie słaby sentyment na GPW, niepokojące wieści ze spółek i obawy przed konsekwencjami pandemii koronawirusa. I jedynie spółki covidowe cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem inwestorów, co samo w sobie też jest złą wróżbą dla GPW.

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR