Allegro nie planuje wypłacania dywidend „w przewidywalnej przyszłości”

Omawiane walory:

Allegro nie planuje wypłacania dywidend "w przewidywalnej przyszłości", poinformował dyrektor finansowy (CFO) Allegro Jon Eastick.

allegro,dywidenda,debiut, ipo,

Allegro nie planuje wypłacania dywidend „w przewidywalnej przyszłości”

– Dyskutowaliśmy o możliwościach, jakie się przed nami rysują, jeśli chodzi o wzrost naszego biznesu. Jesteśmy zobowiązani jako zarząd do podejmowania szans, gdy się pojawią. W przewidywalnej przyszłości nie będziemy wypłacać dywidendy. Chcemy redukować dźwignię i maksymalizować naszą elastyczność. Więc nie przewidujemy dywidendy w najbliższej przyszłości – powiedział Eastick, podczas telekonferencji prasowej.

Allegro poinformowało dziś, że zamierza złożyć wniosek o dopuszczenie akcji zwykłych grupy do obrotu na rynku podstawowym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie i planuje pierwotną ofertę publiczną obejmującą nowe akcje o wartości ok. 1 mld zł brutto oraz akcje sprzedawane przez obecnych akcjonariuszy, w tym fundusze private equity oraz część dyrektorów i członków kierownictwa.

Allegro jest platformą handlową numer 1 w Polsce. Sprzedaż realizowana przez firmy za pośrednictwem platformy e-commerce typu marketplace Allegro.pl. Wartość sprzedanych produktów (GMV) na platformie Grupy osiągnęła wartość 28,4 mld zł (7,1 mld USD) w okresie 12 miesięcy zakończonym 30 czerwca 2020 r. Od października 2016 r. Allegro należy do funduszy Cinven, Permira i Mid Europa.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT allegro, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR