Analiza techniczna 4 małych spółek pod jesienne odbicie

Omawiane walory: , , ,

Notowania spółek wlokących się w ogonie indeksu sWIG80 we wrześniu złapały wiatr w żagle i żwawo nadrabiają zaległości. Z pomocą eksperta od techniki z SGH zbadaliśmy sytuację techniczną walorów Agory, Herkulesa, Mostostalu Zabrze oraz PHNu.

Wśród spółek o odbijających notowaniach jest Polski Holding Nieruchomości (PHN). Na przestrzeni dwóch tygodni walory te zyskały ponad 15 proc. Odbicie wpisuje się w nową rekomendację DM PKO BP. Biuro utrzymało zalecenie kupuj i wprawdzie cenę docelową obniżono z 23,70 zł do 20,70 zł, ale i tak daje to 25-proc. potencjał względem kursu giełdowego. W wynikach PHN od II kwartału w pełni widoczne są przychody z akwizycji budynków biurowych z ostatniego roku. Przychody z najmu wzrosły w tym okresie do 40,4 mln zł z 30,1 mln w II kwartale 2015 r., a wyniki segmentu najmu do 21,7 mln zł z 14,3 mln zł. W efekcie biuro szacuje, że spółka jest w stanie generować cash flow operacyjny 9-10 mln zł kwartalnie. Zdaniem analityków, PHN jest też w stanie kontynuować bieżącą politykę dywidendową. W 2016 r. spółka wpłaciła 0,42 zł na akcję, co stanowiło około 40 proc. zysku za ubiegły rok. DM PKO BP ocenia, że główne zagrożenia dla spółki są związane z rynkiem nieruchomości oraz poziomem stóp procentowych i kosztem kredytów. Skarb Państwa posiada 69,9 proc. głosów na WZA PHN, co potencjalnie niesie ryzyko podnoszenia ich wartości nominalnej w celu pobrania podatku.

– Notowania PHN zakręciły w górę i znalazły się w pobliżu oporu na 17,17 zł. Kolejny poziomem do sforsowania jest 17,98 zł i 18,50 zł – silniejszy opór. Kurs zrobił coś w rodzaju spodka i próbuje wybić się w górę. Wskaźniki cenowe są na kupuj, ale nie mają już zbyt dużego potencjału. Korekta w trendzie bocznym mogłaby schłodzić wskaźniki. Akumulacja/Dystrybucja jest w trendzie bocznym. W średnim terminie – licząc od marca 2015 r. – kurs PHN jest w trendzie spadkowym. Jeśli chodzi o wsparcia to są nimi 15,49 zł, 15,00 zł i 13,82 zł. – ocenia Krzysztof Borowski, ekspert Instytutu Bankowości i Ubezpieczeń Gospodarczych SGH.

Kliknij, aby powiększyć

Kliknij, aby powiększyć

Odbicie potwierdzone wysoką rekomendacją zaliczyła też Agora. Zalecenie kupuj z ceną docelową na 12,60 zł wydali analitycy DM mBanku. Biuro zdecydowało się na taki ruch po informacji o cięciach zatrudnienia o nawet 135 pracowników, czyli 6,8 proc. zatrudnionych obecnie w spółce. Zdaniem biura, przy redukcji kosztów wynagrodzeń w segmencie prasy o około 10 proc., Agora będzie mieć szansę na pozytywny wynik EBITDA segmentu w okresie 2017-19, kiedy zachodzić będzie transformacja modelu prasy z drukowanego na cyfrowy. Zwrócono uwagę, że spółka ma zdrowy bilans, a obecny CAPEX w Agorze powinien być mniejszy o połowę w ciągu dwóch lat, co przekładałoby się na cash flow operacyjny 0,90-1 zł na akcję. Zdaniem biura, będzie to podstawą do wypłaty 0,75 zł dywidendy – stopa przy aktualnym kursie wyniosłaby 6,8 proc. 


Dalszy ciąg artykułu zawiera analizę techniczną walorów Agora, Mostostal Zabrze oraz Herkules wraz z prognozą kierunku i zasięgu ruchu i dostępny jest w abonamencie.

Kliknij tutaj aby zamówić abonament i uzyskać pełny dostęp do serwisu.

Niezdecydowany? Sprawdź listę funkcji i narzędzi, jakie zyskujesz dzięki abonamentowi.

Jeżeli posiadasz abonament, a nie widzisz tekstu, zaloguj się do serwisu.


StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT Agora, Herkules, mostalzab, phn, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR