Aplisens rekomenduje 0,31 zł dywidendy na akcję za 2018 r.

Omawiane walory:

Zarząd Aplisens rekomenduje przeznaczenie części wypracowanego zysku netto za 2018 rok w kwocie 3,9 mln zł na wypłatę dywidendy dla akcjonariuszy, co daje 0,31 zł na jedną akcję.

– Zarząd Aplisens informuje, że w dniu 25 kwietnia 2019 r. podjął uchwałę o rekomendowaniu zwyczajnemu walnemu zgromadzeniu przeznaczenia wypracowanego zysku netto za 2018 rok w kwocie 13.304.231,18 zł w części na wypłatę dywidendy oraz w części na zwiększenie kapitału zapasowego spółki, zgodnie z następującym podziałem:

a) część zysku netto w kwocie 9.400.494,18 zł przeznaczona zostanie na zwiększenie kapitału zapasowego spółki,
b) część zysku netto w kwocie 3.903.737 zł przeznaczona zostanie na wypłatę dywidendy dla akcjonariuszy (dywidenda w wysokości 0,31 zł na jedną akcję) – czytamy w komunikacie.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Jako dzień dywidendy zarekomendowano 5 lipca 2019, a jako termin wypłaty dywidendy – 19 lipca 2019 r.

– Podejmując decyzję dotyczącą ww. rekomendacji zarząd wziął pod uwagę obecną wartość aktywów finansowych spółki oraz plany rozwojowe przyjęte na rok 2019 w ramach obowiązującej strategii – czytamy.

Rada nadzorcza spółki pozytywnie oceniła wniosek zarządu dotyczący podziału zysku za 2018 rok i wniosła o podjęcie przez zwyczajne walne zgromadzenie Aplisens uchwały w sprawie przeznaczenia wypracowanego zysku netto za 2018 rok w sposób określony powyżej.

Aplisens jest producentem i dostawcą rozwiązań w zakresie aparatury kontrolno-pomiarowej i automatyki. Oferuje szeroką gamę urządzeń do pomiaru, regulacji i przetwarzania ciśnienia, wykorzystywanych w wielu gałęziach przemysłu od energetyki po przemysł chemiczny, rafineryjny, farmaceutyczny czy spożywczy. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2008 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT aplisens, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR