Aplisens rusza z buy backiem i oferuje 12 zł za akcję

Omawiane walory:

Aplisens w ramach buy backu chce zebrać do 913.150 akcji, stanowiących 7,25 proc. kapitału zakładowego. Oferowana cena jest o 15 proc. wyższa od rynkowej. 

Aplisens, skup, akcje

– W ramach oferty spółka oferuje akcjonariuszom spółki nabycie od nich notowanych na rynku regulowanym prowadzonym przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie akcji Aplisens o jednostkowej wartości nominalnej 0,2 zł, będących zdematerializowanymi akcjami zwykłymi na okaziciela, oznaczonymi przez Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych kodem ISIN PLAPLS000016, w liczbie nie większej niż 913.250 co stanowi nie więcej niż 7,25 proc. kapitału zakładowego spółki – czytamy w komunikacie.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Sprawdź co jeszcze zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Oferowana cena zakupu akcji wynosi 12 zł za jedną akcję. Maksymalna wartość akcji objętych ofertą nie przekroczy 11 mln zł.

Oferty sprzedaży akcji składane w odpowiedzi na ofertę będą przyjmowane od 23 września do 7 października 2019 r. Zawarcie i rozliczenie transakcji w ramach oferty przewidywane jest na dzień 11 października 2019 r.

Podmiotem pośredniczącym w przeprowadzeniu i rozliczeniu oferty jest Alior Bank – Biuro Maklerskie.

Aplisens jest producentem i dostawcą rozwiązań w zakresie aparatury kontrolno-pomiarowej i automatyki. Oferuje szeroką gamę urządzeń do pomiaru, regulacji i przetwarzania ciśnienia, wykorzystywanych w wielu gałęziach przemysłu od energetyki po przemysł chemiczny, rafineryjny, farmaceutyczny czy spożywczy. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2008 r. Skonsolidowane przychody sięgnęły 105,71 mln zł w 2018 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT aplisens, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR