Autoryzowany doradca naciska Inno-Gene ws. publikacji korekty raportu za IV kwartał

Omawiane walory:

Autoryzowany doradca - Best Capital sp. z o.o. - odmówił wydania analizy niezbędnej do przywrócenia handlu akcjami Inno-Gene. Firma chce, aby spółka najpierw opublikowała poprawiony raport za IV kwartał 2020 r.

InnoGene,autoryzowany,doradca,wyniki,raport

Autoryzowany doradca naciska Inno-Gene ws. publikacji korekty raportu za IV kwartał

Autoryzowany doradca odmówił wydania dokumentu analizy sytuacji gospodarczej, majątkowej i finansowej Inno-Gene oraz jej perspektyw na przyszłość. Chce, aby spółka przedstawiła najpierw korektę raportu za IV kwartał.

– Główną przyczyną niewydania dokumentu to nieopublikowanie przez emitenta korekty raportu za IV kwartał 2020 r., a tym samym brak aktualnych danych finansowych do sporządzenia analizy finansowej. Autoryzowany Doradca wyda dokument analizy w terminie umownym po publikacji korekty raportu za IV kwartał 2020 r. oraz po przekazaniu dodatkowych informacji i dokumentów. Obowiązek sporządzenia analizy wynika z uchwały Giełdy Papierów Wartościowych SA 137/2021 – tłumaczy spółka.

>> POLECAMY: Jak inwestować na giełdzie (ze StockWatch.pl)?

Inno-Gene najwyraźniej postanowiło się podporządkować. W kolejnym komunikacie spółka dodała do harmonogramu datę publikacji korekty raportu za IV kwartał 2020 r. Jak przyznała spółka, raport kwartalny opublikowany 14 lutego 2021 r. nie spełniał wymagań regulaminu ASO oraz zawierał błędy rachunkowe.

– Emitent przedstawia skorygowany harmonogram publikacji raportów okresowych w 2021 r.: Korekta raportu kwartalnego za IV kwartał 2020 r. 26 kwietnia 2021 r. raport kwartalny za I kwartał 2021 r. 14 maja 2021 r. raport kwartalny za II kwartał 2021 r. 13 sierpnia 2021 r. raport kwartalny za III kwartał 2021 r. 12 listopada 2021 r. raport roczny za 2020 r. 28 maja 2021 – czytamy w komunikacie.

Od połowy lutego handel akcjami Inno-Gene jest zawieszony. To efekt decyzji władz GPW, które wezwały spółkę do wyjaśnienia wątpliwości dotyczących bieżącej sytuacji biznesowej i majątkowej. Spółka dostała 40 dni na publikację dokumentu.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o INNOGENE)

 • Spółka zależna Inno-Gene będzie wykonywać testy na COVID-19 na lotnisku w Krakowie

  Centrum Badań DNA Sp. z o.o. - spółka zależna Inno-Gene - zawarła z Międzynarodowym Portem Lotniczym im. Jana Pawła II Kraków - Balice umowę dotyczącą wykonywania testów w kierunku SARS-CoV-2.

 • Inno-Gene zastosuje się do uchwały GPW W poniedziałek zarząd GPW zawiesił handel akcjami Inno-Gene. Dziś spółka wydała oświadczenie i zadeklarowała, że zgodnie z żądaniem zleci autoryzowanemu doradcy przygotowanie analizy sytuacji gospodarczej, majątkowej i finansowej oraz perspektyw dalszego prowadzenia działalności.
 • Giełda zawiesiła handel akcjami Inno-Gene

  Zarząd warszawskiej giełdy wezwał Inno-Gene do sporządzenia analizy sytuacji gospodarczej, majątkowej i finansowej oraz perspektyw dalszego prowadzenia działalności. Do czasu wyjaśnienia wątpliwości, handel akacjami spółki pozostanie zawieszony.

 • WIG20 tanio skóry nie sprzeda, w centrum uwagi CD Projekt i Inno-Gene

  Inwestorzy obserwując sesję na GPW z pewnością marzą o powtórce z wczoraj. Jednak pomimo poprawy nastrojów w południe i szans na zminimalizowanie przez WIG20 porannych strat, zakończenie sesji mocnym rajdem w górę byłoby jeszcze większą niespodzianką niż w czwartek.

 • Inno-Gene tłumaczy się z umów, a inwestorzy wyprzedają akcje

  GPW wezwało Inno-Gene do wyjaśnienia sytuacji związanej z umowami, o których mowa była w raportach bieżących w 2020 roku. Jak przyznała spółka, trzy z umów nie osiągnęły jakiejkolwiek wartości, a realizacja kilku innych została opóźniona. Kurs akcji Inno-Gene spada w piątek w południe o blisko 20 proc.Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR