Bank Pekao liczy, że wypłaci dywidendę za 2020 r. w II połowie br.

Omawiane walory:

Bank Pekao oczekuje, że będzie mógł wypłacić dywidendę z zysku za 2020 rok w drugiej połowie tego roku, po uzyskaniu zgody Komisji Nadzoru Finansowego, poinformował prezes Leszek Skiba.

pekao, dywidenda, bank, akcje,

Bank Pekao liczy, że wypłaci dywidendę za 2020 r. w II połowie br.

– Jasne, czekamy na możliwość wypłacenia dywidendy, czekamy na zgodę. Chcemy wejść w pogłębiony dialog z Komisją, aby mieć możliwość wypłacenia dywidendy. Zrobiliśmy dużo, by być jednym z pierwszych banków, który wypłaci dywidendę z racji takiej, że mamy wystarczające bufory związane z kosztami ryzyka, jesteśmy absolutnie zabezpieczeni, jeśli chodzi o portfel frankowy. Mamy tak zdrowy bilans, że jesteśmy w stanie być wśród tych pierwszych banków, które dostana zgodę Komisji. Oczywiście, wszystko zależy od perspektywy KNF, w którym momencie ta decyzja zapadnie – powiedział Skiba podczas konferencji online.

– Są kwestie techniczne związane z tym, że ta decyzja zapadnie przed naszym walnym, ale tu będziemy starali się prowadzić aktywny dialog z KNF – dodał.

>> POLECAMY: Jak inwestować na giełdzie (ze StockWatch.pl)?

Zarząd Banku Pekao zarekomendował dziś podział zysku netto za rok 2020 w kwocie 1 126 424 269,1 zł w taki sposób, że kwota 283 895 459,96 zł (ok. 25 proc. zysku netto banku za rok 2020) ma być przeznaczona na kapitał rezerwowy, a pozostała część zysku netto za rok 2020 w kwocie 842 528 809,14 zł (ok. 75 proc. zysku netto banku za rok 2020) pozostała niepodzielona.

Jak wskazano, powodem pozostawienia niepodzielonej części zysku netto za rok 2020 jest intencja banku do jej wypłaty w przyszłości w formie dywidendy, o ile ze stosownych zaleceń lub stanowisk KNF będzie wynikała taka możliwość.

Bank Pekao jest częścią grupy PZU – największej grupy finansowej w Europie Środkowo-Wschodniej. Od 1998 roku bank obecny jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Aktywa razem banku wyniosły 233 mld zł na koniec 2020 r.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

NA PODOBNY TEMAT (o Pekao)Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR