Bank Pekao zlecił analizy dot. potencjalnej akwizycji mBanku

Omawiane walory: ,

Bank Pekao skupia się na wzroście organicznym, ale zlecił analizy dotyczące potencjalnego przejęcia mBanku, poinformował prezes Michał Krupiński.

mbank,przejęcie,pekao

(Fot. mBank)

– Skupiamy się na wzroście organicznym. Projekt wyjścia Commerzbanku z Polski jest na wstępnym etapie. Zleciliśmy analizy, na ich podstawie będziemy podejmowali decyzje, ale na razie jest za wcześnie, aby o tym mówić – powiedział Krupiński podczas konferencji prasowej.

>> Analizy techniczne i fundamentalne na życzenie abonentów >> Promocja: tylko do końca listopada 12 miesięcy abonamentu w cenie 6! >> Sprawdź co zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

W końcu września br. Commerzbank AG, posiadający ok. 69,33 proc. akcji w kapitale zakładowym mBanku, opublikował nową strategię biznesową „Commerzbank 5.0”, zakładającą m.in. sprzedaż akcji polskiej spółki.

mBank należy do czołówki uniwersalnych banków komercyjnych w Polsce. Strategicznym akcjonariuszem mBanku jest niemiecki Commerzbank. Bank jest notowany na GPW od 1992 roku.

Bank Pekao jest częścią grupy PZU – największej grupy finansowej w Europie Środkowo-Wschodniej. Od 1998 roku bank obecny jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie – notowany w ramach indeksu WIG20, należy do grona pięciu największych spółek polskiej giełdy.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT mBank, Pekao, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • PZU będzie analizował możliwość przejęcia mBanku

  Powszechny Zakład Ubezpieczeń będzie analizował możliwość przejęcia MBANKu w kontekście potencjalnych synergii, jakie mógłby uzyskać z bankami, należącymi do grupy, poinformował prezes Paweł Surówka. PZU nie zamierza sprzedawać żadnego ze swoich banków.

 • WIG20 łapie oddech, w grze Enea, Pekao i Asbis

  WIG20 łapie oddech po szaleńczym zrywie z początku tygodnia, który wywindował go na 3-miesięczne maksima. W grze są przede wszystkim spółki publikujące wyniki finansowe za III kwartał, z Eneą i PEKAO na czele.

 • mBank: Liczba przegranych spraw zwiększyła się

  MBANK obserwuje przyrost spraw sądowych, w tym również przegranych po orzeczeniu Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej z 3 września, związanych z hipotecznymi kredytami w CHF, tworzy dodatkowe rezerwy i w razie rozwoju sytuacji będzie ich poziom zmieniał, poinformował prezes Cezary Stypułkowski.

 • Rezerwy mBanku zw. z klauzulami w umowach CHF wzrosły do 132 mln zł

  MBANK zwiększył poziom rezerw związanych z klauzulami indeksacyjnymi w umowach kredytowych w CHF do 132,2 mln zł. Jeszcze na koniec czerwca br. suma tych rezerw wynosiła nieco ponad 66 mln zł. Bank utworzył również rezerwę na tzw. małe TSUE w wysokości 15,2 mln zł w III kw.

 • Sesja pod znakiem wyników spółek i decyzji Fed, w grze CCC i Grupa Azoty

  Środowa sesja na GPW upływa pod znakiem solidnej porcji najnowszych wyników kwartalnych znaczących dla polskiej gospodarki spółek. Cały rynek czeka jednak na publikowane po południu dane z USA i wieczorną decyzję Fed ws. stóp procentowych.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR