Będzie wezwanie na Pekaes w celu buy backu

Omawiane walory:

Dzisiejsze NWZA Pekaesu uchwaliło skup do 2,5 mln akcji własnych w celu umorzenia. Buy back będzie miał formę wezwania, a cena za papiery firmy logistycznej kojarzonej z Janem Kulczykiem nie będzie przekraczać 8 zł.

Na poniedziałkowym Walnym Zgromadzeniu akcjonariusze Pekaesu wyrazili zgodę na skup do 2,5 mln akcji własnych spółki w celu ich umorzenia. Pakiet ten stanowi do 7,57 proc. ogólnej liczby głosów na walnym.  Spółka zamierza wydać na buy back do 21 mln zł. Jak podała w komunikacie, akcje mogą zostać nabyte wyłącznie w drodze wezwania, a upoważnienie do kupna akcji własnych obejmuje 6 miesięcy od dnia podjęcia uchwały.

Cena jednej akcji w ramach wezwania nie będzie wyższa niż 8,00 zł. Na zakończenie dzisiejszej sesji akcje Pekaes straciły 2,7 proc. i kosztują 6,25 zł.

Spółka ma za sobą dobry kwartał, w którym jej przychody skonsolidowane wyniosły 156,9 mln zł (+4,3 proc.), a zysk netto 3,4 mln zł (+452  proc.) Po trzech kwartałach przychody Pekaesu przekraczają 522 mln zł (+27 proc.), a zysk netto 57,8 mln zł (rok wcześnie była strata 3,5 mln zł). Zarząd spółki nie wyklucza oprócz przeprowadzenia buy backu, także wypłaty dywidendy z tegorocznego zysku.

>> Akcje spółki Pekaes są uważane za niedowartościowane >> zobacz co mówi na ich temat analityka serwisu StockWatch.pl

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT PEKAES, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • Kurs akcji Pekaesu rośnie pod wyższą cenę w wezwaniu

  Nowa cena w wezwaniu za jedną akcję spółki logistyczno-intermodalnej to 15,10 zł. Jest ona wyższa od pierwotnie zaproponowanej o 7 proc.

 • Innova Capital odkupił 63 proc. akcji Pekaesu od Kulczyk Investments

  Warty blisko ćwierć miliarda złotych pakiet kontrolny w giełdowej spółce logistyczno-intermodalnej oficjalnie zmienił właściciela. Nowym akcjonariuszem jest fundusz z grupy Innova Capital. We wtorkowym komunikacie nie ujawniono dokładnej ceny transakcyjnej.

 • Dane makro i Fed w centrum uwagi rynku, w grze Impexmetal i Forte

  W środę uwaga inwestorów z całego świata będzie skupiona na informacjach płynących z Fed-u. Obserwowana dzisiaj niewielka zmienność na rynkach akcji i walut wskazuje, że gracze wstrzymują się z decyzjami do czasu wyjaśnienia sytuacji w sprawie podwyżek stóp procentowych w USA.

 • 13 ciekawych spółek na sierpniowe odrabianie spadków

  Za nami najgorszy lipiec od 7 lat. Eksperci z biur maklerskich liczą, że słabe statystyki tego lata uda się podreperować w sierpniu. Zapytaliśmy brokerów, jakie czynniki mogłyby wyrwać giełdę z marazmu oraz które spółki najlepiej wykorzystają tę okazję.

 • Sprzedaż niepotrzebnych aktywów pobudza kursy do wzrostów

  Wyprzedaż zbędnego majątku stała się nową modą giełdowych spółek, pod którą już teraz inwestorzy próbują coś ugrać. Przykłady z ostatnich tygodni potwierdzają, że rynek nagradza odzyskiwanie gotówki ze sprzedaży tego co im ciąży. StockWatch.pl zapytał rynkowych ekspertów o kolejne spółki, którym taka strategia może wyjść na dobre.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR