Kurs akcji Pekaesu rośnie pod wyższą cenę w wezwaniu

Omawiane walory:

Nowa cena w wezwaniu za jedną akcję spółki logistyczno-intermodalnej to 15,10 zł. Jest ona wyższa od pierwotnie zaproponowanej o 7 proc.

KH Logistyka i PEK II należące do funduszu Innova podwyższyły cenę w wezwaniu na akcje Pekaes z 14,15 zł do 15,10 zł. Wezwanie trwa do 10 października tego roku i dotyczy 11.288.717 akcji, dających 36,99 proc. w kapitale zakładowym i głosach na walnym spółki. W ten sposób wzywający zamierza przejąć pełną kontrolę nad spółką. Akcje zostaną nabyte pod warunkiem, że co najmniej 8.236.631 sztuk zostanie objętych zapisami, co da wzywającym co najmniej 90 proc. głosów na walnym Pekaesu. Jeśli to się uda, wzywający może przeprowadzić przymusowy wykup akcji i wycofać spółkę z obrotu giełdowego.

Wśród znaczących akcjonariuszy spółki oprócz funduszu Innova są Nationale Nederlanden OFE, Altus TFI i Bank Gospodarstwa Krajowego. Innova Capital odkupił 63 proc. akcji Pekaesu od Kulczyk Investments w zeszłym roku. Rynkowa wartość sprzedanego właśnie pakietu akcji wyniosła 243,09 mln zł (przy kursie 12,64 zł).

Grupa w pierwszym półroczu wypracowała 353 mln zł, poprawiając się r/r o 1,9 proc. Wynik EBITDA spadł o 1 proc. do 18,7 mln zł. Zysk netto obniżył się z 11,4 mln zł do 7,6 mln zł. Na koniec czerwca spółka dysponowała łącznie środkami finansowymi (środki pieniężne i aktywa finansowe) w wysokości 128,4 mln zł. Natomiast łączne zadłużenie o charakterze odsetkowym (kredyty bankowe i leasing finansowy) kształtowało się na poziomie 16,2 mln zł i spadło o 23 mln zł wobec staniu z końca 2015 r. Znaczący spadek zobowiązań odsetkowych wynika ze spłaty kredytu inwestycyjnego. >> Odwiedź forumowy wątek dedykowany akcjom Pekaesu

W czwartek akcje spółki zyskują 5 proc. kierując się w stronę 15 zł. W tym roku notowania wzrosły o 11 proc. Natomiast trzyletnia stopa zwrotu pokazuje 72-proc. wzrost. 

wykres_pekaes

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT PEKAES, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
 • Innova Capital odkupił 63 proc. akcji Pekaesu od Kulczyk Investments

  Warty blisko ćwierć miliarda złotych pakiet kontrolny w giełdowej spółce logistyczno-intermodalnej oficjalnie zmienił właściciela. Nowym akcjonariuszem jest fundusz z grupy Innova Capital. We wtorkowym komunikacie nie ujawniono dokładnej ceny transakcyjnej.

 • Dane makro i Fed w centrum uwagi rynku, w grze Impexmetal i Forte

  W środę uwaga inwestorów z całego świata będzie skupiona na informacjach płynących z Fed-u. Obserwowana dzisiaj niewielka zmienność na rynkach akcji i walut wskazuje, że gracze wstrzymują się z decyzjami do czasu wyjaśnienia sytuacji w sprawie podwyżek stóp procentowych w USA.

 • 13 ciekawych spółek na sierpniowe odrabianie spadków

  Za nami najgorszy lipiec od 7 lat. Eksperci z biur maklerskich liczą, że słabe statystyki tego lata uda się podreperować w sierpniu. Zapytaliśmy brokerów, jakie czynniki mogłyby wyrwać giełdę z marazmu oraz które spółki najlepiej wykorzystają tę okazję.

 • Sprzedaż niepotrzebnych aktywów pobudza kursy do wzrostów

  Wyprzedaż zbędnego majątku stała się nową modą giełdowych spółek, pod którą już teraz inwestorzy próbują coś ugrać. Przykłady z ostatnich tygodni potwierdzają, że rynek nagradza odzyskiwanie gotówki ze sprzedaży tego co im ciąży. StockWatch.pl zapytał rynkowych ekspertów o kolejne spółki, którym taka strategia może wyjść na dobre.

 • Fundusze jak przebiśniegi pojawiają się w akcjonariatach gorących spółek

  StockWatch.pl przyjrzał się lutowym transakcjom inwestorów instytucjonalnych oraz insiderów spółek giełdowych. O ile na styczniowych wzrostach duzi raczej sprzedawali akcje, w lutym fundusze chętnie pojawiały się jako kupujący. Emocji dostarczyło też kilka spektakularnych objawień w akcjonariatach gorących ostatnio spółek. Zobacz gdzie zarządzający trafili z inwestycjami.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR