Benefit Systems popracował nad formą finansową

Omawiane walory:

Najnowsze wyniki finansowe dostawcy rozwiązań w obszarze pozapłacowych świadczeń pracowniczych z zakresu sportu i rekreacji okazały się znacznie lepsze od oczekiwań rynku. We wtorek rano kurs akcji Benefit Systems rośnie o 8 proc. i jest w ciekawym momencie technicznym.

benefit,systems,multisport,wyniki

Fot. Pexels

Benefit Systems odnotował 26,85 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w III kw. 2019 r. wobec 27,78 mln zł zysku rok wcześniej. Konsensus rynkowy zakładał wynik w okolicach 21 mln zł. Zysk operacyjny wyniósł 55,9 mln zł i również zostawił daleko w tyle wynik z ubiegłego roku (38,34 mln zł) i konsensus PAP (32,4 mln zł). Wisienka na torcie okazał się wynik EBITDA, który wyniósł 105,2 mln zł. To ponad dwa razy więcej niż przed rokiem i o 50 proc. powyżej konsensusu.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 380,2 mln zł w III kw. 2019 r. Wynik jest zbliżony do ubiegłorocznego i oczekiwań rynku.

W I-III kw. 2019 r. spółka miała 83 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w porównaniu z 73,76 mln zł zysku rok wcześniej, przy przychodach ze sprzedaży w wysokości 1.115,7 mln zł w porównaniu z 880 mln zł rok wcześniej. Wynik EBITDA wyniósł 266,79 mln zł wobec 133,74 mln zł rok wcześniej.

– Przychody segmentu Polska wzrosły o 21,2 proc. r/r [w I-III kw. 2019 r.], na co składa się zwiększona sprzedaż kart sportowych i ich nieco wyższa średnia cena, a także przeprowadzone transakcje nabycia udziałów większościowych w spółkach: FitFabric Sp. z o.o., Masovian Sports Center Sp. z o.o., NewCo2 Sp. z o.o., NewCo3 Sp. z o.o. i Benefit Partners Sp. z o.o. (łącznie 33,4 mln zł dodatkowego przychodu po wyeliminowaniu wzajemnych rozliczeń w ramach Grupy) oraz wzrost organiczny spółek kontrolowanych – czytamy w raporcie.

>> Promocja: tylko do końca listopada 12 miesięcy abonamentu w cenie 6! >> Sprawdź co zyskujesz w strefie premium StockWatch.pl

Na koniec trzeciego kwartału 2019 roku liczba kart MultiSport osiągnęła poziom 1.336,1 tys. szt., co oznacza wzrost r/r o 21 proc. W Polsce liczba kart urosła r/r o 14 proc., a na rynkach zagranicznych o 55 proc.

Benefit Systems urósł także pod względem liczby klubów fitness i siłowni. Na koniec trzeciego kwartału roku spółka zarządzała w Polsce spółkami prowadzącymi łącznie 159 klubami własnymi. Dodatkowo grupa posiadała udziały w spółkach zarządzających kolejnymi 46 obiektami.

– W porównaniu z trzecim kwartałem 2018 roku zakres wyników konsolidowanych w pełni do wyników grupy wzrósł o 46 obiekty. Obiekty te reprezentują takie znane marki (sieci) jak: Zdrofit, Fabryka Formy, Fitness Academy, My Fitness Place, FitFabric, S4, AquaPark Wesolandia oraz Calypso Fitness – czytamy dalej.

W skład segmentu wchodzą spółki zajmujące się rozwojem programu MultiSport oraz spółki prowadzące kluby fitness za granicą. Program Multisport rozwijany jest obecnie na 5 rynkach zagranicznych, a inwestycyjne kluby fitness prowadzone są w Czechach i w Bułgarii. Grupa posiada 15 klubów w Czechach i 8 w Bułgarii.

– Przychody segmentu wzrosły o 57,1 proc. względem okresu porównywalnego 2018 roku, co jest efektem m.in. wysokiej dynamiki wzrostu liczby kart – łączny jej przyrost w segmencie Zagranica wyniósł niemal 55 proc. Na koniec września 2019 roku aktywnych było 289,6 tys. kart, czyli o 102,6 tys. więcej w porównaniu z końcem września 2018 roku, a korzystało z nich już ponad 9 tys. klientów – czytamy dalej.

Benefit Systems to dostawca rozwiązań w obszarze pozapłacowych świadczeń pracowniczych w zakresie m.in. kart sportowych oraz kultury i rozrywki (Program Kinowy, MultiTeatr). Od kwietnia 2011 roku spółka jest notowana na parkiecie głównym GPW. We wtorek kurs akcji spółki rośnie o blisko 8 proc. do 764 zł. Przed notowaniami olbrzymia luka z końcówki kwietnia br., wywołana przez cięcie prognoz na 2019 rok. Zarząd ostrzegł przed możliwością spadku zysku brutto o 30-40 proc., a skonsolidowanego zysku operacyjnego o 5-10 proc.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT benefit, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR