BGŻ BNP Paribas zwolni maksymalnie 2,2 tys. pracowników do końca 2020 r.

Omawiane walory:

Zarząd BGŻ BNP Paribas zakończył negocjacje z organizacjami związkowymi działającymi w banku i zawarł porozumienie dotyczące zwolnień grupowych, które obejmą nie więcej niż 2.200 pracowników w terminie od stycznia 2019 r. do grudnia 2020 r. Wysokość rezerwy restrukturyzacyjnej na pokrycie kosztów redukcji zatrudnienia szacowana jest na kwotę ok. 128,5 mln zł, a rezerwy na zamknięcia oddziałów na 28,5 mln zł. Rezerwa ta obciąży wynik banku w IV kw. 2018 r.

Fot. fb/BGŻ BNP Paribas

– Zwolnienia grupowe zostaną przeprowadzone w następstwie przeniesienia podstawowej działalności Raiffeisen Bank Polska SA. […] Strony porozumienia ustaliły, iż zwolnienia grupowe przeprowadzone zostaną w okresie od 1 stycznia 2019 roku do 31 grudnia 2020 roku i obejmą nie więcej niż 2.200 pracowników banku – czytamy w komunikacie.

Strony porozumienia uzgodniły także m.in. kryteria wyboru pracowników, których umowy o pracę zostaną rozwiązane w ramach zwolnień grupowych, warunki uczestnictwa pracowników w programach dobrowolnych odejść, warunki odpraw i dodatkowych odszkodowań dla pracowników oraz warunki relokacji (zmiana miejsca pracy) i tzw. programu outplacement.

– Bank szacuje wysokość rezerwy restrukturyzacyjnej na pokrycie kosztów redukcji zatrudnienia i zamknięcia oddziałów na kwotę odpowiednio ok. 128,5 mln zł i 28,5 mln zł. Rezerwa ta obciąży wynik banku w IV kwartale 2018 roku – czytamy dalej.

>> Zacznij inwestować już od 100 zł >> Nowa platforma inwestycyjna inPZU

Bank przypomniał, że przeprowadzenie procesu zwolnień grupowych wraz z optymalizacją sieci oddziałów jest elementem działań zmierzających do osiągnięcia synergii kosztowych wynikających z transakcji przejęcia wydzielonej części Raiffaisen Bank Polska.

Sąd Rejonowy 30 października zarejestrował podwyższenie kapitału zakładowego Banku BGŻ BNP Paribas w związku z podziałem Raiffeisen Bank Polska (RBPL) – tym samym BGŻ BNP Paribas przejął podstawową działalność RBPL.

10 kwietnia 2018 r. Bank BGŻ BNP Paribas SA zawarł z Raiffeisen Bank International AG i BNP Paribas SA umowę w sprawie nabycia przez BGŻ BNP Paribas podstawowej działalności Raiffeisen Bank Polska SA (z wyłączeniem działalności w zakresie walutowych kredytów hipotecznych na cele mieszkaniowe i niemieszkaniowe udzielone przez RBPL, innych ekspozycji kredytowych, jak również wszelkich stosunków prawnych pomiędzy RBPL a sześcioma funduszami inwestycyjnymi w likwidacji, zarządzanymi do listopada 2017 r. przez FinCrea TFI S.A.) w drodze podziału RBPL przez wydzielenie działalności podstawowej.

Raiffeisen Bank Polska SA – działający pod nazwą Raiffeisen Polbank – został założony w 1991 roku i jest jednym z najdłużej obecnych na polskim rynku banków z udziałem kapitału zagranicznego. Aktywa grupy na koniec 2017 r. wyniosły 48,97 mld zł.

Bank BGŻ BNP Paribas jest członkiem wiodącej międzynarodowej grupy bankowej BNP Paribas. Jest bankiem uniwersalnym, notowanym na GPW. Na koniec 2017 r. jego aktywa wyniosły 72,75 mld zł.

StockWatch.pl

StockWatch.pl wspiera inwestorów indywidualnych dostarczając m.in:

- analizy raportów finansowych i prospektów emisyjnych spółek przygotowywane przez zawodowych, niezależnych finansistów,

- moderowane forum użytkowników wolne od chamstwa i naganiania,

- aktualne i zweryfikowane przez pracownika dane finansowe spółek,

- narzędzia analizy fundamentalnej i technicznej.

>> Sprawdź z czego możesz korzystać za darmo i co oferujemy w Strefie Premium

TE ARTYKUŁY NA TEMAT BGZBNPP, RÓWNIEŻ MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa tradingview PayU Szukam-Inwestora.com Capital PR